Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: 1.4 16V TS - проблем с маслена помпа

  1. #1
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default 1.4 16V TS - проблем с маслена помпа

    Добър ден,искам да направя едно запитване

    Имам следния проблем,с Алфа ромео 145 1.4 16V Туин спарк,проблема е следния,при студено запалване в Минусови темперетури лампата на МАСЛОТО свети прекалено дълго до минута та понякога и две,закарах я в сервиз и там ми казаха че проблема е в помпата,смениха я с втора употреба,но за съжаление проблема си остана,те просто вдигат рамене и ми взеха една торба пари,та искам да Ви попитам може ли да се направи диагностика на ве4е свалената ми помпа и да се види дали тя е проблема или е не6то друго и ако е тя да се рециклира или там каквото е необходимо,Благодаря Ви предварително,ще очаквам някакъв отговор.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #2
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Колега,като за начало започни да си кръщаваш темите по-смислено.Гледам си от София бих ти препоръчал да преглегаш сервизите от Техническия раздел,100% ще намерят решение на проблема ти
    Ето линк : http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  3. #3

    Default

    Колега, виж сервизите за италианки в обявите на форума и отзивите за тях, там ще ти направят всякаква диагностика " Ако имаш мерак ми пиши лично и ще те насоча къде да отидеш.
    Arena Coast Customs

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, накарай ги първо да ти измерят налягането на маслото, може само датчика да се ебава. маслен филтър сменял ли си. другото е цедката в картера как е.
    точка

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    61

    Default Маслена помпа

    Здравей Колега
    Всяка маслена помпа си има определени хлабини които трябва да се замерят и трябва да са в зададените граници. Замери свалената си помпа и ще разбереш дали е годна или има и друга причина за лошата работа. Изчисти цедката добре. Смени си масления филтър, защото често си случва самият той да е проблемен. По- точно вътре в него има едни клапанчета които може и да не работят. Това е най-общо.

  6. #6
    започва да се пристрастява astronoma's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    71

    Default ...

    здр колега и маите е така но по доста по малко ,мисълта ми беше ,че е много важно с какво масло си аз си сипах за зимата по тънко пълна синтетика и е много по добре, не съм се заглеждал каде е датчика за маслото ако е на края на магистралата винаги ще има забявяне и т.н. и в есе пак въпреки ,че е нормалоно при теб си е доста......тракали при палене стодена и топла и кога спира да трака при стодено палене ме интересува?????

    АЛФА РОМЕО 145

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by astronoma View Post
    здр колега и маите е така но по доста по малко ,мисълта ми беше ,че е много важно с какво масло си аз си сипах за зимата по тънко пълна синтетика и е много по добре, не съм се заглеждал каде е датчика за маслото ако е на края на магистралата винаги ще има забявяне и т.н. и в есе пак въпреки ,че е нормалоно при теб си е доста......тракали при палене стодена и топла и кога спира да трака при стодено палене ме интересува?????
    Колега извинявай ма мнението ти отрича изцяло физиката и законите за хидравлични системи особенно за автомобилни с масленно мазане
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    защо не си смениш датчика,колега
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Нужно е немедлено да се замери налягането,щото може да е датчик, а може и да роди мотора!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    започва да се пристрастява astronoma's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    71

    Default ...

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Колега извинявай ма мнението ти отрича изцяло физиката и законите за хидравлични системи особенно за автомобилни с масленно мазане


    Нещо не можах да ти схвана мисълта какво искаш ди ми кажеш на мен,или искаш да обясниш на другите за колите с маслено мазане

    АЛФА РОМЕО 145

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Датчикът се намира винаги на главната магистрала,която не е особенно дълга.Стои веднага след филтъра.Даже от развъртането от стартера трябва да е налице достатъчно налягане за да изгасне лампата.Маслото е флуид с пренебрежимо нисък кефициент на свиване.При здрав датчик и проходима магистрала,най-честите проблеми са от клеясала цедка и от повреден клапан за регулиране налягането на помпата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    колега щом си сменил помпата и пак го имаш проблема вземи си смени маслото и филтъра с читави такива ,а дали нямаш и лагери за смяна с това гаснене на лампата след 1-2мин скоро със сигурност ще имаш та възможните варянти за мен са
    1-помпа
    2-маслен филтър
    3-датчик
    4-лагери на кол.вал
    но тези неща са ги описали и колегите по горе така че започни да ги отмятяш едно по едно успех
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  13. #13
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by astronoma View Post
    здр колега и маите е така но по доста по малко ,мисълта ми беше ,че е много важно с какво масло си аз си сипах за зимата по тънко пълна синтетика и е много по добре, не съм се заглеждал каде е датчика за маслото ако е на края на магистралата винаги ще има забявяне и т.н. и в есе пак въпреки ,че е нормалоно при теб си е доста......тракали при палене стодена и топла и кога спира да трака при стодено палене ме интересува?????

    трака когато е студена и спира когато загасне лампата

    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

    [QUOTE=Zafo_84;649057]


    естествено 4е съм сменил маслото с 5w40 пробвах със 3 4 вида разли4ни марки филтри и съ6тата работа,до колкото за дат4ика тои се намира под колекторните тръби на главата,сменчх го 2 пъти,налчгането веднага след като запали студена е 4 атмосфери и като загрее пада на 3.5,3.2 барира,а сега кажете какъв и е проблема маи е божа работ:no_no_

    секи от майсторите иска да сменя не6то и да експериментира,даже съм обеден 4е и моита помпа не е била при4ина,а до колкото за сервизи,знаете ли не6то за този в люлин сервиз алфа фиат лан4ия

    мерси


    Колега,ако показанията ,които даваш са верни, ти е заминал датчика,който струва няколко лева!Чукането на студено може да е и от повдигачите!Това не е много голям проблем,но не е за пренебрегване!Не е за пренебрегване и факта , че тука пишем на кирилица и има букви Ш и Ч!

    Мордохай!
    Last edited by mordohy; 21-02-2010 at 18:28. Reason: шльокавица
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  14. #14
    започва да се пристрастява astronoma's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    71

    Default ...

    по принцип всички алфи т.с. са така,на повечко лиляди са и то без добро обслужване....защо при следващата смяна на маслото не направиш една хубава промивка на двг...особенно на тези т.с. им се отразява много добре!!!!!

    АЛФА РОМЕО 145

  15. #15
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default помпа

    колеги всичките тези неща които ги пишете съм ги направил и ефекта е нулев,минавам по 100 000 км. на година и още не е родил,така че нещо ме навява на мисълта че е някакво запушване ако някои е промивал да ми каже с какво да го направя,има налягане 4 атм на студено и 3.5 на топъл мотор,не е датчик,с хубаво синтетично масло съм,филтър с 3 клапана ,е сега ако някои ми каже от какво е съм ви признал за разбира4и и черпя много яко,просто ми писна да давам пари излишно,зашото секи само разбира да взима кинтите а аз съм доста грамотен технически,и вече не мога да вярвам на никои,помогнете ако мижете сега,това е добро предизвикателство!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •