Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Проблем с хидравликата

  1. #31
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    а да попитам, това серво опелско ли е и какво масло са сипали талянците. дехрон ли.
    Не е Опелско,обикновенна хидравлика си е,с помпа въртяща се от ремък всички говорят за грешна масло в хидравликата на 159,ама никой досега не е написал реално какво е правилното масло.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #32
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а в книжката какво масло дават и какво е сипано. на места пише дехрон 3 , на други Opel B040.0070. това второто е зелено. май споменават tutela gi/r което трябва да отговаря на опелското.
    точка

  3. #33
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    а в книжката какво масло дават и какво е сипано. на места пише дехрон 3 , на други Opel B040.0070. това второто е зелено. май споменават tutela gi/r което трябва да отговаря на опелското.
    Точно G1R дават,ама дали е правилно.........Аз ще разуча по-подробно,защото на мен скоро може да ми се наложи да го сменям,след като рециклирам рейката
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #34
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default



    гледам пишат, че може би проблема идвал от дизайна на самото казанче и с дехрон много се качвало налягането, а зелената течност била по течлива.

    пак талянска ралта
    точка

  5. #35
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ATHENS
    Posts
    20

    Default

    Texnicite v alfa romeo v Atina mi kazaxa 4e sled kato sa smenili masloto i prodyxali sistemata i kazan4eto ,nai veroqtno e ot reikata.izvinqvam se pisaneto na latinica,no kompa nqma bulgarska klaviatyra.Nqkoi imali predstava kolko stryva nova reika za alfa159 2.4 jtdm.Tyk mi iskat 700 evro?

  6. #36
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Толкова е,но не се залъгвай да си купуваш нова,или ако ти дадат поне 2 години гаранция може,иначе е абсурд,и новата ще замине бързо............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #37
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ATHENS
    Posts
    20

    Default

    Blagofarq za otgovora.a,reciklirana stava li?i kude moga da q namerq?i vuobshe kakvo da napravq.....

  8. #38
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by briliantnia View Post
    Blagofarq za otgovora.a,reciklirana stava li?i kude moga da q namerq?i vuobshe kakvo da napravq.....
    Ти е БГ ли си или в Гърция,ако си в БГ,мога да помогна,но иначе не,ако решиш пиши на л.с.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #39
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ATHENS
    Posts
    20

    Default reika

    stydent sum v svobodniat yniversitet vuv varna.no sum zado4nik,i postoqnno kato nqmam lekcii i izpiti sum v greece za da rabotq s basha mi.zatova subiram mnenie za problemut mi,.Ako iskas pishi mi na l.s. nqkakv tel.da se 4yem kato sum v bulgariq.she si idvam za 8 dek.

  10. #40
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    18

    Default

    Здравейте колеги,

    предстои ми подмяна на хидравличната течност в кормилната уредба на автомобила. Въпросът ми е колко течност събира хидрваличната система на 159 1.9JTS. И още само да кажа, че в момента съм с някакво червено масло но съм си взел Tutela GI/R като по книга но незнам дали ще ми стигне 1л за цялата подмяна заедно с промивката.

    Предварително благодаря.

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mstera View Post
    Здравейте колеги,

    предстои ми подмяна на хидравличната течност в кормилната уредба на автомобила. Въпросът ми е колко течност събира хидрваличната система на 159 1.9JTS. И още само да кажа, че в момента съм с някакво червено масло но съм си взел Tutela GI/R като по книга но незнам дали ще ми стигне 1л за цялата подмяна заедно с промивката.

    Предварително благодаря.
    1,3 kg (според E-learn). 2 литра би трябвало да стигнат и да остане.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42

    Default

    Точно така,2 л. ще трабват за да се промие системата.

    И нещо интересно при мен след смяна на хидр.масло(също бях с червено). Та взех си 2л.,колата беше карана,топличка и с първия литър промих,наливам чисто и в бутилка събирам старото,през това време ляво-дясно докрай...бе както си му е реда. Налях втория литър,колкото е нужно,като течеше вече бистро зелено масло(от изходящия маркуч).Значи около два месеца го поглеждах редовно,за да съм сигурен,че няма течове от снадки и маркучи...всичко ток и жица зелено и бистро. Отивам лятото до България и се връщам тука и случайно се сетих да отвия капачката и хоп зелено масло с червеникав отенък..викам си, А? Отдавам случилото се на разни утайки,налепи по детайлите,понеже като съм карал толкова много километри на ден(около 1000) три дена при 35 градуса на въздуха,отделно в БГ цял месец в жегите и се е размило остатъчното масло....знам ли. Та пак ще го сменя тия дни.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #43
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    18

    Default

    Здравейте колеги, искам само да споделя че след смяна на маслото на хидравликата определено има значителна промяна в положителна посока.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •