Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Гасне странно!

  1. #1
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default Гасне странно!

    Здравейте колеги имам следния странен проблем,колата ми започна да гасне странна от около десетина дни,гасне и на празен ход и понякога гасне и на скорост до кам 40 км.Карам я на дълго но там нямам проблеми,колата гасне и на бензин и на газ,странното е че за един ден може да угасне 5 пъти и след това може 2 дена да няма проблем.Моторчето за празен ход съм го почистил,но същата работа но преди да тръгна по майстори,ако някои от вас може да ме напъти къде евентуално може да е проблема?Колата е 145 боксер 1.4 с газ!Благодаря!
    Бързай бавно!!!

  2. #2
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    При мен беше така както го описваш проблема. Имах цепнатина в маркуча за въздуха от дросела до въздушния филтар, който е.Запали колата като е студена отвори капака и поогледай хубаво тази връзка,ако е пукнат трябва да се чува нещо като свистене,смучене на повече въздух.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  3. #3
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Добре колега ще проверя за този проблем мерси!
    Бързай бавно!!!

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Unhappy

    Quote Originally Posted by alex.ganka View Post
    Здравейте колеги имам следния странен проблем,колата ми започна да гасне странна от около десетина дни,гасне и на празен ход и понякога гасне и на скорост до кам 40 км.Карам я на дълго но там нямам проблеми,колата гасне и на бензин и на газ,странното е че за един ден може да угасне 5 пъти и след това може 2 дена да няма проблем.Моторчето за празен ход съм го почистил,но същата работа но преди да тръгна по майстори,ако някои от вас може да ме напъти къде евентуално може да е проблема?Колата е 145 боксер 1.4 с газ!Благодаря!
    Колеги и аз имам същият проблем,но при мен не се чува въпросното свистене от филтъра!
    146 1.4TS 16V 98г-настояща

    145 1.9 JTD 99г -бившата

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,след като ти гасне и на бензин и на газ,причината е електрическа.Първо си провери куплунзите,като започнеш от бобините.Провери си и главните релета.Ако трябва ги отвори.Същата свинщина може да прави и импулсния датчик.Една диагностика може да каже много.Провери си и газаджийското реле и особено от къде е захранено.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Default

    Благодаря за съвета,тия дни ще я заведа на една диагностика,а там се
    надявам да си покаже какво е.
    146 1.4TS 16V 98г-настояща

    145 1.9 JTD 99г -бившата

  7. #7
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Мерси колега,ама за тия неща ще трябва да потърся някои по компетентен от мен,разбиращ от тоци!
    Бързай бавно!!!

  8. #8
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Колеги днеска бях на диагностика, и ми казаха че компа дава някаква грешка и за това гасне колата!Той ми предлага да пробва да го оправи,но ще трябва да го свали да види точно проблема,и евентулна ако пазволява да се пробва да го отстрани!Ако нестане друг комп ще трябва да купя!Аз забелязъх,че като угасне колата и мога да запаля дори и когато ми свети кода и инжекциона,и си пали без проблем!Та мисълта ми е,да се сменя направо компа,или да пробва да го прави и подлежи ли на ремонт!Благодаря ви!
    Бързай бавно!!!

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    задължително върви на друга диагностика и да проверят датчика за оборотите и бобините и дали гълта въздух. а това че ти свети ключа може да означава че ти е махнат имобилайзера.
    точка

  10. #10
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    задължително върви на друга диагностика и да проверят датчика за оборотите и бобините и дали гълта въздух. а това че ти свети ключа може да означава че ти е махнат имобилайзера.
    Колега тука във Видин уж по свестен от тоя няма относно диагностиката,остава някой път към София като ходя,знам ли вече и аз!Ама неми се сменя компа еи така,защото знам що за майстори са тука!Мерси все пак!
    Бързай бавно!!!

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, задължително на друга диагностика. каза ли ти каква е грешката. най-добре върви в софия.
    точка

  12. #12
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    колега, задължително на друга диагностика. каза ли ти каква е грешката. най-добре върви в софия.
    Ами неми каза каква е грешката,каза че дава грешка в компа и евентуално да се опита да я огстрани,и за това гаснела!
    Бързай бавно!!!

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    когато компа реши че някой датчик дава странни стойности го записва като грешка. като направиш диагностика виждаш каква е записаната грешка и проверяваш какво става с датчика и около него общо казано . не се хващаш да разглобяваш компа да видиш кво има вътре. потърси във фиатския форум хората от кой майстор са доволни в твоя регион . еку-то ти е марели и не на всякъде успяват да се свържат с него.
    точка

  14. #14
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    когато компа реши че някой датчик дава странни стойности го записва като грешка. като направиш диагностика виждаш каква е записаната грешка и проверяваш какво става с датчика и около него общо казано . не се хващаш да разглобяваш компа да видиш кво има вътре. потърси във фиатския форум хората от кой майстор са доволни в твоя регион . еку-то ти е марели и не на всякъде успяват да се свържат с него.
    Мерси много колега ще потърся някой за евентуална информация,ако ли не ще го оставя като отида до София други месец!А къде се намира датчика за оборотите?
    Бързай бавно!!!

  15. #15

    Default

    моя сувет е да погледне- и датчика за джижение на вала мойе и там да е проблема но задъулжително в сервиз не бараи сам успех

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •