Results 1 to 6 of 6

Thread: 100 лв Семеринга

  1. #1
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default 100 лв Семеринга

    Здравеите фенове!

    Вчера видях малко изтекло масло и веднага на сервиз. Оказа се,семеринга на скоросния лост.
    В сервиза искат 100 кинта за смяна
    Незнам как да реагирам !?
    Моля,даите съвет ,има ли опасност да остана без масло в скоростите ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  2. #2

    Default

    семеринга на скоросния лост

    ако наистина са ти казали така, бегай бърже от там
    ако вече ти не си разбрал точно това е друго нещо
    100 кинта е прилична цена ако ти сменят семеринга на първичния вал, защото се свалят скоростите
    ако е за семерниг на някоя от полуоските тази цена е малко пресилена

  3. #3
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    В сервиза ми казаха,че трябва да свалят скоросната кутия защото семерингата е от горе. Там влизало някакво лостче за превключване.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #4
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    В интерес на истината и аз го имам този проблем, с теча на масло от скоростите особено при по-висока скорост и още немога да рзбера от къде е?
    Подозренията ми са насочени на първо място към ск. лост там където влиза в кутията, както е описал колегата и другото място, което ме съмнява е полуоската или по-точно семеринга на полуоската, но понеже като избие масло от там дето избива и аз незнам от къде точно, при всички случаи попада върху полуоската и при това положение е много трудно да се определи от къде точно избива, защото полуоската при въртенето си го разпръсква навсякъде и всичко става само масло, но при всички положения е от едно от двете места.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  5. #5
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Май и при мен го има този проблем. И аз се чудих дали не е от сенрингата на полуоската, но както казва колегата Костадин иди го разбери откъде е след като всичко е наклепано с масло.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  6. #6

    Default

    И при мен имаше такъв проблем и се оказа семеринга на полуоска, но това се получи още при първото й изкарване на БГ магистрала и стана точно при по-висока скорост (някъде около 180км/ч), след това спрях и цялата беше в масло отдолу и по прага от лявата страна.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •