Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Странно леко виене и поскръцване...

  1. #1
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default Странно леко виене и поскръцване...

    Здравейте приятели!
    Искам да сподля една лека тревога и надявам се да можете да ми помогнете
    Ходих на два сервиза вече-казват ми няма проблем карай. Имах едно ужасно виене на двигателя...закарах я казаха ми, че имам една паразитна ролка-разбита и разбити лагери на алтернатора! Смениха ми тази ролка (65 лева) и цялостна профилактика на алтернатора-нови иглени лагери и четки, сменени секви филтри и масълце! Всичко ок! Казаха ми-карай без проблем! Викам ок! Виенето наистина намаля и се промени шума на колата, но пак остана едно леееекичко виене, за което ми казаха, че е "нормално за тези коли, те Алфите така си вият малко"...ей сега като се понамокри времето се появи и едно леко пъскърцване при ниските обороти....направо съм ви направил записче на работата на двигателя и ще се радвам някое експертно ухо да направи констатация....ще се радвам на всякакви диагнози! Благодаря предварително!

    http://www.4shared.com/file/22008355.../Voice002.html
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  2. #2
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Сменяй сервиза !!! Бързо!!!Успех!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #3
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Ами не смятам, че съм се отнесъл несериозно към въпроса, за да получа два пъти по-несериозен отговор...сменил съм го, отидох на втори сервиз и там ми казаха същото нещо-карай, то е нормално леко да вие и да свири в това мокро време....свири, спре, свири спре...
    И тъй като на Вас имам най-голяма вяра-питам....
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  4. #4

    Default

    Иди на трети сервиз, по възможност от форумните.....не е нормално нито да вие, нито да свири....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не мога да отворя този файл който вероятно е записан с някакъв телефон, но проверихте ли пистовия ремък да не свири той? Също и шайбата на компресора на климатика. Вътре при съединителя понякога влиза прахоляк и първите минути след запалване има едно свистене от там.

    Ще се опитам по-късно да видя с какво да го отворя този файл, че може и съвсем грешно да те насочвам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    С quick i bs player се отваря файла... И двата ремъка са нови! Ролките са нови, самото динамо е ново..а това поскръцване, все едно пее щурче, след примерно 5-10 минути намалява и спира по някое време...докато лекото виене си вие, но се чува много, много слабо. Имаше едно доста шумно виене, но ми смениха паразитна ролка и знамително намаля. Казаха ми-всички други ролки ще ти издържат поне 10-20 000 не ги сменяй...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Хората ти казаха, бягай да я чуят и форумните майстори, пари за едното слушане няма да ти вземат...ние тука и да слухтим, и да не слухтим...все тая

    И на мен ми се появява едно виене 2-3 минути след като запаля колата от ремъка на сервопомпата и като позагрее-изчезва....вчера пръснах с ВД40 там и се поскри...утре сигурно пак ще излезе....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Чух го записа, но нищо не мога да разбера. Вие нещо наистина, но не е това което предположих. Трябва да я чуе човек на място. Иди при Бобо да я чуе.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9

    Default

    Колега, дистанционно така, никой нищо не може да ти каже, ако ще и от Сони да дойдат и да ти запишат звука на висока честота и да го пуснеш тука......на място само става работата........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Да използвам и аз темета на колегата. Вчера си попътувахме малко и по пътя от Златоград до Пловдив, след прекосяването на обилно количество потоци течащи по платното се появи първо по-тихо шъшкъщ шум от към двигателя по-точно от страната на ангренажа. Звукът прилича като от лагер останал без смазка. С форсирането на двигателя звукът се усилва. На една бензиностанция спрях и обилно напръсках с ВД40- звукът се приглуши, но не за дълго, докато стигна в Пловдив стана много силен, чак ме е срам да я карам защото се чува отдалече. Вече имам уговорена среща с майстора описах му проблема, той нищо не каза освен, че в рамките на един работен ден ще отстрани проблема. Знам, че по описание не се диагностицира, но съм забелязал, че 156 ците проявяват едни и същи проблеми. Ако някой вече се е сблъсквал с този проблем моля да каже. Иначе двигателя преди това беше наистина изключително тих, а след появата на този шум динамиката и вървежа на двигателя си е същата.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #11
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Отидох при Бобо. При мен се оказа обтягаща ролка, а и ремъка там ан помпи, климатици, чудеса се оказа по-дълъг от обикновеното. Оказа се и 7 пистов ремък и момчетата нямаха такъв, сложиха ми друг по-малък, но не сложиха на климатика! Нищо! Не е проблем! Използвам случая да изкажа благодарността си и тук към кадърността на момчетата, супер са!
    Иначе мой друг пробллем е, че нямам защитния подкалник на ремъка, казаха ми, че като го нямам и често ролките ще се мократ и ще става проблем. Така, че ако някой има идея откъде мога да намеря такъв капак-моля да казва!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Oт раздела ПРОДАВА
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Относно шума направи ми впечатление, че преди когато спра двигателя след него се чуваше едно свистене като от спиращ електромотор , сега вече това свистене го няма и на негово място е гадният стъргащ звук, който замлъква почти веднага след двигателя. Знае ли някой за какво говоря?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  14. #14
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Започнете да си искате старите части....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #15
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Ако някой все пак се интересува при мен бяха лагерите на генератора, съчетах смяната им със смяна и на ангренажният ремък , че му оставаха още 10К км. Големият лагер на генератора беше много зле.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •