Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Спирачен път като на влак

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Какви накладки си сложил? Не трябва чак толкова да няма допир с диска от вътрешната страна. Най-вероятно майстора не ти е зачистил леглата на супортите където външната накладка се закача и се е изтривила.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    За Бендикс ми ги пробутаха

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    90 процента съм сигуренче майстора ти е сложил телчетата скобичките дето държат апарата да не хлопа на неправилно място и за това се получава това нещо другото което вероятно наблюдаваше че колата няма инерция нали.Просто трябва да се премястят телчетата на правилните позиции.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Какви накладки си сложил? Не трябва чак толкова да няма допир с диска от вътрешната страна. Най-вероятно майстора не ти е зачистил леглата на супортите където външната накладка се закача и се е изтривила.
    малко вероятно. широка е следата. По скоро съм склонен на варианта на новачев за който и аз намекнах.

    90 процента съм сигуренче майстора ти е сложил телчетата скобичките дето държат апарата да не хлопа на неправилно място и за това се получава това нещо другото което вероятно наблюдаваше че колата няма инерция нали.Просто трябва да се премястят телчетата на правилните позиции.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    малко вероятно. широка е следата. По скоро съм склонен на варианта на новачев за който и аз намекнах.
    Възможно е, но те скобите ако не се сложат както трябва на първото спиране и ще се извадят сами. Ако не са защипали накладката... но е възможно. Но има проблем де. След като видях снимките... то така става... едно е да го четеш, друго е да го видиш.
    Last edited by fiore; 19-02-2010 at 10:09.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21

    Default

    вупрос зашто не ги сравни с старите? и друго проверихте ли дали не са ти блокирали водачите на апарата?

  7. #22
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Нека и аз да кажа - накладките са твърди и скоро няма да се напаснат и ще почнат да ядът диска !

    П.П.
    Накладки АТЕ на 20-тия км. бяха напаснали,проверено при две коли.
    Две други марки,първата на над 100км беше като на колегата (не лягат хубаво),вторите 20 000км бяха като нови а диска изяден !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #23
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колега,от снимките се вижда,че накладките не лягат челно към дисковете,а натискат в периферията.Най-малкото са блокирани под ъгъл върху водачите.Ревизирайте ги по-скоро,защото накладките вече може да са износени неравномерно,а има голяма вероятност да е..те м...та и на новите дискове.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #24
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Колега , и аз имах същия проблем и се оказа че има два модела накладки с различна геометрия , при което ако не е точно твоят модел се получава ефект като на твоята снимка .... вземи старите накладки и си вземи нови по мостра.

  10. #25
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Възможно е, но те скобите ако не се сложат както трябва на първото спиране и ще се извадят сами. Ако не са защипали накладката... но е възможно. Но има проблем де. След като видях снимките... то така става... едно е да го четеш, друго е да го видиш.
    Нама да излезнат ще кара без проблем и така но при неправилно сложени скоби накладката стой на една страна и при движение се опитва да се заклини за това са и светлите ивици според мен. Виждал съм същото нещо както при колегата износени по същия начин дискиве и накладки започнати да се изтриват на една страна. По принцип като се натиснат спирачките накладката се изправя и при спиране си застава както трябва но като има износване на една страна площтра на накладката коятон спира е много по малка и за това спирането е незадоволително.
    Предлагам на колегата да направи снимки на спирачните си апарати и да се изясни дали това е бедета.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ - ако не бях питал тука във форума сигурно още щях да си карам така,та значи ситуацията е следната,след обстойно разследване от нсбоп,интерпол,европол и всички подобни организации с трибуквени означения се оказа че проблема е в накладките и по точно че са сложени накладки за модели от 2001г и т.н..
    Разликата е само във формата на външната накладка(металната подложка) и други белези като разположение на феродото и т.н.
    Проблема е че като ги взехме от магазина сравнихме само буксата за кабела на вътрешната накладка (иначе всичко е като по книга 156 ТС 1,8 ).
    А при монтажа всичко се монтира без проблем -цилиндър и т.н. само че- като се стягат болтовете на спирачнич цилиндър е тогава се посуква целия апарат и бозата е тотална и резултата е като на снимките по горе и апарата стърчи навън от диска.
    Абе не е за разказване.

    ОЩЕ ВЕДНЪЖ - БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ

  12. #27
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Грешка на магазинера но мн кофти грешка, в тея условия само това липсва да ти прецакат спирачките...Винаги само меки накладки и точните за модела. Аз съм открил накладките за мен, меки, спират,м не свирят...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #28

    Cool

    Ега магазинерите !
    Има си каталози,даже повечето работят на TecDoc ,то това се едно раглеждаш енциклопедия и пак да не разбираш нищо .
    Инак да се надяваме в бъдеще да нямаш проблеми със спирачките
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

  14. #29
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Майстора е бил кьорав....
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  15. #30
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by ivl View Post
    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ - ако не бях питал тука във форума сигурно още щях да си карам така,та значи ситуацията е следната,след обстойно разследване от нсбоп,интерпол,европол и всички подобни организации с трибуквени означения се оказа че проблема е в накладките и по точно че са сложени накладки за модели от 2001г и т.н..
    Разликата е само във формата на външната накладка(металната подложка) и други белези като разположение на феродото и т.н.
    Проблема е че като ги взехме от магазина сравнихме само буксата за кабела на вътрешната накладка (иначе всичко е като по книга 156 ТС 1,8 ).
    А при монтажа всичко се монтира без проблем -цилиндър и т.н. само че- като се стягат болтовете на спирачнич цилиндър е тогава се посуква целия апарат и бозата е тотална и резултата е като на снимките по горе и апарата стърчи навън от диска.
    Абе не е за разказване.

    ОЩЕ ВЕДНЪЖ - БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ
    Б***и мърлящината...........
    И кво вика майстора, "ми ти ми донесе такива и аз ги сложих"
    Аз не бих се върнал втори път при него..............
    Си прай експерименти с живота на хората.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •