Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Спирачен път като на влак

  1. #31

    Default

    Тази грешка е голяма, играете си със съдбата на хората, но щом всичко е наред вече се радвам, браво на колегата, че е усетл нещо нередно.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  2. #32
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А аз забелязах това, че на задните дискове остава 1см, който явно няма контакт с накладката:



    Понеже не ми даваше мира...намерих една 147-ца спряла на улицата и снимах и нейния заден диск... Той също беше така...


    Та съвпадение или просто така са си по принцип задните дискове или по-скоро накладките са по тесни на 147-ците
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #33
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Тази грешка е голяма, играете си със съдбата на хората, но щом всичко е наред вече се радвам, браво на колегата, че е усетл нещо нередно.
    Ми той колегата усетил щото гледа какво става,ама тоз у. х. сефте ли сменя накладки.Че са и бая такива-мале-мале.
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  4. #34
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    задните дискове остава 1см, който явно няма контакт с накладката
    При мен лягат плътно.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А аз забелязах това, че на задните дискове остава 1см, който явно няма контакт с накладката:



    Понеже не ми даваше мира...намерих една 147-ца спряла на улицата и снимах и нейния заден диск... Той също беше така...


    Та съвпадение или просто така са си по принцип задните дискове или по-скоро накладките са по тесни на 147-ците
    И при мен са така отзад. Накладката е по-тясна.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това е защото са различни марки, виждал съм еднакви по каталог накладки а феродото на едната беше с почти 1см повече.
    Затова винаги с "юрнек" (мостра или старата накладка в случая) в магазина, просто тия магазинските програми са много претрупани и трябва магазинер който е много в час с тия неща.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #37
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми 3, 4 вида марки накладки гледахме и всичките са с този размер.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #38
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не ме разбра колега, той номера по каталог е един и същ, но когато сложиш едната до другата накладка се виждат разликите във феродата, просто са на различни производители.
    В мазата имам едни цигулки Симер които бяха по същия начин както на снимката по-горе, вс по каталог си излиза за моя автомобил, но..., сега съм с някакви други(не помня какви вече), пак със същия номер по каталог, но си лягат перфектно и на цяло.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #39
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Това е защото са различни марки, виждал съм еднакви по каталог накладки а феродото на едната беше с почти 1см повече.
    Затова винаги с "юрнек" (мостра или старата накладка в случая) в магазина, просто тия магазинските програми са много претрупани и трябва магазинер който е много в час с тия неща.
    я гледайте пак!
    Last edited by fiore; 19-02-2010 at 10:09.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #40
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Всъщност няма как да с по-големи размери тъй като супорта е такъв. Не може да се сложи по-широка накладка.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #41
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Възможно е, но те скобите ако не се сложат както трябва на първото спиране и ще се извадят сами.
    Точно, и няма да придържат.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #42
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Говоря за феродото, не за металната част която го държи, тя си е 1/1 . Ей ще ме накарате да сляза до мазата и да снимам. Не претендирам че тия накладки са добри, но съществуват такива варианти.
    Да уточня малко, карал съм с въпросните накладки 1-2 месеца, лягат си перфектно в апаратите, имат си датчик, всичко е абс еднакво като на тези които свалих, с изключение на феродото, просто си бяха спестили около 0,5см от всички страни, съответно веднага се появи ръжда по диска там където накладката вече не трие също като на 1-та снимка... Както се сещате спирането също не беше на нивото на предните които свалих, и по тая причина сега си стоят в мазата почти новички.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не колега. При мен металната част на накладката е също толкова голяма колкото и феродото. От всички страни. може би феротото е с по 1 мм по-малко от всяка от страните, но не повече. Аз съм с ФЕРОДО Премиер и това беше размера. Гледах и АТЕ, и Техстар и още кви други бяха, защото на пръв поглед като ми ги дадоха ми се сториха много мънички. Викам на продавача "да няма грешшка" и той извади още 5, 6 марки и ги маерихме, и като слязох при колата като ги наложих на старите се оказа, че са същите и това е размера. Няма накладка за задните дискове които да лягат плътно от край до край за тези апарати.

    За отпред е същата работа при невентилираните дискове.

    Само за вентилираните накладката ляга от край до край на диска и е нвъзможно да направи ръб дори.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44

    Exclamation

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А аз забелязах това, че на задните дискове остава 1см, който явно няма контакт с накладката:



    Понеже не ми даваше мира...намерих една 147-ца спряла на улицата и снимах и нейния заден диск... Той също беше така...


    Та съвпадение или просто така са си по принцип задните дискове или по-скоро накладките са по тесни на 147-ците
    Аз днес погледнах моите на 156-цата, та и те са така с около 1 см., може би е така, също погледнах на един Голф 4 и той беше така, но мисля че трябва да лягат плътно и не трябва да е така...
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #45
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нормално е да е така. Задните колелета не спират. Те само помагат. Не се шашкайте. Не можете да сложите по големи накладки. Забележете, че самия супорт е толкова широк.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •