Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Къде се намира AirBag централата на 156?

  1. #1

    Default Къде се намира AirBag централата на 156?

    Колеги кажете къде се намира централата на AirBag-a и лесно ли се сваля, мога ли да си я сваля сам без да предприемам някакви рискове? И също ме интересува какво и правят на централата когато дадена грешка не може да се изтрие при диагностика и се налага сваляне на централата.Как изглежда тази централа. И защо искат по 150+лв за свалянето и?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Пред скоростния лост е. За да стигнеш до нея, трябва да сваляш корите. Не съм сигурен дали става само със свалянето на тия подобните на мокетчета отстрани на централната конзола.

    Представлява метална кутия, захваната с болтове към пода. В нея влизат характерните кабели с жълта изолация.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Пред скоростния лост е. За да стигнеш до нея, трябва да сваляш корите. Не съм сигурен дали става само със свалянето на тия подобните на мокетчета отстрани на централната конзола.

    Представлява метална кутия, захваната с болтове към пода. В нея влизат характерните кабели с жълта изолация.
    Да колега сваля се,демонтираш дясната кора(до краката доло)няма нищо сложно при демонтирането й,ако не се изчиства грешката с комп,значи е заминала централата,поне при мен беше така,успех с демонтирането.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  4. #4

    Default

    А как се свалят тези кори? И предполагам като я сваля(центрелата) това няма да ми спре колата докато не я сложа обратно, в смисъл колата може да върви и без централата.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Кората се държи на един винт и две пластмасови копчета. Дърпаш седалката максимално назад и ще видиш винта (горе-долу около лоста на ръчната е). Копчетата с дърпане излизат.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Кората се държи на един винт и две пластмасови копчета. Дърпаш седалката максимално назад и ще видиш винта (горе-долу около лоста на ръчната е). Копчетата с дърпане излизат.
    Централата с букси ли е свързана с кабелите или с устър клеми? И коя от двете кори да сваля, тази до шофьорската седалка или до пасажерската седалка?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  7. #7
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Пред скоростния лост е. За да стигнеш до нея, трябва да сваляш корите. Не съм сигурен дали става само със свалянето на тия подобните на мокетчета отстрани на централната конзола.

    Представлява метална кутия, захваната с болтове към пода. В нея влизат характерните кабели с жълта изолация.
    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Централата с букси ли е свързана с кабелите или с устър клеми? И коя от двете кори да сваля, тази до шофьорската седалка или до пасажерската седалка?
    За предпочитане е пасажерската кора,централата е на букса,не пречи да караш колата със свалена централа,така или иначе нямаш аирбагове в момента,сваляй смело и ако намериш 2ръка слагай,ако е изпрвана лампичката ще угасне и без диагностика.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    За предпочитане е пасажерската кора,централата е на букса,не пречи да караш колата със свалена централа,така или иначе нямаш аирбагове в момента,сваляй смело и ако намериш 2ръка слагай,ако е изпрвана лампичката ще угасне и без диагностика.
    По това което разбрах до сега ще ми отнеме не повече от 15-20 мин свалянето. Дано е толкова лесно колкото казвате, ще го пробвам в събота най вероятно и ще направя снимки за да е ясно на другите които имат същия проблем

    Трябва ли да откачам акумулатора?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Трябва ли да откачам акумулатора?
    Желателно е, с десятка ключ се отвъртат, вземи си по тънка отверка да подпъхваш като откачаш буксите, и найстина както казаха колегите от пасажерската стнара е по арно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Колеги кажете къде се намира централата на AirBag-a и лесно ли се сваля, мога ли да си я сваля сам без да предприемам някакви рискове? И също ме интересува какво и правят на централата когато дадена грешка не може да се изтрие при диагностика и се налага сваляне на централата.Как изглежда тази централа. И защо искат по 150+лв за свалянето и?
    Щото има записана крашдата. Тя се трие малко хакерски Отваря се нетралата, сваля се чипа или с една специлна джвъга се закачат само пиновете към програматора и се трие вече и записва новия дъмп. За тва искат 150 лв. щото си е работа, знания, софтуер и техника.

    Удрял ли си се? Защо има крашдата?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Щото има записана крашдата. Тя се трие малко хакерски Отваря се нетралата, сваля се чипа или с една специлна джвъга се закачат само пиновете към програматора и се трие вече и записва новия дъмп. За тва искат 150 лв. щото си е работа, знания, софтуер и техника.

    Удрял ли си се? Защо има крашдата?
    Незнам, аз не съм я удрял а и всички 4 еърбега са си на място.Освен това като избирах колата държах много всички луфтове да са идеални. А и съм бил на много сервизи до сега(екстрийм, клубния при Румбата, италсервиз, пандо кар) и никой не ми каза че има някакви съмнителни заварки или деформаций. Ама не може диагностика да изтрие грешката. Обаче със сигурност знам че предната броня е била пукана и поправяна ама според мен е било без сериозно последствия.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Незнам, аз не съм я удрял а и всички 4 еърбега са си на място.Освен това като избирах колата държах много всички луфтове да са идеални. А и съм бил на много сервизи до сега(екстрийм, клубния при Румбата, италсервиз, пандо кар) и никой не ми каза че има някакви съмнителни заварки или деформаций. Ама не може диагностика да изтрие грешката. Обаче със сигурност знам че предната броня е била пукана и поправяна ама според мен е било без сериозно последствия.
    Каква беше грешката? И с какво я четоха? Само крашдатата не може да се изтрие през буксата. Всичко друго щом дава грешка и не може да се изчисти значи има проблем или с някой датчик или с връзките към тях.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Каква беше грешката? И с какво я четоха? Само крашдатата не може да се изтрие през буксата. Всичко друго щом дава грешка и не може да се изчисти значи има проблем или с някой датчик или с връзките към тях.
    Как мога да разбера или къде може да ми кажат?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Как мога да разбера или къде може да ми кажат?
    Кое да разбереш? Нали си ходил на диагностика и е имало грешка? Не я ли видя каква е?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Кое да разбереш? Нали си ходил на диагностика и е имало грешка? Не я ли видя каква е?
    Ходих преди година и половина при Велин от клубния сервиз и ми каза че не може да се изтрие, било му отчело че са правени опити и от други да се изтрие ама не успешни незнам как го е разбрал.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •