Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 86

Thread: Как палим днес ?

  1. #61
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    И вчера и днес пали без проблем, та даже днес като при +15 градуса.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  2. #62
    156 2.4jtd SW toshi...9's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    92

    Default

    и аз си пала на 4 цилиндара без проблем на -14 тази сутрин единиа малко е сас изгоряла свещ да питам имали някакавпроблем нещо можели да се случи като не работят 5 свещи после да бера грижи ?

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by toshi...9 View Post
    и аз си пала на 4 цилиндара без проблем на -14 тази сутрин единиа малко е сас изгоряла свещ да питам имали някакавпроблем нещо можели да се случи като не работят 5 свещи после да бера грижи ?
    Ми грижите ще са ти като моите,най-много да не запали или да хвърлиш някой акумулатор ,когато ти е нужна,аз 2 дни съм с градския
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  4. #64
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    не я бях карал 20тина дена, но вчера при -18 я изрових.
    запали от раз, след 10тина мин. си обърна на газ и литнахме.
    извън града асфалта сух, 100тина км/ч си се поддържат, ама сигурно става като -30,щото и стъклата не се смъкват,и течността на чистачките стана като за уиски, и бравата се одърви, и абц-то поприсветна на няколко пъти.........
    156 SW 2001 бивша.

  5. #65
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Последно я палих преди 4 дена , за да и сложа малко бензин . И днес милата не ме предаде .....
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  6. #66
    започва да се пристрастява kibika's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Сутринта и аз имах прблем, колеги.
    Излизам в 8 часа, качвам се паля от 2-3 оборота (поне запали, но за първи път ми се случва да тропа яко, явно подрежда цилиндрите). Мига си ми лампата за свещите ама все я пропускам. Слизам да стържа скреж, понеже беше -11 и после си сядам като пич и чакам още 5 мин. За мое нещастие изведнъж без да съм правил нищо светна лампата за АБС-а. Шах.... Какво да правя загасих, изчаках 1 мин. давам на контакт и всички лампи по таблото започнаха да светкат, цъкаше нещо като реле от ляво на волана при копчетата за външната температура и дневния километраж. Баси ма***та викам , изключвам от контакт изчаквам пак ... нищо, подължава същата дискотека на таблото. Дадох на контакт излезнах да видя по двигателя на да няма нещо, а и от там малко пред чистачките по средата се чува пак някъкво цъкане. . Връщам се в купето пробвам 4-5 пъти нищо не става, малко врътнах волана и спряха част от лампите да светят. Изключвам от контакт, включвам ....пак същото. Веднъж спряха всички без на маслото и ръчната(не бях на ръчна), викам що не пробвам да запаля, завъртам ... но всичко угасна все едно нямам акумулатор. Досега не съм имал никъкви проблеми с него и не вярвах да е виновникът. Какво да правя след още 15 минути без никакъв успех, пуснах да се зарежда акумулатора (вече видимо се беше изчерпал) си хванах маршрутката за да бягам по задачки.
    След обед към 4 се прибрах и първото нещо беше да пробвам да запаля и... О, чудо ... запали си като стой, та гледай, въпреки чв пак беше -2.
    Сега се чудя дали акумулаторът ми е проблема или заедно със неработеща свещ да са се натрупали (преди винаги съм палил и на -10) и защо аджиба ми светна АБС-а та реших да загася.
    Аlfa romeo 156 2.0 T.S. 2000, Opel combo C


  7. #67
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by kibika View Post
    Сутринта и аз имах прблем, колеги.
    Излизам в 8 часа, качвам се паля от 2-3 оборота (поне запали, но за първи път ми се случва да тропа яко, явно подрежда цилиндрите). Мига си ми лампата за свещите ама все я пропускам. Слизам да стържа скреж, понеже беше -11 и после си сядам като пич и чакам още 5 мин. За мое нещастие изведнъж без да съм правил нищо светна лампата за АБС-а. Шах.... Какво да правя загасих, изчаках 1 мин. давам на контакт и всички лампи по таблото започнаха да светкат, цъкаше нещо като реле от ляво на волана при копчетата за външната температура и дневния километраж. Баси ма***та викам , изключвам от контакт изчаквам пак ... нищо, подължава същата дискотека на таблото. Дадох на контакт излезнах да видя по двигателя на да няма нещо, а и от там малко пред чистачките по средата се чува пак някъкво цъкане. . Връщам се в купето пробвам 4-5 пъти нищо не става, малко врътнах волана и спряха част от лампите да светят. Изключвам от контакт, включвам ....пак същото. Веднъж спряха всички без на маслото и ръчната(не бях на ръчна), викам що не пробвам да запаля, завъртам ... но всичко угасна все едно нямам акумулатор. Досега не съм имал никъкви проблеми с него и не вярвах да е виновникът. Какво да правя след още 15 минути без никакъв успех, пуснах да се зарежда акумулатора (вече видимо се беше изчерпал) си хванах маршрутката за да бягам по задачки.
    След обед към 4 се прибрах и първото нещо беше да пробвам да запаля и... О, чудо ... запали си като стой, та гледай, въпреки чв пак беше -2.
    Сега се чудя дали акумулаторът ми е проблема или заедно със неработеща свещ да са се натрупали (преди винаги съм палил и на -10) и защо аджиба ми светна АБС-а та реших да загася.
    То и аз паля от 2-3 оборота колега, но аз имам прецакан дебитомер ламбда сонда и прочие и нищо чудно от това колата да се обърква, иначе АБС е светнал най-вероятно , защото ръчната ти е замръзнала и стават някакви обърквания , примерно моята ръчна откакто паднаха температурите си е пернаментно замръзнала,а всъщност не съм я дигал изобщо.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #68
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    348

    Default кастрол

    колега добавката на кастрол е супер,няма да сгрешиш

  9. #69
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Два дена става пали на -23 градуса.Доста се позамисля даже и циферблата вътре като дам на контакт,но пали.Верно малко тресе и гасне от първия път,но от втория заработва ок.На гас върви до 3 хиляди оборота,но на този студ и мисля че е нормално.Акомулатора ми е Варта 44 амера което е малко,ама за този студ си пали.
    Дано утре сутрин да е вече по топличко,към - 10,15 градуса да е
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  10. #70

    Default

    тази заран -22
    запали на третия път
    явно маслото гъсто и капацитета на акумулатора пада
    но запали

  11. #71
    започва да се пристрастява kibika's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    То и аз паля от 2-3 оборота колега, но аз имам прецакан дебитомер ламбда сонда и прочие и нищо чудно от това колата да се обърква, иначе АБС е светнал най-вероятно , защото ръчната ти е замръзнала и стават някакви обърквания , примерно моята ръчна откакто паднаха температурите си е пернаментно замръзнала,а всъщност не съм я дигал изобщо.
    Като е замръзнала свети ли ти лампата на таблото или разбираш като я дръпнеш. Моята не държи изобщо и затова не я барам.
    Аlfa romeo 156 2.0 T.S. 2000, Opel combo C


  12. #72
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    След 3-4 дни не-палене,палене с гаснене,на два-три цилиндри и т.н.,се реши проблема като заредих Alpin-diezel.Тази сутрин запалих от първия път и с всичките 5 цилиндъра без никакви аномалии.Предната нафта бе vi-power
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by plamen76 View Post
    След 3-4 дни не-палене,палене с гаснене,на два-три цилиндри и т.н.,се реши проблема като заредих Alpin-diezel.Тази сутрин запалих от първия път и с всичките 5 цилиндъра без никакви аномалии.Предната нафта бе vi-power
    Аз съм с Лукойлска нафта,тази сутрин беше малко по-топло само -10 ,но отново колата не запали.
    Имах чувстовото ,че точно и липсва гориво на колата,иска да запали но няма с какво.
    Тази вечер ако палне ,ще ида да налея малко Алпин и да забравя за градския транспорт.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  14. #74
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by kibika View Post
    Като е замръзнала свети ли ти лампата на таблото или разбираш като я дръпнеш. Моята не държи изобщо и затова не я барам.
    Ако искаш ми вярвай даже немога да се сетя каде ми е лампата за АБС , досега доста пъти ме е ритал педала , но изобщо нямам време да гледам таблото като се включи , иначе като си шофирам , не ми свети но ръчната ми е тотално замръзнала вече и до 1ви зъб не стига ...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  15. #75
    започва да се пристрастява kibika's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Ако искаш ми вярвай даже немога да се сетя каде ми е лампата за АБС , досега доста пъти ме е ритал педала , но изобщо нямам време да гледам таблото като се включи , иначе като си шофирам , не ми свети но ръчната ми е тотално замръзнала вече и до 1ви зъб не стига ...
    Според мен АБС-а не свети като го натискаш, само си рита, а свети като подадеш контакт в началото в централния сектор от таблото.
    Иначе току що пробвах и запали лесно, вярно че е само -2 . Но свети лампата за инжекциона.
    Аlfa romeo 156 2.0 T.S. 2000, Opel combo C


Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •