Results 1 to 7 of 7

Thread: Трупа грешки

  1. #1

    Default Трупа грешки

    За една седмица ми се налага 2 пъти да рестартирам. от какво подяволите толкова често трупа грешки. имам я от почти месец вече(FiatBrava) до преди една седмица нямаше такъв проблем. сега 2 път махам клеймата на акомулатора и после се оправя. като загрее оборотите яко танцуват, не надолу ами нагоре между 1500-2000.
    дали не е от проклетото моторче за празния ход. само да се оправи времето ще го сваля да го видя.
    Ако имате други идеи......ще чакам

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  2. #2
    Guest

    Default Re: Трупа грешки

    koia godina e BRAVAta

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Свищов
    Posts
    28

    Default Re: Трупа грешки

    >За една седмица ми се налага 2 пъти да рестартирам.
    >от какво подяволите толкова често трупа грешки.
    >имам я от почти месец вече(FiatBrava) до преди една седмица нямаше такъв проблем.
    >сега 2 път махам клеймата на акомулатора и после се оправя.
    >като загрее оборотите яко танцуват, не надолу ами нагоре между 1500-2000.
    >дали не е от проклетото моторче за празния ход.

    Здравей, Alexius !
    Аз имам подобни проблеми (виж темата Tipo 1.6 i.e. - Проблем с оборотите при празен ход), но при мен оборотите падат.
    Проблема при мен все още не е решен, търся причините, но в твоя случай правилно си се ориентирал - сваляш стъпковия мотор, разглабяш внимателно и на топло - сглобката е само на пластмасови щипки и при мен 2 от щипките се счупиха, но това не е проблем :) Почистваш и смазваш и почти сигурно - ще ти се реши проблема с високите обороти. И още нещо - бъди много внимателен когато сваляш контактните пластини вътре в корпуса на стъпковия мотор - има 2 контакта, които са закрепени много крехко и можеш да ги изкършиш. Ако това се случи - запояват се, но трябва да работиш на чиста маса, по възможност постели бяла хартия, за да не загубиш някоя дреболия.
    Това от мен, дано съм ти полезен :)
    Като решиш проблема - пиши, интересно ми е при теб от какво ще излезе.
    Поздрави !
    Fiat Tipo 1.6 AGT

  4. #4

    Default

    ОК това ще направя.
    после ще пиша какво е станало!

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  5. #5
    Guest

    Default

    Значи карам Брава от '96та мойта е една от първите внесени в България купихме я от панаира в Пловдив. Имал съм си проблемчета с нея, не големи ами по скоро досадни. Та съвета ми е да я закараш на сервиз с сериозна техника за да видят от къде идват грешките в тъй наречения комп. Всеки опит да се оправям сам до сега е бил пълен провал

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Свищов
    Posts
    28

    Default

    Значи карам Брава от '96та мойта е една от първите внесени в България купихме я от панаира в Пловдив. Имал съм си проблемчета с нея, не големи ами по скоро досадни. Та съвета ми е да я закараш на сервиз с сериозна техника за да видят от къде идват грешките в тъй наречения комп. Всеки опит да се оправям сам до сега е бил пълен провал :lol:
    ОК, предложението е чудесно, но защо не предложш СЕРВИЗ СЪС СЕРИОЗНА ТЕХНИКА, и още повече с персонал, които да е грамотен и да може да борави с техниката ? Предложения ?

    Поздрави
    Fiat Tipo 1.6 AGT

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    40

    Default Забравих да се логна

    Quote Originally Posted by BBorisoff
    Quote Originally Posted by Anonymous
    Значи карам Брава от '96та мойта е една от първите внесени в България купихме я от панаира в Пловдив. Имал съм си проблемчета с нея, не големи ами по скоро досадни. Та съвета ми е да я закараш на сервиз с сериозна техника за да видят от къде идват грешките в тъй наречения комп. Всеки опит да се оправям сам до сега е бил пълен провал
    ОК, предложението е чудесно, но защо не предложш СЕРВИЗ СЪС СЕРИОЗНА ТЕХНИКА, и още повече с персонал, които да е грамотен и да може да борави с техниката ? Предложения ?

    Поздрави

    За сериозни сервизи тук в Пловдив за мен са БОШ имат техниката момчетата си служат с базов английски и се оправят доста добре. Скъпичко е, но аз съм много доволен. Няма да започвам да плюя официалния сервиз тук само ще кажа че съм адски недоволен от тях и не помня да съм си тръгвал от там без скандал

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •