Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Отечка...Помощ

  1. #1
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default Отечка...Помощ

    Здравейте колеги,имам проблем,от една седмица насам имам отечка почти 1 ампер и ми срива тока,намерих от кои бушон е но на него са вързани явно доста работи защото когато го извадя не ми работи ЦДто парното,ел пакета почти нищо,направих и снимка да ви покажа за кой бушон става на въпрос.Колата е 147 1.6 2002
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00257.jpg  

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    То не трябва ли да е на контакт за да работят тия прибори?
    Все пак 1Ампер е доста сериозна консумация. По принцип не трябва да надвишава 0.04А (40 милиампера). Пробвай с откачане на ЦД-то, после с другите прибори, докато излезе виновника. Възможно е някое реле да е залепнало (т.е. да е задържала котвата му и да оставя даден прибор включен, пък индикацията да си показва нормално)
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    Колега, виж да не си забравил в някое CD в музиката на колата и то да го варти вътре да се опитва да го чете. Защото преди съм наблюдавал такъв проблем на изтичане в старото Ауди където CD-то беше се сбъгнало и като я изключиш махнеш панела и продължаваше да върти Cd-то..И акумулатора все свършил...
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Koлега ОЕМ това 0.43А са 430милиампера ток, а нормалната консумация е до 40милиампера. Струва ми се че имаш проблем някъде или не мериш както трябва, поправете ме ако греша. При мен консумацията е 0.08А (80милиампера), но това е от газовия инжекцион, откача ли го веднага пада на 0.035-0.04А
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5

    Default

    Мисля, че и друг път съм го писал в подобна тема, но...
    Проверете си автономното захранване на алармата!
    Обикновено е акумулатор който като остарее и се прецака, се окислява отвън и прави късо. Обикновено се намира в сирената. От опит споделям това. Колега ОЕМ... не ме плаши с тази Варта, че и аз съм с такъв Ся остава и те да са ментета
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Т............ Пробвай с откачане на ЦД-то, после с другите прибори, докато излезе виновника. Възможно е някое реле да е залепнало (т.е. да е задържала котвата му и да оставя даден прибор включен, пък индикацията да си показва нормално)
    Аз съм за това решение. !

    Абе хора, вие четете ли въобще? Колегата е намерил на кой предпазител и. Остава да локализира още по точно кое от вързаните на този предпазител неща. И чак след това да търси да го ремонтира. Знам ече всички сме умни но нека сме и рационални. Не е нужно да се събуват панталоните през главата когато просто могат да се свалят надолу.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз съм слагал две сиренки на мойта аларма от тези пиезоелектронните. Те не ги знам... какви акумулаторчета да имат. Нямат такива. Алармата ми няма отделно заханване.

    Пък за акумулатора... ми какво да ти кажа. Истината ти казвам. Не веднъж ме е оставял вече. На 1 година е.
    Казваш... откачат акумулатора и готово, няма аларма
    Шегувам се разбира се възможно е и да има и такива аларми... аз лично не бих си сложил такава обаче.
    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Аз съм за това решение. !

    Абе хора, вие четете ли въобще? Колегата е намерил на кой предпазител и. Остава да локализира още по точно кое от вързаните на този предпазител неща. И чак след това да търси да го ремонтира. Знам ече всички сме умни но нека сме и рационални. Не е нужно да се събуват панталоните през главата когато просто могат да се свалят надолу.
    Ми кво пречи алармата да е на този бушон ... обикновено "алармаджиите" имат собствено мнение относно окабеляването!
    Last edited by fade; 01-02-2010 at 10:40.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Не е лошо и да се изчаква малко при измерването - примерно 2-3 минути.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Не е лошо и да се изчаква малко при измерването - примерно 2-3 минути.
    Защо да се изчаква. Ако имаш предвид релето за забавено гаснене на плафоните то не държи чак толкова. А и се предполага че никой не мери докато му свети нещо
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Около 20 сек са достатъчни - да изгаснат плафоните и да се разредят кондензаторите, ако е имало нещо включено преди това

  11. #11
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    0,09 А или 90 mA е много!

  12. #12
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Някои по-нови автомобили имат компютри, които влизат в Stand-by режим след определено време. Примерно 2 мин. или 7. При Алфа как е точно, не знам. Няма нищо да стане лошо, ако изчака.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #13
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ето от къдеидва консумацията. Но за къде е тоя бушон? Нямам аутодата в гаража и ще се побъркам...
    Човече защо измести на колегата темата пак към твойта кола?!?
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  14. #14
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ами какво нова ли тема трябваше да пусна? Тая тема замря, както и 90% от темите тук. Някой пита нещо. Други му отговарят някви несигурни неща. И после нито питащия се обажда, че се е оправил нито нищо. Аз поне ще кажа какво беше при мен. Едно църкащо реле в модула на стъклата. В точно този модул дето на колегата бушона му е за там. Ма сега няма да кажа кое точно и как го установих и от къде намерих същото реле най-вече щото сте много утроумни тука....

    Модератора ако счита, че съм се намсил неправомерно да ми затрие постовете в темата. Даже предпочитам да го направи.
    Ами изтрий си мнението като няма да кажеш от какво е!

    Е***и мамата ... аман от нацупени госпожици

    п.с. Подкрепям fiore!

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Не е лошо и да се изчаква малко при измерването - примерно 2-3 минути.
    Колегата е прав за изчакването, има аларми които влизат в режим след 1мин(моята е такава), за компа на колата не знам как е, но няма да навреди определено тази манипулация...

    Колега ОЕМ, що така се изказа, нали уж идеята е да си помагаме, пък който го мързи да пише просто другия път никой няма да му отговори на въпросите

    Да вземем да отворим тема "Тоци Бегали" и който си е открил и решил проблема да пише от какво е, НО БЕЗ СПАМ И КОМЕНТАРИ, така мисля че ще е полезно за всички...
    Last edited by mirchozo; 01-02-2010 at 20:06.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •