Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Обороти-2.0 T.S

  1. #1

    Default Обороти-2.0 T.S

    Колеги,имам 166,2.0 тс,карам я само на бензин 98 или 100 октана.Сменил съм всичко - ремъци и ролки плюс въздушен филтър,но още не съм сменил свещите.Искам да попитам колко бързо би трябвало да се вдигат оборотите.Когато давам газ има леко замисляне от 1000 до 2000 оборота и след това всичко е ок,но все пак ми се струва бавно.Как е при вас.

  2. #2
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    И аз съм с кофти свещи и вдига бавно, предполагам че това е причината!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    И аз съм с кофти свещи и вдига бавно, предполагам че това е причината!
    Мисля че е нормално,силата на 2тс идва след 3000об.

    ---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 16:59 ----------

    Quote Originally Posted by krasivl View Post
    Мисля че е нормално,силата на 2тс идва след 3000об.
    Сменил съм свещите оригинал, 100000км. им дават.Тръгва да върви над 3000об.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Колеги,имам 166,2.0 тс,карам я само на бензин 98 или 100 октана.Сменил съм всичко - ремъци и ролки плюс въздушен филтър,но още не съм сменил свещите.Искам да попитам колко бързо би трябвало да се вдигат оборотите.Когато давам газ има леко замисляне от 1000 до 2000 оборота и след това всичко е ок,но все пак ми се струва бавно.Как е при вас.
    Нищо и няма на колата! То при нас с JTD-та ги вдига бавно и чак след 2000 ни идва силата, а на ТС идвакъм 3000-4000 За това че всичко си е нормално
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    И все пак става въпрос за свещи(консуматив),сменяи ги!
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  6. #6

    Default

    Благодаря за отговорите.И аз мислех,че просто двигателят си е такъв

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Варна
    Posts
    25

    Default

    Здрасти, колега! И аз карам 2.0тс и нямам такъв проблем и не би трябвало да има. Да тромава е защото е тежка, но набира плавно без да се замисля. Вероятно са свещи.

  8. #8
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Колега! След някое по-продължително пътуване вземи та свали една от "големите" свещи и виж как е. Ако централният електрод е станал елипсовиден от износването - сменяй. Ако всичко е наред - действай в друга насока.
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  9. #9

    Default

    Ами и моята набира плавно,няма прехълцване,но ще сменя свещите скоро.Иначе форсирах на място 156 1.8 и тя вдига по-бързо оборотите.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Колеги,имам 166,2.0 тс,карам я само на бензин 98 или 100 октана.Сменил съм всичко - ремъци и ролки плюс въздушен филтър,но още не съм сменил свещите.Искам да попитам колко бързо би трябвало да се вдигат оборотите.Когато давам газ има леко замисляне от 1000 до 2000 оборота и след това всичко е ок,но все пак ми се струва бавно.Как е при вас.
    Дебитомер сменил ли си?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11

    Default

    не съм

  12. #12
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Дебитомер сменил ли си?
    Дойдохме си на думата... И аз Бая зор видях докато набере обороти колата преди да сменя дебитомера.....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    не съм
    На първо време за да не ръсиш 130 кинта за деб, може ако имаш познат колега със 166, и сигурен деб, да ги смените за малко да видиш дали има разлика - това е най - евтиния експеримент.....така наречения тротъл респонс има отношение спрямо кофти дебитомер......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14

    Default

    Ами нямам познат и май ще трябва да го сменям.В какво точно се изразява действието на дебитомера.Знам,че е някакъв датчик за въздуха към двигателя?

  15. #15

    Default

    Отчита количеството въздух постъпващо към двг, и съответно екуто образува коректната смес.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •