Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: разход на 166 2.5 v6

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default разход на 166 2.5 v6

    Здравейте в друга теме в раздел (общи приказки)попитах,но така и не ми беше отговорено.
    И така да попитам тези които имат преки впечатления.
    Какъв е реалния разход (не по книга) в градски и извънградски условия,средни стойности ме интересуват.
    Интересувам се защото съм се насочил към такъв екземпляр и е добре да се информирам.Благодаря ви предварително.Надявам се че този път питам на правилното място във форума.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Градско много относително - под 15 няма шанс при леко градско, при по-истинско към 20 ще качваш.
    Извънградско - спокойно около 8 при повече ръчка 10-12-15
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3

    Default

    С тоя мотор ако ще се возкаш предимно градско ще ти "изгори дрехите" . Ако налетиш да слагаш газчица пък ще я умориш доволно и сека 150ка JTD с чип ще те бие и по разход и по вървене. В общи линии за мене 166 2,5 е кола изключително за дълъг път, но това си е мое мнение.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ако налетиш да слагаш газчица пък ще я умориш доволно и сека 150ка JTD с чип ще те бие и по разход и по вървене. В общи линии за мене 166 2,5 е кола изключително за дълъг път, но това си е мое мнение.
    точно за дълъг път ще се използва предимно,а колкото кой с ква кола щял да ме бие тва ама никак не ме вълнува,мощноста я използвам само в определени ситуации дето се казва да си спасиш кожата и колата разбира се.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  5. #5
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Защо си се спрял конкретно на 2.5 ?
    JTD-то за дълъг път е перфектна машина...
    Ако не си рацер, по магистралите, ще забравиш кога си зареждал...
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by Yureti View Post
    Защо си се спрял конкретно на 2.5 ?
    JTD-то за дълъг път е перфектна машина...
    Ако не си рацер, по магистралите, ще забравиш кога си зареждал...
    Колегата много правилно се е насочил,3литровия е още по добре.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by krasivl View Post
    Колегата много правилно се е насочил,3литровия е още по добре.
    3 литра ще ми дойде нагорно ми се струва,а и колегата Yureti също е прав JTD-тата също са много добри и икономични ДВГ-та,и съм в сериозен размисъл,единствено това че са на много голям километраж ме възпира,а и това че турбините им са на прескочили лимита на повечето,(тук не искам да засегна никого)това си е мнението ми ,което не значи че е така.Бензинови дараци също има колкото щеш.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  8. #8
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    това за турбините не знам колко е така, но определено ако бях на твое място бих взел 2.4 150 коня- дали с чип дали без такъв- няма значение! И ще харчи нормално в града и ще се справя много бодро по магистралата и то за "без пари"

    Лично мнение!

    Но от друга страна, вярно, че звукът на шестака е нещо за което си заслужава да ти гори повече колата, но и тракането си има своя чар... пък и турбинка свисти...

    Също така не съм сигурен колко лесно се намират части за 2.5 и въобще за V6тиците, докато може спокойно да се каже, че 2.4ки има бол, и можеш да намериш части както нови така и втора с много малко усилия!

    Също така ти си знаеш колко ще я караш, колко ще седи, но и аз самия съм си мислил за неква голяма кола с двг с много дупки за събота и неделя, но просто няма да издържа да гледам една кола да се съсипва от некаране! Друг е въпросът, ако караш само извънградско- то тогава няма какво да се чудиш Но тъй като питаш и за градско... решавай си
    Добавките, тиксото и телта не ремонтират Вашата кола!!!

  9. #9
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    3 литра ще ми дойде нагорно ми се струва,а и колегата Yureti също е прав JTD-тата също са много добри и икономични ДВГ-та,и съм в сериозен размисъл,единствено това че са на много голям километраж ме възпира,а и това че турбините им са на прескочили лимита на повечето,(тук не искам да засегна никого)това си е мнението ми ,което не значи че е така.Бензинови дараци също има колкото щеш.
    Колега 2.5 няма да те умори по-малко от 3.0 с разходи бъди сигурен ! Най-доброто което можеш да земеш според мен е 175кс. дизел , но е малко по-скъп или 150кс.+чип , ако обаче имаш излишни парета и ти се дават постоянно не само за бензин , скачай в един шестак и яко газ !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  10. #10
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    За 2.5 не знам, ама 3.2 градско 17-18л/100км, извънградско около 10-11л/100км. Тези стойности са без много ръчкане.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #11
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Колега , аз съм фен на бензина , обаче така като гледам , ако търсиш някаква икономия ето ти една 166 2.4 жтд 185 коня версия с чип става 220, ще върви колкото 2.5 V6 , но определно ще ти даде по-малък разход

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Благодаря на всички които писаха,мда една от двете версии ще е или 2.4 жтд или 2.5 бенза.М/у другото на тестера може ли да се разбере дали турбината на жтд-то е в ред,че е скъпа подмяната или ремонта и.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Колега КРЕЙЗИ ЕЛЕМЕНТ......нещо малко си се объркал за колата от линка ,който си дал .Тя е с мотор 136 коня и сигурно сега има чип та го е докарала до 185...в което се съмнявам
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    Благодаря на всички които писаха,мда една от двете версии ще е или 2.4 жтд или 2.5 бенза.М/у другото на тестера може ли да се разбере дали турбината на жтд-то е в ред,че е скъпа подмяната или ремонта и.
    Заложи на дизела колега, няма да сбъркаш. С правилна диагностична апаратура могат много неща да се видят, дори и реалните километри на колата, без на 136коньовата версия. Иначе между 2,5 и 3,0 бензините е около 1л. на 100км разхода което е незначително. Ако ще е гарга да е рошава са казали хората. :
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Колега , аз съм фен на бензина , обаче така като гледам , ако търсиш някаква икономия ето ти една 166 2.4 жтд 185 коня версия с чип става 220, ще върви колкото 2.5 V6 , но определно ще ти даде по-малък разход

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1
    Тук малко си объркал...тази която си показал е 136 коньова версия ...
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •