Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Блокирал скоростен лост на 1ва скорост-от какво?

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Другия вариант е ако му трябва колата да вземе пищов за горещ въздух, да си направи коридорче към жилата дето са им маншоните, да ги оголи и да топли.....и да се надява да не е много "овлажнено" там......ако не стане доброволно, може да пробва с гореща вода, но ще му трябва голямо количество, но това е рисков експеримент ако не разполага с голямо количество, щото ако и тогава не се размрази, след това всичко ще замръзне пак и найстина само пролетта ще е решение......абе не е удачен тоя вариант, но при отчаяни обстооятелства и спешна нужда от кола може и да стане......
    Аре недей щото като се размръзне водата ще влезе навътре в жилата и става страшно точно след 5 минути даже на минус 10-15 може и да не успее да изключи от първа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17

    Default

    Е да, споменах че не е особенно удачно, въпроса е ако просто трябва да я мръдне някъде за малко.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И трябва да държи съединителя постояно натиснат в продължение на не се знае колко време.
    еми ще държи,къде ще ходи
    моята беше като ледено кубче,от покрива капят едни води и имах една педя лед на предния прозорец,едвам съм го махал.Запалих я направих вътре да е като в сауна и постепенно леда отвън взе да пада/с малка помощ от моя страна/ На таблото ми показваше външна температура -6 градуса... такаче предполагам ако поработи и неговата повечко ще се стоплят жилата и ще се размърдат ако там е проблема.Не съм обръщал внимание от къде минават,но ако минават околу изпускателна система ще е още по-лесно за размръзване

  4. #19
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    E не е ли по-лесно да се откачат жилата и да се освободи от скорост, после като се стопли и се размрази тогава да се прави каквото и да било. Щото така на съединилтел, колко мислиш ще изкара лагерпомпата след тази интервенция, скъсява и се доста живота.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Вместо на съединител,може да вдигне едната гума на трупче

  6. #21

    Default

    И двата горни варианти са възможни, последния е най лесен......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    Вместо на съединител,може да вдигне едната гума на трупче
    добра идея!

  8. #23
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Това ставаше на старата ми Марея. Просто си тръгвах на първа и след 100-200 метра се оправяха. Не знам, в движение явно по-лесно се размразяват тия жила или квото там й е.

  9. #24
    започва да се пристрастява atos85's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    65

    Default

    Аз имах такъв подобен проблем но при мен не искаше да включва на 1 скорост.Проблемът беше,отскочило камъче, което беше попаднала точно някъде между жилата и пречеше!!!Така че най вероятно ще да е нещо попаднало в тази област..Така става като нямаш кора под двигателя!
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  10. #25
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Това ставаше на старата ми Марея. Просто си тръгвах на първа и след 100-200 метра се оправяха. Не знам, в движение явно по-лесно се размразяват тия жила или квото там й е.
    Има логика ако приемем че затоплен въздух от двигателя преминава край жилата по време на движение.
    С това плащам 2 лв и качвам с още 1
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #26
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default решението

    Здравейте, първо да ви благодаря на всички че се отзовахте и за съветите – определено ми бяхте от полза.
    Така, да опиша решението на проблема – съботна утрин, 30 санта сняг и продължава да навява, -8 градуса навън. Изчетох първо де що имаше съвети по темата и излязох пред колата, обикалям и го мъдря. Преди да я запаля, пак леко опитах да изключа лоста от 1ва – блокирал и не мърда. Тъй като на oem съвета беше на 1во време най-лесно изпълним, отскочих отсреща до ОМВ Мир и си купих за 12 лв един спрей против замръзване (специално за автомобили пишеше), оранжев на външен вид, „йо-йо нещо си”. Запалих колата с натиснат съединител, разкопчах обвивката на скоростния лост (при мен е с копче) и използвайки удължителя на спрея пръсках в основата на лоста. Признавам, бая изпръсках и намокрих вътре. Така колата поработи 2-3 мин (за сравнение, миналата вечер, когато открих проблема, със сигурност я държах запалена 2 пъти повече време, но тогава не пожела да откачи, въпреки че температурата на двг мина 50 градуса а отвън пак беше -. Мръднах я около метър напред да пробвам, както си беше студена, стрелката за температурата не беше отлепила грам, и като понечих да върна от скорост – от 2-3 опит ОТПУСНА! При това отпусна лениво, с едно типично едва доловимо „изстъргване”, или „изхрущяване” в основата на лоста – звук, като когато теглите шейна по сняг, как хруска (но по-лек). Карах я 10на километра, никакви проблеми нямаше с превключването на скоростите, нито звук да има странен. Тая сутрин пак я припалих – никакъв проблем, превключва си нормално.
    Та според мен рецептата на oem бе най-успешна. Да отбележа, че нямаше как да я вдигна и гледам отдолу – лек наклон, сняг отвсякъде около колата, видно от снимката, не можеш да я мръднеш. Вихрушка ти казвам, не можеш и прав да стоиш около нея...Да държиш постоянно на съединител също не е работа – при минус 8 и виелица, и двигател и купе мнооооооого бавно загряват, че да се надявам и жилата да отпуснат. Но се спасих от много разправии, щото кроях планове къде да я карам на топло и да диря топъл пищов да я греем отдолу. То и неизчистени улици, на 1ва скорост да караш в тея коловози пак не е гот...
    Да отбележа нещо друго – забелязах, че дори с нови гуми отзад, задницата е лека-като понечих да изляза от един коловоз, карах с 5км/ч, задницата тръгна да ме изпреварва J Никога не съм имал проблеми със задното окачване, не съм имал усукване, „изчепване” или занасяне в завой в сухо време. Това ме води на мисълта че са си я конструирали таквава да е лека отзад. Напълних резервоара до горе и май малко по-добре се държи.
    Пак ви благодаря и дано мога и аз да съм ви полезен J
    P.S. Да знаете че джипче Тойота Рав 4 не може да дърпа 156 - 2 часа ме дърпа едно аверче, отпред, отзад, някак на магия стана накрая
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 000_0011.jpg  
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  12. #27
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Радвам се за теб колега,че си се оправил без много мъки

    да на отварям нова тема да питам направо тука: откакто стана студ вънка,започнаха да ми се заклещват копчетата на вратите/предните/ като го натисна и не се връща,или с ключа го дърпам или с едно специфично движение,но не всеки път се получава с него.Та този проблем има ли го някой освен мен и има ли начин да го отстраня? намазах копчето с една мания в една тубичка си бях взел за ключалки,уж да не замръсват,но пак е така...
    и миналата зима го имаше и тази пак...

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Здравейте, първо да ви благодаря на всички че се отзовахте и за съветите – определено ми бяхте от полза.
    Така, да опиша решението на проблема – съботна утрин, 30 санта сняг и продължава да навява, -8 градуса навън. Изчетох първо де що имаше съвети по темата и излязох пред колата, обикалям и го мъдря. Преди да я запаля, пак леко опитах да изключа лоста от 1ва – блокирал и не мърда. Тъй като на oem съвета беше на 1во време най-лесно изпълним, отскочих отсреща до ОМВ Мир и си купих за 12 лв един спрей против замръзване (специално за автомобили пишеше), оранжев на външен вид, „йо-йо нещо си”. Запалих колата с натиснат съединител, разкопчах обвивката на скоростния лост (при мен е с копче) и използвайки удължителя на спрея пръсках в основата на лоста. Признавам, бая изпръсках и намокрих вътре. Така колата поработи 2-3 мин (за сравнение, миналата вечер, когато открих проблема, със сигурност я държах запалена 2 пъти повече време, но тогава не пожела да откачи, въпреки че температурата на двг мина 50 градуса а отвън пак беше -. Мръднах я около метър напред да пробвам, както си беше студена, стрелката за температурата не беше отлепила грам, и като понечих да върна от скорост – от 2-3 опит ОТПУСНА! При това отпусна лениво, с едно типично едва доловимо „изстъргване”, или „изхрущяване” в основата на лоста – звук, като когато теглите шейна по сняг, как хруска (но по-лек). Карах я 10на километра, никакви проблеми нямаше с превключването на скоростите, нито звук да има странен. Тая сутрин пак я припалих – никакъв проблем, превключва си нормално.
    Та според мен рецептата на oem бе най-успешна. Да отбележа, че нямаше как да я вдигна и гледам отдолу – лек наклон, сняг отвсякъде около колата, видно от снимката, не можеш да я мръднеш. Вихрушка ти казвам, не можеш и прав да стоиш около нея...Да държиш постоянно на съединител също не е работа – при минус 8 и виелица, и двигател и купе мнооооооого бавно загряват, че да се надявам и жилата да отпуснат. Но се спасих от много разправии, щото кроях планове къде да я карам на топло и да диря топъл пищов да я греем отдолу. То и неизчистени улици, на 1ва скорост да караш в тея коловози пак не е гот...
    Да отбележа нещо друго – забелязах, че дори с нови гуми отзад, задницата е лека-като понечих да изляза от един коловоз, карах с 5км/ч, задницата тръгна да ме изпреварва J Никога не съм имал проблеми със задното окачване, не съм имал усукване, „изчепване” или занасяне в завой в сухо време. Това ме води на мисълта че са си я конструирали таквава да е лека отзад. Напълних резервоара до горе и май малко по-добре се държи.
    Пак ви благодаря и дано мога и аз да съм ви полезен J
    P.S. Да знаете че джипче Тойота Рав 4 не може да дърпа 156 - 2 часа ме дърпа едно аверче, отпред, отзад, някак на магия стана накрая
    Сега след като си измил механизма с неправилния спрей си купи спрей с графитна смазка или направо графитна грес. Но първо със графитен спрей напръскай за да слезе долу под ябълката чак тая смазка и после с графитната грес омазваш обилно ябълката и затваряш. И повече няма да имаш грижи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за спрея

    Ще го сторя, само да питам къде да търся графитен спрей и графитна смазка, щото по бензиностанциите явно не са точно такива (а и в студа и неизчистените ни улици е малко кофти да се обикаля)? Търговска Верига дето ги продава има ли?
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Ще го сторя, само да питам къде да търся графитен спрей и графитна смазка, щото по бензиностанциите явно не са точно такива (а и в студа и неизчистените ни улици е малко кофти да се обикаля)? Търговска Верига дето ги продава има ли?
    Графитен спрей в Практикер има на Нигрин като има изобразени две зъбни колела на флакона, а графитна грес във всеки магазин за авточасти. Ако не те разберат под това има им искай грес за карета Тя е графитна Аз целия си механизъм на скорости и кормило където има каренца, абълки всичко съм омазал с тази грес. Няма измиване това нещо. Не изсъхва дълго с времето и винаги седи адски мазно. С такава грес пълня и шарнирните болтове на носачите. Когато купувам нови носачи първо им махам маншончето на болта да видя на производителя свидило ли му е грес. Ако да, то добавям още.

    И да допълня за повече яснота на опаковките и на двете пише MoS2 (молибденов дисулфид)

    За механизма за скоростите още може да ползваш и тефлонова грес. Тя е бяла на цвят и специално за тефлони и пласмаси какъвто е механизма там, но от къде да купиш незнам. Аз неможах да намеря.
    Last edited by oem; 25-01-2010 at 14:41.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •