Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Много висок разход на гориво 147 1.6 TS - необоснован ??

  1. #1
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default Много висок разход на гориво 147 1.6 TS - необоснован ??

    Здравейте колеги, преди два дни забелязах че като карам със 90-100 км в час , със върната газ, в смисъл без да ускорявам, че ми показва разход около 10-11 , временен който никога не е бил такъв , на скоро смених големите свещи, и едната лула, не осещам промяна в мощноста, със обикновен спортен филтър съм, и цяла зима като си карам, по този начин ми показва моментен разход 6- 6.5 до 6.7 под 100 км в час а сега изведнъж над 10, някакви идеи?
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Здравейте колеги, преди два дни забелязах че като карам със 90-100 км в час , със върната газ, в смисъл без да ускорявам, че ми показва разход около 10-11 , временен който никога не е бил такъв , на скоро смених големите свещи, и едната лула, не осещам промяна в мощноста, със обикновен спортен филтър съм, и цяла зима като си карам, по този начин ми показва моментен разход 6- 6.5 до 6.7 под 100 км в час а сега изведнъж над 10, някакви идеи?
    Временен моментен ли означава или? Ако е моментен с върната газ и над 2000 оборота трябва да ти покаже точно 0.0 л/км освен ако не е студен мотора.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Временен моментен ли означава или? Ако е моментен с върната газ и над 2000 оборота трябва да ти покаже точно 0.0 л/км освен ако не е студен мотора.
    Имам предвид, че като карам равномерно по пътя, без да подавам газ повече за ускоряване и карам със 90-100 км тогава до сега ми показваше моментер разход 6- 6.5 ,а сега показа 10-11, и горо повече , взех една добавка на Лики Моли за инжекциона да видим дали ще обърне нещо хава

    А когато двигателя работи студен или топъл разхода е 2.0 /100 км, дори когато я пусна на свободна по някое надолнище никога не пада под 2.0/100 км
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Имам предвид, че като карам равномерно по пътя, без да подавам газ повече за ускоряване и карам със 90-100 км тогава до сега ми показваше моментер разход 6- 6.5 ,а сега показа 10-11, и горо повече , взех една добавка на Лики Моли за инжекциона да видим дали ще обърне нещо хава

    А когато двигателя работи студен или топъл разхода е 2.0 /100 км, дори когато я пусна на свободна по някое надолнище никога не пада под 2.0/100 км
    Зимата е нормално да гори повече. Студения въздух който се измерва кара ЕКУ-то да пуска и повече гориво.

    Иначе на свободна 2.0 е нормално. Но на скорост и над 2000 оборота като върнеш газта трябва да изпише 0.0 и когато паднесх на 2.0 отново да се появи разход. Поне така е направн софтуера.

    Иначе разхода зависи не само от това колко си натиснал педала а и от оборотите. Предполагам, че сега караш по-бавно на по ниска предавка с по-високи обороти и нищо, че си държиш крака в същото положение на педала разхода ще ти е по-голям.

    Разхода на гориво се изчислява като се взема предвид дебит и налягане на гориво което е константа, време за впръскване и скорост.
    Last edited by oem; 08-02-2010 at 18:05.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Имам предвид, че като карам равномерно по пътя, без да подавам газ повече за ускоряване и карам със 90-100 км тогава до сега ми показваше моментер разход 6- 6.5 ,а сега показа 10-11, и горо повече , взех една добавка на Лики Моли за инжекциона да видим дали ще обърне нещо хава

    А когато двигателя работи студен или топъл разхода е 2.0 /100 км, дори когато я пусна на свободна по някое надолнище никога не пада под 2.0/100 км
    Една контролна диагностика може би не е излишна...

    А колкото до добавката - ако до сега не си позвал, не очаквай чудеса. Даже напротив - може да събори всички мръсотии от резервоара и да тръгнат с пълна сила към горивната система, комплект ...

  6. #6
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Една контролна диагностика може би не е излишна...

    А колкото до добавката - ако до сега не си позвал, не очаквай чудеса. Даже напротив - може да събори всички мръсотии от резервоара и да тръгнат с пълна сила към горивната система, комплект ...
    Да ще направя диагностика, при първа възможност, аз нямам катализатор, та каквото и да искара няма да е проблем, и преди съм слагал добавки .
    А студения въздух не е от днеска, преди 20 дена као беше - 10 -15 като си карам си 90-100 км ми е показвал рразход винаги между 6-7 моментен а сега над 10
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  7. #7
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Да ще направя диагностика, при първа възможност, аз нямам катализатор, та каквото и да искара няма да е проблем, и преди съм слагал добавки .
    А студения въздух не е от днеска, преди 20 дена као беше - 10 -15 като си карам си 90-100 км ми е показвал рразход винаги между 6-7 моментен а сега над 10
    Под горивна система имах предвид - горивни помпи, филтри и инжектори, а катализаторите са в изпускателната система ...

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    А дали нещо не бърка компа, примерно ламбда сонда или темп датчик, и да подава по-богата смес, все едно е студена колата съответно оттам да идва по-големия разход...
    Това като идея само, но то ще стане ясно с диагностика ако е така.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    А дали нещо не бърка компа, примерно ламбда сонда или темп датчик, и да подава по-богата смес, все едно е студена колата съответно оттам да идва по-големия разход...
    Това като идея само, но то ще стане ясно с диагностика ако е така.
    Това ЕКУ-то ще го вземе предвид при смятането на разхода. По скоро механична нередност някаква.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Според мен просто имайки впредвид обстановката, трудното качване на градус ти показва такъв разход. Преди нова година ми качи разход 9 на сто, никога не е било така, постопли се и веднага се оправи разхода, не повече от 7 на сто, все къси разстояния я карам на 3 км макс!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Според мен просто имайки впредвид обстановката, трудното качване на градус ти показва такъв разход. Преди нова година ми качи разход 9 на сто, никога не е било така, постопли се и веднага се оправи разхода, не повече от 7 на сто, все къси разстояния я карам на 3 км макс!
    Колега преди 15-20 дена беше -15 , нямах такива проблеми сега е около 0 и гори като ламя , никога не е било така ,тя и не върви както трябва , никога не ми е харчила на 100 км в час 10-11 литра ....а на 80 км в час 8 литра.... обикновенно на 130 км ми харчи 8/100
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  12. #12
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Колега преди 15-20 дена беше -15 , нямах такива проблеми сега е около 0 и гори като ламя , никога не е било така ,тя и не върви както трябва , никога не ми е харчила на 100 км в час 10-11 литра ....а на 80 км в час 8 литра.... обикновенно на 130 км ми харчи 8/100
    Тя и моята ми дава извънградско към 10, а градско неща да и тегля чертата , но на моята ламбдата и дебитомера са си отишли ... Предлагам ти да идиш на диагностика и да ги провериш .
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Тя и моята ми дава извънградско към 10, а градско неща да и тегля чертата , но на моята ламбдата и дебитомера са си отишли ... Предлагам ти да идиш на диагностика и да ги провериш .
    Скоро и катализаора ти ще си отиде ако не я оправиш. Да не говорим какво се случва и с маслото ти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Скоро и катализаора ти ще си отиде ако не я оправиш. Да не говорим какво се случва и с маслото ти.
    Какво се случва с маслото, моето го гори много, смених на скоро гумички на клапаните и масления сепаратор уж отпушиха, да видим сега дали ще има промяна, при не работещ дебитор и ламбда , има ли връзка с маслото ???
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  15. #15
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Богата смес, олива ти цилиндрите с бензин,който минава и в маслото, разтваря го и го изгаря
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •