Results 1 to 6 of 6

Thread: Няколко въпроса за охлаждане на 146/2.0

  1. #1
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default Няколко въпроса за охлаждане на 146/2.0

    Такаа започвам моята кратка гадна история от днес. Излизам сутринта да закарам колата на дядо ми (рено 21) за баланс на предни гуми. След няколко километра ми се пука маркуча към радиатора.. Игра тиксо глупости доливах сумати вода и се прибрах. Зимам си моята кола (алфата от подписа) на която точно и беше отстранен теча от картера (за 2-ри път ) и се разхождам из София. След малко ръчкане гледам таблото и ?! какво да видя 130градуса... Директно я загасих. Антифриза кипи. След бавно и постепенно отваряне на капачката, за да спадне налягането отиде доста голяма част от антифриза, но все пак остана достатъчно. Изчаках колата да се охлади под 90 градуса и паля. Колата работи и стрелката след известно време се качи до 100 градуса. Перката не се включва... Изчаках още минута и загасих. 2-те съмнения ми бяха или датчика на перката (може и реле да има но не съм запознат) или термостата. Чудих се какво да правя и закачих директно кабели от акумулатора към перката и я оставих да работи постоянно. Колата закова на 90градуса (както си стои по принцип) изчаках малко време да видя дали няма да почне пак да се качва но се задържа на 90 и успях да се прибера (това преди 40 минути ) и въпорсите са ми. Къде се намира датчика за перката и как да разбера дали работи. Има ли някакво реле за перката къде е и пак как да разбера дали работи. Бтв не е бушона (има 4 бушона един до друг единия е с нарисувана перка, на другия пише IGN което предполагам е за запалването и 2-та не ги знам. Но идеята ми е, че този за перката е здрав(40 амперов е)). Главата на двигателя не е изкривена (няма мехурчета в антифриза като се форсира, не е омешано маслото с антифриз по пръчката за проверка на маслото и по самата капачка. Също така ауспуха не плюе антифриз или масло.)И разбира се ако имате някаква друга идея пишете. Извинявам се за дългия и скучен пост ама ми дойде множко за днеска
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Лошо - не искам да те плаша ма тва че не си издухал /още веднага/ гарнитурата на главата - нищо не означава, при тия температури се отвръщат сегментите /не е 100% гаранция де/. Дано да минеш без ядове, ма аз знам че прегрял ДВГ не се гаси /щото качва още 10-12 градуса/- а и трябва температурата да падне плавно а не рязко, сега датчика за степените на перката мисля /без да съм сигурен/ че е отляво на вентилатора като застанеш пред колата


    Позиция 4
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Нямах друг избор освен да го загася, защото стрелката продължаваше нагоре. И температурата не съм я свалил рязко, а изчакаг ДВГ да истине под 90 градуса и чак тогава започнах с интервенциите по перката. Иначе колата е работила прегряла 1-2 минути защото засичах точно преди това с G-Tech 400m и постоянно гледах таблото. Сега ще сваля датчика за който си казал. А имаш ли идея как да разбера дали самия датчик работи?
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Ми

    Пробваи да го подухаш с пистолет за топъл вуздух и ако затвоти веригата значи работи. Ама го свали и внимаваи да не стопиш нещо. Ама първо пробваи да дадеш на късо дебелите крачета на релето да видиш дали ще завърти. Щото бушона се окислява и на мултицета показва че има ток ама ампеража е малък и не завърта перката. (став въпрос за големия бушон под капака а не за малкия на бушониерата)
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Трябва да се провери и реостата на който му се окисляват клемите и не дава контакт и не се пускат перките или блокират/такъв случай имах аз/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Благодаря за отговорите момчета. Проблема беше (още е сега отивам да купувам) изгоряло реле на перката. Открих една електронна книга, ако така може да се нарече. В нея има почти всичко за колата (ако не и всичко). Ако не беше тя много трудно щях да се справя без майстор. Ще пусна нова тема в която ще дам линк към книжлето, че да може и останалите от форума да се възползват от нея.

    Едит: Взех релето от Италиянеца за 5 лв и всичко заспа. Навъртях 30-40км и на колата и няма нищо. Не пипа нито антифриз нито масло и не ги смесва. Разминах се на косъм явно
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •