Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 207

Thread: Разлики м/у Selenia 20K и Selenia Gold

  1. #16
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Нищо синтетично не виждам в 20W50...И незнам въобще за какво си с такова масло, толкова ли е зле мотора...
    Колега! В един сервиз ми го сложиха, когато купих колата и изобщо не разбирах за какво става въпрос. Казаха, че е хубаво и ще съм доволен. Мотора работи добре, но не съм вътре за да знам какво му е. Сега в студеното си пали веднага, въпреки, че съзнавам, че с този вискозитет трябва да се затруднява при -15. Все пак скоро ще го сменям и ще сложа Селения 20К. Надали съм навредил на мотора с това масло...надявам се...вие ще кажете.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  2. #17
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И на мен ми предстои смяна(но моята е дизел) и четох и за други марки масла.Написах това в гугъл и си четох доста-( VW 505.00 - моторни масла за дизелови двигатели със свръхпълнене турбодизели) .Сега карам с ALPINE RSD 10w40 не го гори май.http://alpine-oil.eu/ казвам май защото много зависи на какъв наклон е колата-видимо уж е хоризонтална.Малък наклон невидим на око се отразява на показанията на щеката. В книжката на колата пише 10w40.Има един сайт на мотул там пише за всяка кола какво масло е най добро.
    Читаво 2.4 JTD спокойно кара с Selenia 5WR40 за дизели.
    Меря на едно и също място (подземен паркинг - паркирам все в една клетка) и не го пипа.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Читаво 2.4 JTD спокойно кара с Selenia 5WR40 за дизели.
    Меря на едно и също място (подземен паркинг - паркирам все в една клетка) и не го пипа.

    и аз си има място ама дава малко отклонение + -(ще взема да и шибна един нивелир на покрива- хората с декоративни антени -аз с нивелир няма да има друга такава
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    А да... меря го на напълно изстинал двигател (до температурата на подземния паркинг) винаги
    Да не е от това отклонението?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #20

    Default

    А обикновено го меря на другия ден преди да потегля.По принцип пише ,че десет минути са достатъчни за да се стече в картера всичко или поне повечето.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21

    Default

    Разлики м/у Selenia 20K и Selenia Gold
    Това, че едното ти троши мотора а другото си е читаво отвсякъде, каквото и да приказват състезателите, малка разлика ли е..?

    "Голд" май е специална разработка на петронас за да усмъртяват по-бързо старите модели италиянски коли (защото примерно поостарява ти колата, викаш си "айде сега, няма за тая стара чанта да харча ХХХ пари за масло, ще и взема за ХХ ама понеже съм си фенче, айде поне да е на марката с която съм карал толкова време" - оттам пълниш с голд и х(л)оп - само нови алфи, фиатове и ланчии по пътищатааа...)

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by bokota View Post
    Приемам предложения за масла до 20лв. за литър.
    Днес купих 5 литра 20к, както и маслен и въздушен филтър за 89 лв, не знам колко е литъра, но със сигурност е под 20 лв
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    София
    Age
    55
    Posts
    4

    Default

    И от къде ако не е тайна, че и аз търся,имам впредвид на тази цена.
    Темичката е малко стара,но все пак да питам.
    Last edited by valery; 13-07-2012 at 15:16.

  9. #24
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе и аз карах с 20к една година...със смесени чувства съм.То това масло самото се разширява и свива от топлината имам чувството.Ако го измеря на съвсем студен двигател (примерно не е пален от снощи ) имам чувството,че показва значително по-малко масло на щеката,отколкото ако загася колата и изчакам 20 мин да се стече в картера. Ей сега старото ми масло 20к е в една 7л туба в коридора и така се е свило,че тубата е хлътнала.А колко го гореше не е истина.И все пак мисля,че ако човек си следи внимателно щеката и си долива редовно,това масло е достатъчно добро.Разход,разход,но пък ако пази мотора...Голд пък не бих сложил.Сега съм с Castrol от ауди форума и съм доста доволен,не личи да го пипа и двигателят не загрява толкова.И мирише на истинско масло,Селенията мирише на мармалад

  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Не забравяйте, че има 20К и 20К Alfa Romeo и са на различни цени
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    София
    Age
    55
    Posts
    4

    Default

    Купих,абе явно маслото е добро,щото двигателя сега не се чува,чак подавам газ за да разбера дали работи на празен ход.
    Кеф.

  12. #27
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by valery View Post
    Купих,абе явно маслото е добро,щото двигателя сега не се чува,чак подавам газ за да разбера дали работи на празен ход.
    Кеф.
    Най вероятно си оглушал нещо
    Селения 20К си е точно едно обикновенно масло.
    Честно казано аз смених Селения Рейсинг с Кастрол Едж Формула РС, и съм 10000 пъти по-доволен!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    София
    Age
    55
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Най вероятно си оглушал нещо
    Селения 20К си е точно едно обикновенно масло.
    Честно казано аз смених Селения Рейсинг с Кастрол Едж Формула РС, и съм 10000 пъти по-доволен!
    E,кажи от кво си по доволен,разясни.
    А аз че съм си глух,ми сигурно е така,ама ти кажи все пак,за кастрола и то 10000 пъти.
    Last edited by valery; 21-07-2012 at 00:28.

  14. #29
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by valery View Post
    E,кажи от кво си по доволен,разясни.
    А аз че съм си глух,ми сигурно е така,ама ти кажи все пак,за кастрола и то 10000 пъти.
    Давал ги е за изследвания в лаборатория
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #30
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Давал ги е за изследвания в лаборатория
    Може пък и да съм ги давал, от де знаеш...

    Сега по въпроса - може и селенията, която съм си купил да е била менте, не я знам, но вариатора ми с нея откачаше. След около 7-8к км. стана ужасно. Точно лешникотрошачката. Да не говорим, че като го източих, беше абсолютна вода!

    С Кастрола тея проблеми ги нямам. Вариатора ми не трака, мотора работи тихо и "мазно".
    Минал съм вече 6000 км. с него и си е същото от как съм го сипал. Че за тва съм по-доволен и не бих се върнал на съмнителната Селения.
    Поне в Кастрола съм сигурен за произхода му.
    И цената, на която се намира въпросния Кастрол, е 90 лв.
    А тази на Селения Рейсинг е 150 лв.

    И така, ся схвана ли що съм по-доволен. Причините са достатъчно и основателни...
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 21-07-2012 at 12:42.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •