Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Вървене

  1. #1
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default Вървене

    Здравейте! Аз съм с 146-ца 1.4 Т.С. .Знам,че ми е за смяна ламбдасондата. Пуснах се с голф 2-ка 1986г. 1.6 карбуратор 75к.с. и кара наравно с мен.Искам някой да ми каже съвсем реално дали може да има толкова голямо отклонение във вървенето на колата,че да не мога да го изпреваря ?!

  2. #2
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Ами като направиш едно съотношение коне-тегло , голфа е доста по лек от теб . А и щом колата не ти е наред , не очаквай чудеса .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Здравейте! Аз съм с 146-ца 1.4 Т.С. .Знам,че ми е за смяна ламбдасондата. Пуснах се с голф 2-ка 1986г. 1.6 карбуратор 75к.с. и кара наравно с мен.Искам някой да ми каже съвсем реално дали може да има толкова голямо отклонение във вървенето на колата,че да не мога да го изпреваря ?!
    Не се закачай с такива Гоуфове 1,6 карбуратор, много са бързо оборотни
    А сега сериозно, имаш остра нужда не само от ламбда, а и от сериозна диагностика и смяна на доста електроника.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Не е толкова притеснително, Голф-а може да е стар и карбуратор, но е лек и харчи 20 на 100 и карбураторите са си олд скуул повер.

    Все пак, ако си оправиш колата трябва да го биеш.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Не е толкова притеснително, Голф-а може да е стар и карбуратор, но е лек и харчи 20 на 100 и карбураторите са си олд скуул повер.

    Все пак, ако си оправиш колата трябва да го биеш.
    Така е не е притеснително, със същия успех колегата да се пази от Жигули че и те са с карбуратор и са леки, а и на коне го докарват.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Вие ме убите с това "Ако си оправиш колата МОЖЕ и да го биеш" ! Направо се отчаях.Ходих в Плевен на диагностика преди няколко месецаи ми каза,че мие заминала ламбда сондата,но ми казаха,че не може да не ми върви толкова колата! Взех една алфа като моята по параметри 0-100 10.5 сек. с моята 0-100 13.5-14 сек. Уважавам си я колицата,но взех да се разочаровам!!!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Вие ме убите с това "Ако си оправиш колата МОЖЕ и да го биеш" ! Направо се отчаях.Ходих в Плевен на диагностика преди няколко месецаи ми каза,че мие заминала ламбда сондата,но ми казаха,че не може да не ми върви толкова колата! Взех една алфа като моята по параметри 0-100 10.5 сек. с моята 0-100 13.5-14 сек. Уважавам си я колицата,но взех да се разочаровам!!!
    Като начало ни насочи къде живееш, а преди няколко месеца си е било за преди няколко месеца. Щом дигаш за 14секунди 100км.,определено има проблем колата. Вариатора как е, дебитомера сменян ли е, изобщо какво си правил по колата, от кога я имаш и т.н. Дай повече инфо колега.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Колата сега март ще направи 2 години. Ходя през няколко месеца на стендове,защото си я гледам тя си ми е душичка! Общо взето по двигателя не съм сменял нищо.Сменял съм (ремъци,ролки,свещи).Като взех колата беше на 105 550 километра и не беше тормозена. На метан съм! Това за 14 сек беше преди стенда и малко след стенда, всмисъл знам,че само ламбдата не ми е добре по стенда,на който ходя в Плевен. Иначе съм от Ловеч,но тук няма къде да я кача на диагностика.Иначе много як звук има двигателя.Не е нещо сдухано еми много хубаво се реже. Няма друга алфа в ловеч 1.4 т.с. с такъв звук. Даже аз на тоя дето му пробвах алфата,която прай за 10.5 100 км. му викам да ги спънем,а той ми каза така "Като слушам твоята и като я гледам на визия няма смисъл, ще ме биеш",но уви няма смисъл да се пускам с него,че ще се хвърля от някъде!

  9. #9

    Default

    Казваш колега, че си с метан, а колко ти тежи метановата уредба, защото това според мен е ключа от палатката? На 1,4 двигателите килограмите много се усещат.
    Arena Coast Customs

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    На метан съм!
    ми от това трябваше да почнеш. какво не си доволен от колата като тя е 1,4 и си и хакнал тия тежки бутилки в багажника. сигурно ти е обикновена и газовата. тя просто не става да се правиш на състезател с нея.
    точка

  11. #11
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Бутилката ми е 40кг.? нз с тия 28 коня по-малко и 10 години по-дърта кола как ще се движи наравно с мен!
    И тва за метана,че не мога да се прая на състезател,Пробата е на бензин!

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    40 кг ти събира бутилката + нейното тегло. иначе си се дърпал на бензин ама като имаш в предвид че инжекторите са запушени от карането на газ , не работещи датчици, натрупани грешки в екуто и плочката на газта ,какъв да е ефекта.
    точка

  13. #13

    Default

    По стар спомен голфа е около 850-900 килограма, ако е двувратия. Алфата ти е около 1180 кила + 40 бутилка + 40 гориво= 1260 кг, тоест разлика 410 килца. Голфа има 83,33 коня/ тон , а твоята 81, 74 коня/ тон ( 87,28 ако махнеш метана). При тази сметка би трябвало дори да те отупа, но все пак това е теория и съм далеч от мисълта да е вярна(дори хората ги няма в сметките, нито умрелите коне по колите). Но има друго, оборотите са ти повечко

    p.s Проверих и дават 5-вратия голф 850кг празен, а двувратия 825кг.
    Last edited by Pastora; 04-02-2010 at 18:40.
    Arena Coast Customs

  14. #14
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Май не сте наясно с метана! Бутилката е 40 кг. празна като се напълни не е още 40,а още 8! И нз за кви грешки говорим на датчици и т.н. при положение,че стенда не отчита такива грешки. А за запушените инжекторине не съм много съгласен,понеже много често си я покарвам на бензин,поради тази причина! Просто мисля че си е марка на коли,които вървят доста добре и за това пуснах темата. Но с тея доводи ,които чета тук взех да се съмнявам вече!

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Май не сте наясно с метана! Бутилката е 40 кг. празна като се напълни не е още 40,а още 8! И нз за кви грешки говорим на датчици и т.н. при положение,че стенда не отчита такива грешки. А за запушените инжекторине не съм много съгласен,понеже много често си я покарвам на бензин,поради тази причина! Просто мисля че си е марка на коли,които вървят доста добре и за това пуснах темата. Но с тея доводи ,които чета тук взех да се съмнявам вече!
    Първо да ти кажа че си купил мърво роден мотор за каквито и да е експерименти относно вървенето, второ с метана си го доубил ако е бил останал некъв живец в него, и трето марката си е марка и не секи кенеф които е с емблема Алфа Ромео върви. За да ти върви колата трябва не да си е тя е супер ама да има найсе неща за смяна по нея, сещаш ли се. А и забравих накрая че стенда за да работи добре, оператора трее чат пат да е попрочел некои данни и т.н. Незнам как да ти го кажа но твойта кола нещо не е наред.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •