Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: нормално ли е .. ?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    Ама.. то не може уя до края и душата в рая :Д
    а, да не може да не може ;D

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    както каза колегата, не е само до ръчкането (обичам светофарите ;D ) ами и спирането си казва думата, налагало ми се е на няколко пъти на сухо да кова до ABS а колегите които имат 159 знаят колко е трудно да се стигне до абс...
    Точно това! Защото при рязко или аварийно спиране точно тогава цялата тежест отива на предните колела...Отделно на това там на сфетофарите сте и малко луди всичките затова са нормални тези 25 хил.
    Last edited by Jivko7777; 11-02-2010 at 20:36.
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    летните гуми на 25 хил. км са за хвърляне, поне предните.... (което ми е странно при положение, че на друга кола, почти идентични пирелита са на 50 хил. и имат още 3мм до протектора)

    стандарните 17" пирели, които идват с колата, та те имат по средата едни грайфери, като дъгички които пресичат всяка следваща ... та въпросните са заминали, само като леки вдлъбнатинки стоят, да имат 1-2 мм, не като на задните където са поне 3-4....

    до протектора на гумите има още поне 4 мм и самите гуми изглеждат в добро състояние, нито са напукани нитп нищо ... ама тези грайфери по средата ме притесняват, да не стане някоя инфекция на по-мокър път ...

    знам, че в UK има проблем с прекомерно износване на предните гуми, но ми е интересно при вас колеги какво е положението ?

    съвети са добре дошли, като имам възможност ще ги щракна да видите предните и задните за сравнение
    Същия проблем с летни гуми LASSA 205/60/15 за 25х.км.
    Купих най-скъпия модел на марката и станаха галоши при основно магистрално каране за по-малко от година.
    Естествено не ми признаха гаранцията въпреки че бяха супер еднакво износени.Сега съм с една Debica Furio и имам чувството че не са мръднали за 10х.км.
    Единствения плюс в LASSA-та бе че имаха супер сцепление и явно за това заминаха така бързо.
    Едни нови гуми е нормално да изкарат по 60-80х.км.
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  4. #19
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Реших да направя сметка коя гума колко оборота прави:
    избрах сравнение между гуми за 147 и 159, като за 147 взех моя размез летни гуми 215/45/17 (които са и за 156), а за 159 225/50/17! За 10000км пробег 215-ките правят 5 094 200 оборота (за по-лесно с думи това са 5 милиона 94хиляди.... оборота), а 225-иците правят 4 847 300 оборота (с думи 4милиона 847хил.....), тоест разлика от 246900 хиляди оборота! За 25 хиляди, за колкото става въпрос в темата това са 617250 повече завъртания при по-малката гума. На фона на милионите обороти, това са 4.9%! По тази логика би трябвало по-големите гуми да се износват по-малко, заради по-"рядкото" триене на дадено сечение. Но от друга страна 159 е тежка кола над 15% по-тежка от 147, тъй че това компенсира разликата в по-малкото обороти на гумите!
    Та според мен Стояне, съвсем нормално е да се износват за 25к! Тази кола е тежка и е явно е с толкова перфектно пътно поведение, че извлича максимума от гумите! Обръщал съм внимание, че колите от по-висок клас рядко са със гуми с голям грайфер макар и нови!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  5. #20
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Предполагам,че е нормално.И аз купувах нови за БМВ-то.225/45/17 Vredestein Ultrac Sessanta...добра гума,но същата работа,25 хиляди.За един сезон замнинаха Просто е комплексно,тежест,ускорение,спиране,размер...
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  6. #21

    Default

    1. ниско профилната гуми има плитък протектор
    2. за да има добро сцепление една гума трябва да е мека, което рефлектира върху износването

    съвсем нормално е гума 17-ка да изкара 25 000км

  7. #22

    Default

    ама четете половината самои, не са стигнали до протектора, а само по средата... ще щракна по-късно днес и ще покажа какво имам предвид

  8. #23

    Default

    в книжката на колата май друго пишеше

    между другото, те видех вчера с някакъв твой човек на паркинга докато бърникаше в колата, ама тъкмо се бях прибрал от работа и бях леща - вече се приготвяхх да спа , иначе щех да слезна да се запознаем

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    Някаква пара се показа през решетката и да погледнем дали тече ама...няма нищо всичко сухо .. загадка за медицината :Д Се видим сега като се постопли малко по се мяркам навънка :Д
    бцолютно

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    в книжката:
    предни и задни на 2,5
    при натоварване отпред 2,9, отзад 2,7

    ...при зимни гуми - всички стойности + 0,2

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    сори за цапането..
    Ммм зимни гуми + .. ок аз зимата от стари шофиьори уж съм чувал ,че с малко по-меки гуми се кара ама знам ли
    Иначе незнам и в мойта книжка има разлика но в ауто дата дават варианти на гума като размер и като означението за скорост (незнам точно как се води) Y,W,V и т.н.
    Но си мисля ,че най голямо значение в случая има...
    Стояне,по-плавно със съединителя и газта на светофари :Д
    Старите шофьори са много прави но има едно друго нещо тези данни се дават поради това че лятото разширяването на въздуха е по голямо в загрялата гума докато зимата все си е студена и затва е добре да се кара малко по твърда
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Старите шофьори са много прави но има едно друго нещо тези данни се дават поради това че лятото разширяването на въздуха е по голямо в загрялата гума докато зимата все си е студена и затва е добре да се кара малко по твърда
    дам, летоска ми се е налагало даже да ги изпускам в най-горещите дни (по обяд) щото от 2.4 последно проверено бяха станали на 2.7 - или са им развалени машините

  13. #28
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    дам, летоска ми се е налагало даже да ги изпускам в най-горещите дни (по обяд) щото от 2.4 последно проверено бяха станали на 2.7 - или са им развалени машините
    Мери се с един и същи манометър в еднакви условия - ако си карал колата ще бъде различно от това да е стояла в покой
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Мери се с един и същи манометър в еднакви условия - ако си карал колата ще бъде различно от това да е стояла в покой
    мхм, разбирам го това, ама не винаги имаш възможността за съжаление

  15. #30
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default

    Аз предни задни гуми ги върта на около 15000 , на алфата даже на под 10к ,ако искате да ги изнодите по равномерно . Все пак най-добре е да се сменят 4-те заедно . Иначе при нормално каране и въртене около 40000 е нормално да изкарат.
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •