Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Шум от двигателния отсек...

  1. #1
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default Шум от двигателния отсек...

    Привет колеги ще се радвам на малко помощ.
    От два дни при палене се чува едно жужене или присвирване не мога точно да го обясня, отработи ли 2-3 минути остава само едно едва доловимо свистене което се чува само ако се заслушаш. Чува се според мен някъде зад двигателя.Да добавя, че откакто я взех при палене стартера ми присвирва от време на време и струва ми се, че откакто се чува този шум се товари хидравликата.Колата е обслужена изцяло преди 3000км. АР 156 1,6ТС
    Благодаря.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  2. #2

    Default

    Виж нивото на хидр течност......ако е добре, и няма мехурчета, и шума се променя с въртене на волана, хидр помпа.........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    При мен от вчера (колата седя на вън на студа) като запалих почна да вие хидравличната помпа. Докато се прибера от работа до дома спря да вие. Отварям и гледам в казанчето теченоста е на минимум и вътре пълно с мехурчета. Долях една капачка масло. Тази сутрин в гаража като запалих беше тиха. Ще видя довечера как ще е. За пръв път ми се случва. Маслото е сменяно преди 4 месеца и е бистро червено. Преди беше само леко потъмняло, но в никакъв случай черно.

    Не мога и да предположа защо бяха тези мехурчета, но дано довечера всичко е наред. Маслото си е каквото трябва Tutela GI/A.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    При мен от вчера (колата седя на вън на студа) като запалих почна да вие хидравличната помпа. Докато се прибера от работа до дома спря да вие. Отварям и гледам в казанчето теченоста е на минимум и вътре пълно с мехурчета. Долях една капачка масло. Тази сутрин в гаража като запалих беше тиха. Ще видя довечера как ще е. За пръв път ми се случва. Маслото е сменяно преди 4 месеца и е бистро червено. Преди беше само леко потъмняло, но в никакъв случай черно.

    Не мога и да предположа защо бяха тези мехурчета, но дано довечера всичко е наред. Маслото си е каквото трябва Tutela GI/A.
    Мисля, че ситуацията е идентична и при мен - няколко дни не съм я карал и стои пред блока на студа.След работа ще погледна хидравличната течност и ще пиша.Благодаря за бързите отговори.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    я опитай да спреш вентилатора на парното. ако звукът изчезне-сещаш се от какво е)))
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    я опитай да спреш вентилатора на парното. ако звукът изчезне-сещаш се от какво е)))
    Еее ти ме взе за шишарка. Чува се от помпата човек. Аз ми направи впечатления докато я чистех от снега минавам отпред в дясно и чувам вие на хидравлика. Двигам капака от там си вие. Явно маслото се е сгъстило от студа. Незнам миналата година със старото масло не ми е правило така. Странно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Щом си долял хидравлична течност, значи някъде се губи. Не може просто ей така да изчезне. Да не ти е протекла рейката и в някой от маншоните да се излива хидравличната течност?
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Щом си долял хидравлична течност, значи някъде се губи. Не може просто ей така да изчезне. Да не ти е протекла рейката и в някой от маншоните да се излива хидравличната течност?
    Ми изпараява се бе човек. От одушника. То от лятото до сега нормално да заминат 20-тина грама. Не е там проблема обаче. На обяд ей сега пак вие. Като поседя на -10 градуса.... нищо. Да си вие.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    при мен има едно между жужене и свирене при изфорсирване на студено,появява се зимата.Даже не съм отварял да видя какво е...

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by zimin View Post
    при мен има едно между жужене и свирене при изфорсирване на студено,появява се зимата.Даже не съм отварял да видя какво е...
    При мен и лагер помпата свири зимата. Всичко свири

    Хидравликата вие. Тя не свири.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не е там проблема обаче. На обяд ей сега пак вие. Като поседя на -10 градуса.... нищо. Да си вие.
    Виенето успешно се ликвидира с една добавка на Лики Моли. Иначе всеки път под -8 и моята виеше. И с тутела масло (Dexron II), по-слабо с лики моли масло (Dexron III).
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Виенето успешно се ликвидира с една добавка на Лики Моли. Иначе всеки път под -8 и моята виеше. И с тутела масло (Dexron II), по-слабо с лики моли масло (Dexron III).
    Тя вие 1, 2 минути докато се поразгрее маслото. Даже на място като повъртя крайно ляво, крайно дясно и поутихва и като тръгна карам след 2, 3 км е утихнала. Ама то това да и е косура. Да не става за смяна на помпа само. Нека си вие, не ми пречи Лагер помпата ми от мината зима вие само при минусови температури. На лято ако съм на каеф може да и взема съединител комплект, но ще видим. Ако ме слуша до тогава
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    То от лятото до сега нормално да заминат 20-тина грама.
    Дано да си прав и да греша, че гледам моята и с един грам не е мръднала течността за 1 година.
    Last edited by AlfaMan; 21-01-2010 at 15:55.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  14. #14

    Default

    Аз пак имам един опит дето много - много не се вързва с логиката.......
    Когато още 2.5 не беше готова, хайваните дето беше колата временно при тях, обърнали двата маркуча дето влизат в казанчето наобратно(оригинално трудно се бъркат, но някъде загубих оригинала при местенето на чаркалъците, а казанчето е различно от ТС-ковото)и като я палих почна едно виене, дето още ме боли сърцето като се сетя какъв звук беше......хвърляше от казанчето юнашки.....не съм я карал на теория, само из плаца на сервиза врътнах 20 мента напред и назад, но така или иначе реших че вместо да чакам да разбера със сигурност дали е заминала помпата, макар че овреме се усетих да сменя маркучите, си взех от някакво англичанче за 50 лв втора ръка - бях решил да я сменям, при V6 е много по лесно да смениш хидр помпа за разлика от ТС, виеше си от време на време, неритмично, макар наличието на масло в рамките на изискуемото........
    Докато един слънчев ден не реших да поскъся малко пътя на хидравликата, в посоката на оная спираловидна тръбица, дето дреме под десния фар......махнах тръбите който вървят по гредичката на радиатора, и преместих въпросната серпентина отдясно, като промених и скъсих доста от оригиналните маркучи, единия който не е за високото налягане и оригинално се движи със тоя за високото, го мушнах по дъното на водния рад, оттам над ск кут, към казанче - визуално поне 2 метра от магистралата орязах.......с изненада установих че виенето изчезна на другия ден(все пак това не беше виене в чистия смисъл, а просто шум от помпата), и до ден днешен не се е появило, поне помпа резерва си имам........лятото ще видя как се движи температурата на хидравличната течност в движение и на място в сравнение с друга 156, за да определим дали евентуално това скъсяване ще е за сметка на температурата, но проверката с един прост термодатчик с дисплей за 5 долара от Хонг-Конг, топнат във хидр казанче на моя ТС, и на един колега с ориг конфигурация не показва абсолютно никакви разлики.....но лятоска ще видим......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Еее ти ме взе за шишарка. Чува се от помпата човек. Аз ми направи впечатления докато я чистех от снега минавам отпред в дясно и чувам вие на хидравлика. Двигам капака от там си вие. Явно маслото се е сгъстило от студа. Незнам миналата година със старото масло не ми е правило така. Странно.
    Ама човече, ти защо си мислиш че всички на теб говорят? Това, че както винаги се вмъкна в темата на някой колега не значи че той не трябва да получи внимание))

    А по твоя въпрос- не ще да е от маслото. Така си вие вие и в един момент сменяш помпа. Ако имаш късмет ремъка не се къса а се чупи оста.
    Last edited by fiore; 21-01-2010 at 19:18.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •