Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 174

Thread: 320i E46 vs Италианки

  1. #121
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by vegatta View Post
    110-те коня си вървят бая добре......
    Но не и достатъчно да кантарят кола 60 коня отгоре.

  2. #122
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    По темата,утре се връщам от Равнище,и мислех да ви напиша какво стана!Стана това,че там бяхме с колегата дето брачед му кара 156 1.9 110к.с СТОК,и той му беше взел колата и се оказа,че не била 110к.с,а 115к.с+чип,генерация,сменен дебитомер и изчистена геометрия на турбото(тоя моя колега си призна,и ми показа талона да видя,че е 115к.с)!На отиване се закачихме на магистралата,еми явно там не и е силата на Алфата(въпреки че доста достойно се държа)само на едно място аз направих над 220км/ч(бях сам жената и детето бяха в друга кола)като с Алфата тръгнахме заедно от 120км/ч и така до въпросната скорост!Постепенно си го разтеглях,но ми даваше отпор(достатъчен да ме впечатли и да ми хареса вървежа на колата като за 1.9 и то МНОГО!).Въпросната Алфа има скорошна победа срещу 2.4jtd+чип и кулер,на 400м с две коли!166-цата е на някакъв роднина(баджанак май)нов внос е и скоро ще се регистрира(данните за 166-цата са дадени от въпросният роднина и не се знае колко са достоверни!)Съжалявам за това,че ви занимавам,но се вкарах в огромен филм с тая 156-ца!

    Ще се радвам скоро да се съберем и позамерваме,че от отдавна не сме си сверявали часовниците!


    Поздрави!
    Спортно окачване Race Land.Генерация,със спортни катализатори.Спортен фитър FK,,въздухозаборник от 328(Е46)сменен дебитомер от 328(Е46),тръба в бронята.Изпразнен багажник,(разкостен до нулата).Снимката Е30 325(192к.с) моята гордост!

  3. #123
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Е добре кажи горе долу с колко го биеш до 160-180 то е ясно , че на 220 алфата няма много шанс все пак е 1.9 и 115 коня.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #124
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Е добре кажи горе долу с колко го биеш до 160-180 то е ясно , че на 220 алфата няма много шанс все пак е 1.9 и 115 коня.

    С колко,ми между мен и него бус разтояние на 170км/ч,нагоре почва да изостава постепенно!Незнам дали знаеш,но 115к.с с чип си е сила,и ме изненада приятно(не точно,но)Алфата си върви мнооого,както казах и преди,немога да я бия на 400м(АБСУРД)е да стане трябва някой да сгреши!Ето и отговора защо Sog_bg ме бие,защото ми е по-слаба колата(ФАКТ)!Като сложа чип и регулатор(регулаотра от време на време го слагам,но няма кой знае колко подобрение,осеща се но не е фрапиращо,като сложа чипа ще е друго),съм гоотов пак да премеря сили с ЯКИТЕ печки и МИРО!Да не забравяме,че Алфата(156 1.9jtd) е и по-лека от мен и то поне с 100кг!
    Спортно окачване Race Land.Генерация,със спортни катализатори.Спортен фитър FK,,въздухозаборник от 328(Е46)сменен дебитомер от 328(Е46),тръба в бронята.Изпразнен багажник,(разкостен до нулата).Снимката Е30 325(192к.с) моята гордост!

  5. #125
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Bimbo евалата ти правя за ентусиазма ти и за желанието ти за гонки!С удоволствие следя темата!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  6. #126
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by TMAX View Post
    Bimbo евалата ти правя за ентусиазма ти и за желанието ти за гонки!С удоволствие следя темата!
    Мерси братле!
    Спортно окачване Race Land.Генерация,със спортни катализатори.Спортен фитър FK,,въздухозаборник от 328(Е46)сменен дебитомер от 328(Е46),тръба в бронята.Изпразнен багажник,(разкостен до нулата).Снимката Е30 325(192к.с) моята гордост!

  7. #127
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Bimbo View Post
    С колко,ми между мен и него бус разтояние на 170км/ч,нагоре почва да изостава постепенно!Незнам дали знаеш,но 115к.с с чип си е сила,и ме изненада приятно(не точно,но)Алфата си върви мнооого,както казах и преди,немога да я бия на 400м(АБСУРД)е да стане трябва някой да сгреши!Ето и отговора защо Sog_bg ме бие,защото ми е по-слаба колата(ФАКТ)!Като сложа чип и регулатор(регулаотра от време на време го слагам,но няма кой знае колко подобрение,осеща се но не е фрапиращо,като сложа чипа ще е друго),съм гоотов пак да премеря сили с ЯКИТЕ печки и МИРО!Да не забравяме,че Алфата(156 1.9jtd) е и по-лека от мен и то поне с 100кг!
    Евала наистина колега , за това , че не си търсиш оправдания, а си казваш истината RESPECT!
    EDIT: Още едно нещо исках да те попитам, как върви колата след дебитомера от 328? Аз мисля , че екуто си е обучено да работи с дебитомер за твоята и как му се отрази по-големия дебит? Все едно дали ще има подобрение , ако бодна на мойта дебитомера от 2.5
    Last edited by CrazyElement; 17-06-2010 at 17:54.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #128
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Бимбоооо, бе ти махнали детското столче кат се дърпаше.......
    Брао и от мен за ентосиазма.......
    То м/у 110 и 115к.с. си мисля, че разликата е само тези 5к.с. но тва в случая май няма голямо значение, щото то си зависи от чипа.......
    И все ми се струва, че в доускорението трябва да е по-бърза, но може би пък твойта е доста силничка в тази дисциплина.........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #129
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    и на мен ми се струва странно че в доускорението БМВ-то е напред,а на старт 400м няма шансове- не че е невъзможно де

    инъче 1.9 ЖТД хич не е за подценяване-добре подготвен се кантари с това на снимката от подписа на колегата Бимбо.
    146 Turbo

  10. #130
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Евала наистина колега , за това , че не си търсиш оправдания, а си казваш истината RESPECT!
    EDIT: Още едно нещо исках да те попитам, как върви колата след дебитомера от 328? Аз мисля , че екуто си е обучено да работи с дебитомер за твоята и как му се отрази по-големия дебит? Все едно дали ще има подобрение , ако бодна на мойта дебитомера от 2.5
    Ми да ти кажа,колата е така да се изразя по ЕКСПЛОЗИВНА,при подаване на газ и има повече,...............незнам как да ти обясня по-приятно набира!В БОШ в Дружба мерихме постъпващия въздух с оригинален филтър и с cold air untake през дебитомера!
    1-орг. филтър-483 куб.см в секунда
    2-cold air intake-622куб.см в секунда
    Което според мен е осезаема разлика!А и да ти кажа с това 100 октаново гориво,без повече въздух няма смисъл от него(по-богата смес в норми по добро изгаряне),като сложиш иридиевите свещи(Denso Iridium IK20)и ето ти смисъла от(cold air intake+дебитомер от 328+100 fuel+иридиеви свещи)!С тези неща колата просто става по жива и по пъргава!Дано си ме разбрал каква е ползата от дебитомера(само той не е кой знае какво тунинг подобрение!!!)За EKU-то,всяка кола работи на около 75% от капацитета си,с тези подобрения измъкваш някъде около 5-7% по-добри показатели от мотора,останалото го прави чипа(като сетъп спрямо подобренията по мотора)до около
    92-93% от възможностите на двиагтеля(примерно казано!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)!После идва сгъстяване,пилене,промяна на кубатурата,дросели,помпи с по-голям м дебит,регулатори на горивото,дюзи инжекциони,валове,клапани,прожинки на клапаните,олекотени маховици,и това е в общи линий за атмосферния тунинг!И стигаме до турбото и там вече е друга бира.................!
    С всичко което ти написах исках да ти кажа,че по бавареца съм направил подобрения,само по всмукателната система(в най-първоначален сатдий),и по изпускателната система(всичко без плетен колелтор) и си мисля,че добре върви за тези подобрения!Да събера 1200лв и слагам чип(+настройки и Дино) и регулатор на 4bar и това е последното което ще направя по тази кола!Дано си ме разбрал,че прекалих с писането!

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Бимбоооо, бе ти махнали детското столче кат се дърпаше.......
    Брао и от мен за ентосиазма.......
    То м/у 110 и 115к.с. си мисля, че разликата е само тези 5к.с. но тва в случая май няма голямо значение, щото то си зависи от чипа.......
    И все ми се струва, че в доускорението трябва да е по-бърза, но може би пък твойта е доста силничка в тази дисциплина.........

    Колега това е все едно да кажеш,че няма разлика между 140к.с(2.4jtd) и 150к.с(2.4jtd)не мислиш ли ??????

    Поздрави!

    ---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 01:04 ----------

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    и на мен ми се струва странно че в доускорението БМВ-то е напред,а на старт 400м няма шансове- не че е невъзможно де

    инъче 1.9 ЖТД хич не е за подценяване-добре подготвен се кантари с това на снимката от подписа на колегата Бимбо.

    Колега,нагоре му е трудно на jtd-то,все пак говорим за 120-130км/ч не за 50-60км/ч!За това,че сме кантар на 400м го отдавам на това,че според мен Алфата има много добър старт(лично мое мнение)и това,че има малко по-къси скорости които подхождат на мотор,а аз си карам колата според мен доста добре(демек не е в моя старт проблема просто Алфата си тръгва яко от нулата)!Да ти кажа от 50-60км/ч мисля ще ми направи една кола до към 140-150км/ч(ще му стоя до тази скорост на задната броня,говоря за въпросната Алфа де не като цяло!!!!)Сега нали не мислиш,че ако тръгнем от 150км/ч ще ме разтегли камо ли с малко?

    Поздрави!

    А и да ти кажа относно това което си написал,за подписа ми(двиагателя е в олекотено Е30),а и да е в Е36 и в Е46 пак 1.9 доста ще му е трудно да го бие!Това е мое мнение не задължавам никого с него!
    Last edited by Bimbo; 18-06-2010 at 01:18.
    Спортно окачване Race Land.Генерация,със спортни катализатори.Спортен фитър FK,,въздухозаборник от 328(Е46)сменен дебитомер от 328(Е46),тръба в бронята.Изпразнен багажник,(разкостен до нулата).Снимката Е30 325(192к.с) моята гордост!

  11. #131
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Bimbo View Post
    Колега,нагоре му е трудно на jtd-то,все пак говорим за 120-130км/ч не за 50-60км/ч!За това,че сме кантар на 400м го отдавам на това,че според мен Алфата има много добър старт(лично мое мнение)и това,че има малко по-къси скорости които подхождат на мотор,а аз си карам колата според мен доста добре(демек не е в моя старт проблема просто Алфата си тръгва яко от нулата)!Да ти кажа от 50-60км/ч мисля ще ми направи една кола до към 140-150км/ч(ще му стоя до тази скорост на задната броня,говоря за въпросната Алфа де не като цяло!!!!)Сега нали не мислиш,че ако тръгнем от 150км/ч ще ме разтегли камо ли с малко?

    Поздрави!

    А и да ти кажа относно това което си написал,за подписа ми(двиагателя е в олекотено Е30),а и да е в Е36 и в Е46 пак 1.9 доста ще му е трудно да го бие!
    Съгласен съм напълно колега. дизела има доста добър старт

    а за 1.9 жтд с-у 2.5 случая е пресен,затова мога да поспоря
    става дума за дизела на колегата Rado145QV,и една подготвена бургаска Е30-ка(т. зелена с новото купе). може и да я знаеш от форумите,собственика е луд фен-с електроника МЕГА, и възможно най-късите скорости и диф. До колкото разбрах максималната и скорост е около 180-190
    Last edited by abart_; 18-06-2010 at 01:43.
    146 Turbo

  12. #132
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Съгласен съм напълно колега. дизела има доста добър старт

    а за 1.9 жтд с-у 2.5 случая е пресен,затова мога да поспоря
    става дума за дизела на колегата Rado145QV,и една подготвена бургаска Е30-ка(т. зелена с новото купе). може и да я знаеш от форумите,собственика е луд фен-с електроника МЕГА, и възможно най-късите скорости и диф. До колкото разбрах максималната и скорост е около 180-190

    А пък доколкото аз знам на въпросният Радо колата е доста добре подготвена(не е 12-сек кола на 400м,но е достатъчно бързо 1.9jtd),а и е олекотено,следователно................!Имах впредвид,че 1.9jtd+чип,генерация и кулер няма как да бие М50б25 на каквото и да е разтояние!

    Поздрави!
    Спортно окачване Race Land.Генерация,със спортни катализатори.Спортен фитър FK,,въздухозаборник от 328(Е46)сменен дебитомер от 328(Е46),тръба в бронята.Изпразнен багажник,(разкостен до нулата).Снимката Е30 325(192к.с) моята гордост!

  13. #133
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    То и аз съм с денсо свещи ИК20 и ИУ22 мисля , че така бяха но сега точно немога да се сетя за малките, много се чудя какво първо да направя чип или спортен филтър
    Между другото помниш ли за онези гонки с 2те бмвта за които бях писал, въпросната 320И е36 се оказа " само чипосана" то и тогава ме учуди , че аз смених на 7000 оборота а той ме дръпна още малко и тогава ръгна 2ра.
    Last edited by CrazyElement; 18-06-2010 at 04:32.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #134
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Айде Бимбо да те пробваме с една 156-ца 2.4ЖТД 20кл....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #135

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Айде Бимбо да те пробваме с една 156-ца 2.4ЖТД 20кл....
    Да не би да купи такава Иначе много голям залък му предлагаш
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •