Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Много висок разход на гориво 147 1.6 TS - необоснован ??

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да. Бензин нахлува при маслото, влошава параметрите му, започва да го харчи и да не маже добре. Измива масления филм по цилиндрите което води до по-бързо износване.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Баси ташака ... аз имам една Ламбда резерва с колата си я купих, в другата ми пищи винаги щото нямам катализатор и ми я дава като неработеща , защото не работи в параметрите оказани, ще пробвам утре на посоки да я сменя първата ламбда да видя дали ще се управи разхода ..Ако не паля за Пловдив ,да но да намеря някъде нормален сервиз
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  3. #18
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Днеска смених лабдата имаше много гаден маслен нагар, от какво се получава този нагар, някакви идеи ?
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  4. #19
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Днеска смених лабдата имаше много гаден маслен нагар, от какво се получава този нагар, някакви идеи ?
    Разход на масълце?

  5. #20
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Обикновено при запушване на масления сепаратор колата започва да гори доста масло, което обичайно се отделя по катализатор, сонда и т.н.

  6. #21
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    вече отпуших тъпия сепаратор, смених гумичките на клапаните едната лула, смених и лабдата , а дано вече всичко да си е у ред и да си я карам с кеф

    ---------- Post added at 00:25 ---------- Previous post was at 00:24 ----------

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Разход на масълце?
    не питай, 1/1000км
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  7. #22
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    По темата за разхода - мисля, че ще е полезно и за други колеги, да изкоментираме от какво може да харчи повече от нормалното (за TS става дума). При мен от известно време започна да лапа не по-малко от 16/100 градско, мислех че е от ниските температури, но напоследък е 10 градуса и пак харчи много. Ходих на диагностика и ми казаха, че всичко е ок (дебитомер, ламбда и т.н.). Четох из форума и гледам най-често смяна на свещи или ламбда давало резултат, но колата ми няма симптоми нито на заминаващи свещи, ламбда или дебитомер, т.е. двигателя работи нормално по целия диапазон обороти и няма клатене на обороти или придърпване. Имате ли някакви жокери, или да почвам да сменям наред ?
    Last edited by stef_nikolaev; 27-02-2010 at 01:27.
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  8. #23
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Да добавя - колата държи температурата перфектно (понеже и това може да е причина за разхода)...
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  9. #24
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Здравейте колеги, преди два дни забелязах че като карам със 90-100 км в час , със върната газ, в смисъл без да ускорявам, че ми показва разход около 10-11 , временен който никога не е бил такъв , на скоро смених големите свещи, и едната лула, не осещам промяна в мощноста, със обикновен спортен филтър съм, и цяла зима като си карам, по този начин ми показва моментен разход 6- 6.5 до 6.7 под 100 км в час а сега изведнъж над 10, някакви идеи?
    А защо смени само големите свещи и едната лула?

  10. #25
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Защото едната лула незнайно от къде беше цялата ръждясала, и не правеше добра връзка, а и в сервиза който ми сменяха гумичките ми казаха че само големите свещи са заносени и тъй..
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  11. #26

    Default

    А ако колата е на газ пак ли ще разрежда маслото.Защото моята го губи ,а при диагностика изписва богата смес.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    А ако колата е на газ пак ли ще разрежда маслото.Защото моята го губи ,а при диагностика изписва богата смес.

    Губи го заради евентуално гумички, сегменти, водачи, затлачен сепаратор, теч от някъде (става дума за маслото)

  13. #28

    Default

    Възможно е но нито е омаслен двигателя нито пуши от ауспуха.А някаде бях чел,че моторите с пласмасов капак на клапаните нямали проблем със сепаратора.А загубата на масло е в порядъка на 2-3 литра на 10000 км. При което според мен ще пуши като локомотив

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Възможно е но нито е омаслен двигателя нито пуши от ауспуха.А някаде бях чел,че моторите с пласмасов капак на клапаните нямали проблем със сепаратора.А загубата на масло е в порядъка на 2-3 литра на 10000 км. При което според мен ще пуши като локомотив
    Не брат, при този разход на масло изобщо няма да ти пуши като локомотив. Локомотив беше една Xantia, която лапаше на 80-100 км по литър масло.

  15. #30

    Default

    А има ли някакъв начин да разбера дали е от сепаратора

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •