Results 1 to 10 of 10

Thread: Трупа грешки

  1. #1

    Default Трупа грешки

    За една седмица ми се налага 2 пъти да рестартирам. от какво подяволите толкова често трупа грешки. имам я от почти месец вече(FiatBrava) до преди една седмица нямаше такъв проблем. сега 2 път махам клеймата на акомулатора и после се оправя. като загрее оборотите яко танцуват, не надолу ами нагоре между 1500-2000.
    дали не е от проклетото моторче за празния ход. само да се оправи времето ще го сваля да го видя.
    Ако имате други идеи......ще чакам

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    гр. Карнобат
    Posts
    178

    Default диагностика

    Мини през диагностика на ДВГ-то. Ако можеш качи разпечатката от ЕЛКОНА, ще ти кажа какви ти са проблемите. Всеки , който може да разчита такива разпечатки, ще ти каже.

  3. #3

    Default

    каде би ми препоръчал да направя диагностика и евентуално колко би ми струвала такава?

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Свищов
    Posts
    28

    Default

    каде би ми препоръчал да направя диагностика и евентуално колко би ми струвала такава?
    Google.com намира само следното за ЕЛКОН:
    http://www.tu-varna.acad.bg/l1/AVTOgaz/
    В Секцията "Газови уредби" има подраздел "Диагностична дейност (ЕЛКОН)".
    Има телефони за връзка, мейл адрес ... но никой не отговаря ...
    Най-вероятно това е във Варна ... ако въобще съществува все още ...

    Поздрави
    Fiat Tipo 1.6 AGT

  5. #5
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius
    каде би ми препоръчал да направя диагностика и евентуално колко би ми струвала такава?
    Незнам от кой град си, ама ако си близо до София или ако наминаваш по работа насам, отбий се в сервиза на Ванто Трейд Ауто, бул. Самоковски шосе 99. Намира се буквално на кръстовката на Околовръстен път с пътя София-Самоков в квартал Горубляне.

    На мен там ми правиха пълна диагностика на алфата преди 6 месеца. Струваше не повече от 30 лева. Под пълна диагностика разбирай - вързване към компютър и тестване на почти всички датчици в колата, чак до замерване на компресия на всички цилиндри и т.н.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Hristo_156
    Quote Originally Posted by Alexius
    каде би ми препоръчал да направя диагностика и евентуално колко би ми струвала такава?
    Незнам от кой град си, ама ако си близо до София или ако наминаваш по работа насам, отбий се в сервиза на Ванто Трейд Ауто, бул. Самоковски шосе 99. Намира се буквално на кръстовката на Околовръстен път с пътя София-Самоков в квартал Горубляне.

    На мен там ми правиха пълна диагностика на алфата преди 6 месеца. Струваше не повече от 30 лева. Под пълна диагностика разбирай - вързване към компютър и тестване на почти всички датчици в колата, чак до замерване на компресия на всички цилиндри и т.н.
    Мда от София съм. Ще трябва да отида до Ванто Трейд Ауто

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  7. #7
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Ako si bqh v Sofiq to4no za 10 sekundi ti q opravqm brat, ama taka ne moga da ti napi6a kude kakvo to4no trqbva da natisne6! Nedei da se pla6i6, ni6to ti nqma na kolata! Prosto ne pravi kontakt kudeto trqbva!

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Свищов
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    Ako si bqh v Sofiq to4no za 10 sekundi ti q opravqm brat, ama taka ne moga da ti napi6a kude kakvo to4no trqbva da natisne6! Nedei da se pla6i6, ni6to ti nqma na kolata! Prosto ne pravi kontakt kudeto trqbva!
    ShoxXx, защо не споделиш какъв е проблема с оборотите ? Ако прегледаш форума, има доста проблеми с нестабилни обороти и трупане на грешки в ЕКУ-то :(
    Нали целта на този форум е да си помагаме, кой с каквото може ?
    Ако предлагаш платена услуга по отсраняването на подобни проблеми - поне напиши кога и къде може да те открием, и колко ще ни струва ...
    Поздрави
    Fiat Tipo 1.6 AGT

  9. #9
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    1 Plateni uslugi samo na jeni predlagam!
    2 S udovolstvie bih pomognal, no ot Viena ne moga da obqsnq s to4nost koi kude tr da si pipne pod predniq kapak za da go opravi! Za tova napisah ako si bqh v ku6ti! Nadqvam se vsi4ki da sa me razbrali pravilno i da ne si mislqt nqkoi 4e az sum si go opravil pun na drugite da si im igraqt kolkoto iskat strelkite!

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Свищов
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    S udovolstvie bih pomognal, no ot Viena ne moga da obqsnq s to4nost koi kude tr da si pipne pod predniq kapak za da go opravi! Za tova napisah ako si bqh v ku6ti! Nadqvam se vsi4ki da sa me razbrali pravilno i da ne si mislqt nqkoi 4e az sum si go opravil pun na drugite da si im igraqt kolkoto iskat strelkite! 8)
    ОК, но лично мое мнение е, че ако имаш желание да помогнеш - можеш да споделиш. Ако е контактна история - посочи къде е проблема, дали трябва да се пръсне с контактен спрей или трябва да се предприеме нещо друго (и какво точно).
    Ако наистина може да се отсртани проблема за 10 секунди (според теб) , не е ли възможно да отделиш 10-15 мин., за да споделиш опита си !? Ще помогнеш на много автомобилисти ...
    Поздрави
    Fiat Tipo 1.6 AGT

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •