Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос броня

  1. #1

    Default Въпрос броня

    Колеги когато се е получило такова изместване на бронята навътре както на снимката това сигурен белег ли е че е удряна колата?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 190010_43528_XL_1262106220.jpg  
    Alfa 145 1.8 TS '97

  2. #2
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by kalata8 View Post
    Колеги когато се е получило такова изместване на бронята навътре както на снимката това сигурен белег ли е че е удряна колата?
    Определено не.На мен повече ми прилича на сваляна броня и после е сложена не както трябва,или е натисната някъде и е влязла навътре.Отворите на бронята са елипсовидни и може да се измести.Под капака трябва да гледаш/греди и т.н./,ако там е добре значи няма удар.Това е моето мнение.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  3. #3
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Доколкото знам основен принос за тези измествания имат двете висящи гредички. За удар ти е казал колегата какво да гледаш. Аз само ще допълня, че трябва и отдолу (на канал или подемник) да я погледнеш, за да може да огледаш по добре роговете. Също ако е имало удар и е леко пострадала долната греда под радиатора, в повечето случаи не я сменят, а просто я изправят само.
    Last edited by AlfaMan; 14-02-2010 at 00:06.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #4

    Default

    ясно, питам защото ми направи впечатление че има доста с такова изместване.
    Alfa 145 1.8 TS '97

  5. #5
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Това че бронята изглежда добре не е гаранция, че колата не е удряна. Може да е удряна, а бронята да е нова /от морга/, но със същия цвят и при поставянето да не са я монтирали правилно. Като вдигнеш капака погледни двата радиатора. При по леки удари може да останат следи. Например: огънат радиатор на климатроника, леко огъната гредичка. Вярно, че най добре да я вдигнеш на подемник и ако няма кора под двигателя всичко ще стане ясно.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  6. #6

    Default

    Точно това изместване се дължи на трите винтчета който държат отстрани бронята за калника, вероятно са разхлабени по някаква причина, и бронята е изместена назад.......вероятноста да е сваляна е доста голяма........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    преди 3 години като бях ударил предишната ми 156-ца, си поръчах нова предна броня, беше за 150-160 лв и изглеждаше напълно същата, но при поставянето и излезе че е имала малка разлика в размерите, с леко напасване майсторите я сложиха, не знам каква беше - турска ли, тайванска ли китайска ли, но имаше малко разминаване

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    За подкартерната кора не е гарант, че колата е блъскана, моята има нова на една година, старата я смених по каското, беше пукната на едно място. Преди два дена замалко да я оставя на един коловоз. Напълнило се с сняг и като съм давал назад за да се измъкна при буксуване са се откъснали два винта отзад, хубу че навреме чух и отремонтирах.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •