Results 1 to 13 of 13

Thread: Има ли разлика м/у изпускателен колектор на 1.8 и 2.0ТС

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Има ли разлика м/у изпускателен колектор на 1.8 и 2.0ТС

    Мерси
    Last edited by digitalundgrd; 25-08-2011 at 02:25.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2

    Default

    Начи по спомен, колекторите са визуално същите мисля на 1,8 и двойка, вероятноста да няма разлика е голяма, на 1,6 никога не съм виждал и сравнявал....колектора се хваща за главата - ако точките са същите, ядове май няма да има......темп на колект мое да се запази с термолента, ако това е целта......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Моето скромно мнение - на 1.6 и 2.0 главите са различни, оттам би трябвало и колекторите да са различни - говорим за присъединителни размери...

  4. #4

    Default

    Абе Дигитала - тоя от каво е турил колектори че Алфоунъра му правят профилакт и не отваря да видя темата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз знам един фен дето си сложи метални колектори на 1.8 ТС от по-стария модел, понеже неговите пласмасови леко гръмнаха с обикновенното газово щото го домързя да сложи клапанчета. Верно малко излишни неща останаха ама колата си върви перфектно и на бензин и на газ. Та като огледах визуално нямаше никаква разлика между 1.8 и 2.0
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз знам един фен дето си сложи метални колектори на 1.8 ТС от по-стария модел, понеже неговите пласмасови леко гръмнаха с обикновенното газово щото го домързя да сложи клапанчета. Верно малко излишни неща останаха ама колата си върви перфектно и на бензин и на газ. Та като огледах визуално нямаше никаква разлика между 1.8 и 2.0
    Ама за изпускателни става дума
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тук колегата пита за изпускателните Значи главата на 1.6 че има разлики с 1.8 и 2.0 ги има. Обаче изпускателните портове и шпилките са същите. Следователно колектора от 1.8 или 2.0 които са еднакви ще пасне на твоята глава. Трябва обаче и двуцевката да си вземеш от 1.8 или 2.0. и незнам назад вече дали ще паснат нещата.

    И гарнитура ще трябва. Ти и сега би трябвало да имаш. 3 пластова метална е гарнитурата от много тънки слоеве.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Извинявам се, то си пише ама не съм прочел както трябва.
    Пп някой мод да ми ги изтрие ако може
    Last edited by mirchozo; 15-02-2010 at 22:46.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ......
    Last edited by digitalundgrd; 25-08-2011 at 02:26.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ако имате някакви други идеи давайте...
    Ми значи освен да слагаш от 2.0 или 1.8, ако са еднакви, а мисля че са, друго не знам ква идея да дадем....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    "..from an early 156 2.0TS Euro II..."

    Дефакто от 2-ка 156...А иначе знам за профилактиката и за това съм извадил постовете от алфа оунъра в моя първи пост...



    Гарнитура за 147-цата май няма на колекторите, до колкото дочух аз от някой запознати лица...
    Колекторите са с някакви "лещи" (?!?!?) вместо гарнитура, ако не ме лъже паметта или просто съм чул недочул...
    А оем какво имаш предвид назад дали ще паснат? Като диаметър ли?

    Значи принципно идеята е, че искам да разкарам прекатализаторите по-най елегантния и ефективен начин...Без последващи НЕГАТИВНИ ефекти, че те и без това при мене са по дифолт ... А и по принцип колектора ми в момента изпуска от някъде и направо с един колектор 2 заека ( неизпускащ колектор + премахнати прекатализатори)

    Ако имате някакви други идеи давайте...
    Имаш гарнитура. Гарнитурата е 3-слойна много тънка ламарина точкована на няколко места Като разхлабиш и дръпнеш колектора назад ще я видиш.

    А иначе дали ще паснат на дължина до другиа катализатор или тръба. По диаметър мисля, че са същите на 55 нали така? Трябва да ги видиш на място. И гарнитурки си вземи не само за колектора ами и за назад от Валкера. Ще ти трябват щото тръгнеш ли да разглабяш със сигурност ще ги накъсаш и отлепиш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ми значи освен да слагаш от 2.0 или 1.8, ако са еднакви, а мисля че са, друго не знам ква идея да дадем....
    Ами да речем режа тия прекатализаторни гърнета и на тяхно място заваряваме извити тръби с дупки за ламбдите и запазвам колектора (сегашния)


    Ето на суперспринт произвдението :

    http://www.supersprint.com/public/images/25329.jpg
    Last edited by digitalundgrd; 15-02-2010 at 23:40.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами да речем режа тия прекатализаторни гърнета и на тяхно място заваряваме извити тръби с дупки за ламбдите и запазвам колектора (сегашния)


    Ето на суперспринт произвдението :

    http://www.supersprint.com/public/images/25329.jpg
    По-добре да е красиво. Вземи си цели колектори с двуцевката от нкое ударена например. ма измери дължината на двуцевката дали ще ти пасне като дължина и като захващане към тампона на купето.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •