Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: Скърцане от предницата

  1. #1
    Запален алфист mi6onski's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    34
    Posts
    263

    Default Скърцане от предницата

    Преди някой да ме обвини, че не съм ползвал търсачката бих казал че ч позлвах, но не ми е напълно ясно
    Цитат:

    2.Сам си купуваш силиконова греес и пръскаш в самия тампон и това чудо изчезва за около месец след това пак се появава и при второто пръскане изчезва почти завинаги.

    Въпросът ми ,като начинаещ алфист, е къде точно трябва да пръсна с въпросният спрей.
    Другото онзи ден подскочих на един новопоявил се легнал полицай с около 40км в час, възможно ли е скърцането да е още повече и заради този факт. Преди скъцаше и като загрее колата спираше, а сега или е по-студено и колата загрява по-бавно или легналия полицай съвсем й е разказал играта. Какво е вашето мнение ?

    П.С. ЧНГ с пожелания за много здраве и късмет през новата година

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Докато не смениш тампони на носачи ще скърца !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3

    Default

    Точно така е както Vovata казва.Аз лично рециклирах старите и съм мнооого доволен
    156 1.8 TS

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by mi6onski View Post
    Преди някой да ме обвини, че не съм ползвал търсачката бих казал че ч позлвах, но не ми е напълно ясно
    Цитат:

    2.Сам си купуваш силиконова греес и пръскаш в самия тампон и това чудо изчезва за около месец след това пак се появава и при второто пръскане изчезва почти завинаги.

    Въпросът ми ,като начинаещ алфист, е къде точно трябва да пръсна с въпросният спрей.
    Другото онзи ден подскочих на един новопоявил се легнал полицай с около 40км в час, възможно ли е скърцането да е още повече и заради този факт. Преди скъцаше и като загрее колата спираше, а сега или е по-студено и колата загрява по-бавно или легналия полицай съвсем й е разказал играта. Какво е вашето мнение ?

    П.С. ЧНГ с пожелания за много здраве и късмет през новата година

    1.Завърташ валана на дясно и поставяш крика от лявата страна
    2. Вдигаш колата на крик.Може и без тази манипулация,но с крика е по-добрия вариант.
    3.Погледни под калника над гумата и ще видиш триъгълно алуминиева тяло - това е горния носач.
    4.От двете страни на основата на триъгълника /носача/ ще видиш че минава болт-виждат се само гайка и главата на болта.Точно там се виждат и черни гумени пръстени,който са видимата част на тампоните,които са набити в самия носач.
    5.Пръскаш със спрей около глава на болта и около гайката. Мястото трябва да е чисто и сухо.Почистваш и изтриваш със сух парцал преди пръскането!!!
    6.Същото повтаряш и от другата страна.

    Запомни-това е временно решение при скърцане от тампоните.Смяната на тампоните и то с хубави е истинското решение.

    По-подробно немога да опиша манипулацията.
    Успех!
    Дано съм ти помогнал.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  5. #5
    Alfa tifosi yori's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Хасково,София-Дружба 1
    Posts
    128

    Default

    Здравей,колега и за много години на всички Само хубави гледки през предното стъкло!И така на въпроса:Аз се сблъсках със същия проблем преди около седмица,като си купувах колата.Тампоните ми скърцаха много при преминаване и на най-малката неравност,но тъй като и носача ми(горния) беше разбит смених целия носач,който е в комплект с тампоните(160лв на MOOG има и едни италиански за 99лв).И оттогава всичко е бетон,препоръчвам да смениш тампоните,ако имаш възможност.Дръж ни в течение и успех

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    не сменяйте тия тампони!!!!!! Аз смених мойте и на 5000км горе долу пак скърцат!!!! ИСтината е в НОВИЯТ носач!!!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Да,ама доста хора споделят че след известно време пак почват да скърцат.
    Мисля че е по-добре ако не е разбит болта а само тампоните да не се сменя целия носач /излишни 110-130лв/ а да се сменят само те за около 40лв.Не че след 5000км няма и те да скърцат но излиза по-евтино
    Така мисля аз.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ако ги сменяш с пауърфлекс тампони съм съгласен за това да смениш само тампоните..иначе тия бърт тампоните...5000км и пак скърца на ново....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ако ги сменяш с пауърфлекс тампони съм съгласен за това да смениш само тампоните..иначе тия бърт тампоните...5000км и пак скърца на ново....
    Точно това му бях написал по-горе.
    Голям проблем ни е това скърцане при 156-ците ,но както казваше една моя колежка/Бог я прости!/ - " То неможе и душата в Рая и оная работа в оная" .
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Голям проблем ни е това скърцане при 156-ците.
    и не само при вас..при 147 същата история..все пак едно и също окачване имат..
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11

    Default

    здраевйте,колеги и ЧНГ за МНГ,въпроса ми е следния:мога ли сам да си смения въпросните горни носачи 156 2.4 sportwagon 2001,има ли особености,тънкости и прочие и есетествено какви са?много щте съм благодарен.гледам да избягвам"майсторчетата"поне за нещтата които ми се виждат по силите.мерси предварително.безаварийна 2009 на всички

  12. #12
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    здраевйте,колеги и ЧНГ за МНГ,въпроса ми е следния:мога ли сам да си смения въпросните горни носачи 156 2.4 sportwagon 2001,има ли особености,тънкости и прочие и есетествено какви са?много щте съм благодарен.гледам да избягвам"майсторчетата"поне за нещтата които ми се виждат по силите.мерси предварително.безаварийна 2009 на всички
    Това ми звучи като: Въпроса ми е следния, искам да си сменя казанчето на тоалетната чиния, някакви особености има ли при тез казанчета. Всяко нещо си има своята особеност и специфика. Просто попитай (как се сменят), по скоро се помоли, за да може някой старейшина да ти отговори. Ама как ще стане тук във форума незнам........ За много години живи и здрави.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #13

    Default

    интересуваше ме само,дали ще ми трябва нещо повече от крик,канал и обикновените инструменти които ги има в един гараж,а вервай ми мойте са МНОГО,явно не си ми разбрал въпроса,но все пак благодаря за отговора
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    интересуваше ме само,дали ще ми трябва нещо повече от крик,канал и обикновените инструменти които ги има в един гараж,а вервай ми мойте са МНОГО,явно не си ми разбрал въпроса,но все пак благодаря за отговора
    Аз не се заяждам нито ти се подигравам.
    Просто коментирам въпроса ти, защото така зададен няма да хване при тези, които наистина могат да ти помогнат.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  15. #15

    Default

    съжалявам ако наистина е прозвучало глупаво,но наистина ми се ще да разбера подробности относно,смяна на носач,втулки и т.н.нужни ли са ми приспособления,скоби или нещо от сорта.това беше
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •