Results 1 to 11 of 11

Thread: Покупка на Алфа 156

  1. #1
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default Покупка на Алфа 156

    Здравейте на всички! Нов съм в клуба, но не и в предпочитанията си към Алфа Ромео и имам един въпрос относно покупката на Алфа 156.
    В мобиле.бг като дам търсене на Алфа 156 изскачат окло 15-ина обяви на цена около 10 хил.лв., но в същотото време има и доста на цена около 12-13 хил.Въпроса ми е 10 хил.лв. реална цена ли е за такава кола или не, в смисъл дали тези на по ниската цена не са нещо "прецакани", удряни или де да знам и аз какво.Интересувам се защото съм събрал около десетина хил.лв. и много ми се иска да си купя Алфа 156, но се страхувам да не ме излъжат нещо, защото не разбирам много от техника и покупката на кола на старо ми се вижда рисковано.Това е за сега от мен.
    Благодаря ви предварително за съветите.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    за 1.8 бензинова 10 бона е нормална цена. Виж за 2,4жтд ме съмнява - поне 12-13 хил.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Става въпрос за 1.8 тс, 2.0 тс или 1.9 жтд.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  4. #4
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Имам още няколко въпроса относно Алфа 156.
    Някой знае ли в какви граници се движи пълното каско за Алфа 156 1.8 или 2.0 от 1997-99 година? И въобще какви са общите разходи по първоначалната регистрация като данъци, такси и др. такива.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Aми каското зависи от това за каква цена ще я застраховаш и все пак от шваке - мисля че по шваке ще ти излезе стойност около 12-14 хиляди - ти разбира се може да искаш корекция надоло(ако си я взел да рече за 10 да искаш да я смъкне до 10 500 - 11 000 - до 20% от шваке може да има корекция надоло) и ако брокера ти е свестен около 600 до 700 лева ти е каското (разбиваш го на 4 вноски да не се товариш в началото -щото ще ти трябват пари за първоначални консумативи - около 600-700 лева) + това гражданска отговорност 70-80 лева(тука вече виж къде ще правиш каско защото при сключена гражданска някои компании дават отстъпка 10% от каското).
    Като харесаш колата заздължително я закарай на диагностика - дадените пари не са излишни - дори да не вземеш въпросната кола.
    Но ако пък ти кажат за отстраними проблеми - може да се пазариш за смъкване на цената.
    Ако вземаш 2.0 ТС 156 - мисля е по добре да не е Селеспиид (поне първата му версия преди ревизията - после след 2000г (да ме поправят ако греша) коригират робота и нямат проблеми но до 99 имат след определени километри - е освен ако има сервизна история и не видиш че е сменян робота - тогава става.
    Сега за данъците - ами над 150 са за 1.8 ТС - тея в общината - мисля срока е два месеца .
    Ако вземаш 1.9 ЖТД - не е лош вариянт- там вече трябва при диагностика да видиш как са дебитометър и турбо - имаше още нещо ама забравих - така съм чувал от разбирачи колеги - не съм разбирач да знаеш
    Късмет и успех в търсенето
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6

    Default

    каско в булинс - 730лв
    регистрация - 100
    гражданска - 90
    ремъци, филтри, масла и тнт + труд - 400-600
    цените са приблизителни за 156/2.0/98г
    ALFA ROMEO 156 2.0 16V 155hp 98г

  7. #7
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata
    Имам още няколко въпроса относно Алфа 156.
    Някой знае ли в какви граници се движи пълното каско за Алфа 156 1.8 или 2.0 от 1997-99 година? И въобще какви са общите разходи по първоначалната регистрация като данъци, такси и др. такива.
    Да не забравиш и обслужването на колата /ремъци, ролки, масла, филтри и други/ - тва са ти около 500 лв. всичко /ако не излезе нещо непредвидено/. Каското е около 7-8 % от стойността и по оценка на застахователя /при тия нама мърдане/-значи за тази кола 500-700 лв.
    За регистрацията търси някой печен застраховател или оценител да ти я оцени по-ниско ->щото се плащат 2% на държавата /мойта я оцениха на 1500 / + 60-100 лв. номера и прегледи + данъка на първата година /за 2.0 TS - към 180лв./...всичко до тук е съвсем неточно а "на око" - но мойто мнение че ти трябват около 1500 за да си спокоен...

    А бе нема се пуашиш от уихвата - колата си заслужава!



    Малиии - много сте бързи ве
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  8. #8
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Благодаря ви много наистина ми е от полза.
    Последно-кажете някой проверен сервиз та като си избера колата да я закарам на диагностика и колко ще ми струва.
    Благодаря отново.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  9. #9
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata
    Благодаря ви много наистина ми е от полза.
    Последно-кажете някой проверен сервиз та като си избера колата да я закарам на диагностика и колко ще ми струва.
    Благодаря отново.
    Търси Бобо - може да му се обадиш. Особенно ако нямаш възможност да закараш колата до сервиз - щото аз като земах моята нямаше номера и трябваше да плащам репатрак 50 лв до Ванто и обратно+диагностиката. А така ако се разбереш с Бобо може да дойде - е разбира се ще му платиш разкарването - ама за мен това е по-добрия вариант, а и ще ти обясни много повече за колата Пусни му лично съобщение и се разбери с него - вземи му телефона и търси кола
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  10. #10
    започва да се пристрастява Член на клуба Little's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    96

    Default

    Накратко информацията е конкретно за моята АР (156 1.8 ТС, 11'9 за миналото лято (2005):
    1. Преди покупката поисках тест във Ванто - казах им да се постараят - излезна ми около 80 лв (продавача плати 20 лв за пътна помощ да транспортира колата че беше без номера), продължи час и половина и продавачите направо се препотиха - почнаха с окачването (изглежда направиха и корекции - поне според разпечатката която дадоха); после обясниха че са проверили и геометрията за удари и усуквания (е това не го разбрах кога и къде го направиха... но на тебе не ти пречи да гледаш и питаш повече от мен); после като се заиграха със съдържанието под предния капак... и тук имаше приятна изненада - техника каза че е разменил местата на бобините защото едната била "тръгнала" но на новото място щяла да потрае малко - за сега трае 7500км), за свещи компресии и др. няма да обяснявам защото не съм наясно.
    2. След покупката тичате в КАТ - тук си нагласи 20 до 50 лв за човек който се занимава именно с това - пича беше като хала, докато аз само релаксирах... Леко тънак момент е ако колата няма номера (моя случай) правиш гражданската още в автокъщата и "наемникът" си свършва работата. Значи моето занимание в Кат беше основно да разучавам как работи автокасетофона, през това време наемникът ме вреди в опашката, набави пожарогасител с документи и още някакви други и докато се усета за няма 10 минути бяхме изрезали 10-ина коли опашка (не без ключовото участие на един чичо който си буташе колата вместо да я кара - това дали беше случайно или не кой да ти каже). Като добавим и факта че компютърната мрежа в Кат се скапа на 2 пъти и пича чака около 1 час в онова коридорче за номерата (в никой случай не бих казал че имат зала за хората и още по-малко ще твърдя че са чували за климатици)... Та за малко да изпуснем Булинс...
    3. Ако ползваш наемник за т.2, то е добре да го спазариш да направите заедно Каското и Маркировката. Ако колата е без аларма е добре т. 1 да я свършиш до 10ч защото добро монтиране на аларма става за около половин работен ден, а след 15:30 да тръгваш за Кат си е рисковано - не забравяй и че ще оправяте документите за покупката и гражданската. Най вероятно (100%) наемникът е аверче със застрахователите и ще си направи актив с Каското, т.е. т. 3 няма да надуе цената от т. 2, а и ще може да прекара застраховката за 20 минути. И поредния тънкаж тичането до сервиза за маркировката - "резервацията" почна докато се правеше каското - ние специално отидохме 15 минути след края на работното време и минахме - около 50 лв беше, но не помня точно. Да добавя че Каското (или част от него) "не важало" докато не минеш маркировката.
    4. Цени за каското: в Булинс колата я оцениха (по Шваке) на 15000 до 17000 - ти си избираш базата в тези рамки. Предлагаха 3 вида застраховка: Срещу Кражба за 4.xx%; Пълно за около 7%; Валутно за 9.xx% - помня че Валутното излизаше 1400 лв при база 15000 лв.
    5. На другия ден бегаш пак във Ванто и оставяш 560 лв (дано не лъжа) за ремък + ролки, филтри 3 бр, масло и още к'во беше... а бе майсторите си знаят ти пари само да носиш.
    6. Обещаваш на Жената че ще и се реваншираш следващия месец
    Crosswagon, 156 1.8 TS, +359 892 484 482

  11. #11
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Благодаря на всички за информацията. Ще ми е от полза.
    Надявам се след някой и друг ден като взема колата де се видим на сбирките. Чао за сега.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •