Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Въпрос относно шум при натиснат съединител, 156 SW 1,9JTD 8v

  1. #1

    Default Въпрос относно шум при натиснат съединител, 156 SW 1,9JTD 8v

    Здравейте колеги
    Рядко пиша във форума, щото съм срамежлив , но го следя редовно.
    Става въпрос за колата от подписа.
    Първо да кажа че използвах търсачката, но не намерих нещо сходно.
    Второ, знам и за хвърлянето на боб, но съм ходил на сервиз за този проблем, при човека, който по принцип ми обслужва колата и на когото безусловно вярвам. На този етап и той вдига рамене, макар че има съмнение за съединител.

    Та за проблема. Когато колата е спряна, при натиснат педал на съединителя, независимо дали скоростния лост е в неутрална позиция или на предавка, се чува постоянен шум под формата на къррррррр . Не мога да локализирам откъде идва. Отвън шумът не се чува много, започва да се чува ако се доближи ухо до дясно предно колело и почти не се чува откъм ляво предно колело. Когато отпусна съединителя шумът изчезва. Всъщност шумът се чува и при движение, ако държа педала на съединителя натиснат, но се заглушава от звука на двигателя. Понякога, ако колата е в движение и върви по инерция (т.е. отпуснат съединител и неутрална предавка) и леко натисна и след това отпусна спирачката, същият шум също се чува за кратко 1-2 секунди.

    Шумът го чувам от миналото лято насам и няма някаква динамика, т.е. не прогресира с времето.

    Ще бъда благодарен на някакви предположения относно шума, които да подхвърля на моя майстор. Поздрави на всички.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  2. #2
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Колега, аз мисля , че е лагер-помпа на съединителя, при мен го имаше същото , но беше в обратен ред когато колата е на свободна се чуваше въпросния шум и като натисна педала се оправяше, но помня наскоро имаше подобна тема като твоята и излезна лагер-помпа.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Същият дразнещ шум при натиснат съединител се чуваше на една пунтара, локализира се че от от аксиалният лагер на съединителя! Продава се отделно само лагер също, като цената е някъде 15 лв! Вече може за твоята да е малко по-скъп.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Да приемем че е лагер-помпа(което е най-вероятното), но защо се чува отдясно въпросния шум? Отдясно са ангренажните ремъци + ролки + водна помпа, пистовия ремък + хидравлика + копресора на климатика + алтернатора. Какво общо има съединителя с изброените?

    пп Колега направи едно клипче да чуем за какво става въпрос.
    Last edited by mirchozo; 24-01-2010 at 17:20.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5

    Default

    Доколкото знам, на мойто ЖТД има аксиален лагер, а не лагер-помпа. То дано да е аксиален лагер, щото другата вероятност, за която разбрах е демпферен маховик.

    ПП. Клипче ще мога да запиша утре и тогава ще го пусна.

    Засега благодаря колеги
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  6. #6

    Default

    Ако е с лагер помпа както е при 2.0тс, за справка цената от Т&Н кар е ~190лв ама работата е към още 200лв.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  7. #7
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега за шума от дясно мисля,че може би чуваш как ти трака демпферната шайба,но поне при мене нямаше нищо общо с натискането на съединителя,на място като работи двигателя-включи климата,когато включи компресора шайбата се натоварва и почва да трака,така аз си устонових проблема.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Колега за шума от дясно мисля,че може би чуваш как ти трака демпферната шайба,но поне при мене нямаше нищо общо с натискането на съединителя,на място като работи двигателя-включи климата,когато включи компресора шайбата се натоварва и почва да трака,така аз си устонових проблема.
    Не колега, това за демпферната шайба отдавна се отхвърли като възможност. Със сигурност не е това. Наистина е учудващо че се чува повече отдясно, логичното е да се чува повече отляво, ако е нещо от съединителя. Може би обаче е някакъв проведен шум, знам ли.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    Не колега, това за демпферната шайба отдавна се отхвърли като възможност. Със сигурност не е това. Наистина е учудващо че се чува повече отдясно, логичното е да се чува повече отляво, ако е нещо от съединителя. Може би обаче е някакъв проведен шум, знам ли.
    1,9JTD не е с лагер помпа.
    Маховик тресе доста при потегляне.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10

    Default

    Колега при мен има същия шум колата я взех преди 2 седмици.До сега бях с Алфа 146 2.0 тд сега съм с 2.4JTD.Предишния собственик ми каза че шумът се е появил след смяна на съединителя.При рязко потегляне колата тресе но без да се смъкне съединителя не може да се диагностицира нищо поне така ме увери човек който разбира доста но е много трудоемко за сега щте карам така.Нямало да има проблеми.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    1,9JTD не е с лагер помпа.
    Маховик тресе доста при потегляне.
    Да, и аз така знам и затова писах по-горе, че няма лагер помпа . Тресене няма при потегляне, дано наистина да не е маховик, че там работата става дебела. Остава да е аксиален лагер, но и това означава доста разглобяване и работа. Мъка-мъка.

    Благодаря за идеите колеги.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  12. #12
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колегата е с дизел, и там няма лагер-помпа, ами аксиален лагер и две външни помпи.
    Демферната шайба може да се провери. Има един прорез на нея откъдето се определя състоянието й - майсторите знаят къде е
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    Не колега, това за демпферната шайба отдавна се отхвърли като възможност. Със сигурност не е това. Наистина е учудващо че се чува повече отдясно, логичното е да се чува повече отляво, ако е нещо от съединителя. Може би обаче е някакъв проведен шум, знам ли.
    Да вметна една идея ако коляновия вал направи аксиален луфт е възможно шумовете да се появят откъм ремъците така че проверка му е майката
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колегата е с дизел, и там няма лагер-помпа, ами аксиален лагер и две външни помпи.
    ...
    Благодаря колега, и аз няколко пъти вече да казвам на колегите, че няма лагер-помпа, а аксиален лагер

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    ... Демферната шайба може да се провери. Има един прорез на нея откъдето се определя състоянието й - майсторите знаят къде е
    Точно така, и вече е проверено от моя майстор, не е от демпферната шайба. Освен това, ако е оттам, шумът и вибрациите няма да имат общо с натискане на съединителя, а ще са постоянни. И освен това този шум и вибрации ще се чуват ясно като се отвори капака на двигателя, а това не е така. Пък и ремъкът ще вземе да заминава, пък той си е като нов. Е това е мое мнение де, пък аз не съм много компетентен.

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Да вметна една идея ако коляновия вал направи аксиален луфт е възможно шумовете да се появят откъм ремъците така че проверка му е майката
    Благодаря Bobo, това е нещо ново за мен. Ще подхвърля идеята на моя майстор. Таз проверка за колянов вал свързана ли е с голямо разглобяване?
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  15. #15
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Тука правя 1 голям офф-топик и се извинявам , но не искам и да пускам нова тема, та от извесно време се чудя, защо на дизела ( конкретно карах 1.9 JTD 105 к.с.) съединителят е доста по-твърд от моя (2.0 ТС) ? То е ясно , че сигурно нещо скоростните кутии са виновника, но е доста кофти просто 1 път като свикнеш с мек съединител , и после мускулна треска ...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •