Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Километражът отказа

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default Километражът отказа

    Колеги преди един час забелязах че километража ми не отчита. Нито скорост нито изминато разстояние. Отказва и самият ИЦС да смята средна скорост, разход и тн... Друга аномалия вече изчезнала и незнам дали не без връзка с неработещия километраж беше светването на лампата за ръчната спирачка. Като натисна спирачката и лампата гасне, пусна ли я светва... Що е то!?! . А а преди да почне да свети силно светеше съвсем слабичко (мъждукаше), даже си помислих че някоя друга крушка отзад свети и се вижда през индикатора за ръчната.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  2. #2
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    За километраж и скорост информацята идва от централа за ABS.
    Само не знам дали се очита само от един датчик на колелото или на няколко комбинирани.
    Ако има проблем там би трябва да се отчита със диагностик. Ако си имаш кабел за диагностик, можеш да го провериш много бързо.
    И то ако свети лампата за ръчната, може би наистина нещо със ABS.

    Естествено може просто кабел да е прекъснат някаде но тогава се надявам също да се види на диагностик.

    Аз си мисля на един прост тест първо -> багажник не може да се отвори като караш над 2км/ч. Карай със 10км/ч и натисни копчето във жабката. Ако се отвори багажник, сначи е ясно че е между датчик-ABS-таблото.
    Last edited by Christweil; 01-02-2010 at 18:16.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Хмммм интересно... от там ще да е проблема.... АБС имам обаче... смисъл доста добре спира колата. Ще се ходи утре до Орландовци
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  4. #4
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Ако имаш абс значи датчиците са си добре. Нали си сигурен че абс се включи като спираш ряско ?
    Ако дури един беше предсакан по принцип абс би трябва да спре да работи, да светне лампата на абс по таблото и сус сигурност да даде грешка на дягностик.
    Пробва ли това със багажник ??
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    СПАМ СПАМ СПАМ
    Проблемите който има колегата не са от ABS. 100%

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    От студа ли от какво ли.... днес аномалии няма. И километража си работи и никакви лампи не светят . Въпросът е докога. Вчера имаше още една аномалия. Силно тресящ се двигател!? при спряла кола се усеща. Като е пуснат педала на газта и колата си седи на 800 - 900 оборота в спряло положение и се клати цялата. При леко подаване на газта веднага изчиства вибрациите. Днес такваз аномалия няма вече. Кочината ми постоянно намира начин да ме учуди
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Мдам .... няколко часа по късно пак съм без километраж.... а сутринта работеше.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  8. #8
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    ейй тогава е лош контакт някаде заради студа... решението е единствено да си смениш страната със по топла... капризна Алфа !!!
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  9. #9
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    на мен по същия начин ми тресе ако не е на скорост, само че докато беше по-топло времето... оня ден на +5 градуса пак го направи....
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

  10. #10
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by kpmaster View Post
    на мен по същия начин ми тресе ако не е на скорост, само че докато беше по-топло времето... оня ден на +5 градуса пак го направи....
    Тампони на ДВГ-то?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  11. #11
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Или Дюзи
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    VARNA
    Posts
    1

    Default

    Quote Originally Posted by hamel1 View Post
    Или Дюзи
    Kolegi az imam problem sys strelkata na skorostomera pokazva mi sus 27 km po malko pri dvizenie na avtomobila njkoi znae li ot kude moze da e problema , vsi4ko drugo raboti kilometraza obortomera na displej si pokazva s kakvo a skorost se dviza samo strelkata e ptoblemna , kolata mi e 166-2,4JTD

  13. #13

    Default

    А що не пишеш на Български?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    3

    Default

    Здравейте. И на мен от няколко дни ми светна индикация ABS и за ръчната. Всичко започна мисля (може и съвпадение да е) като минах през локва. Може да потегля без да има някаква грешка и по някое време когато светне, стрелката на скоростомера не работи; като изгасне си заработва. При първа възможност ще ходя на диагностик.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160528_191443.jpg  

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Хубаво е от време на време да си почистите масите.
    Спестява доста главоболия!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •