Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Ксенон в Пловдив?

  1. #1
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation Ксенон в Пловдив?

    Колеги, къде откъде в Пловдив бихте ми препоръчали да си купя и монтирам ксенонови фарове, защото вече не издържам с обикновените, вечер особено като е мокро нищо не се дзвери и като се разсветят отсреща с тия вдигнати фарове и купона е пълен! Моля тези от вас, които са си сложили да споделят къде и дали са доволни? Ако може и цени ще е перфектно
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  2. #2

    Default

    До ШЕЛ-а на Мария Луиза посока Изгрев. Двама приятели са доволни от там.
    Някакъв тунинг център се води... На самия булевард е.
    Last edited by cyberhill; 25-08-2010 at 11:57.

  3. #3
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    До ШЕЛ-а на Мария Луиза посока Изгрев. Двама приятели са доволни от там.
    Някакъв тунинг център се води... На самия булевард е.
    А като цена имаш ли представа какви пари е H1 kit?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  4. #4
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Аз моите ги взех от Ксенон център на кръстовището на МОЛа. По онова време всички комплекти бяха по 99 лева. На тая цена са с монтаж даже.

  5. #5

    Default

    Нда, там дето казва Панчев, май са най евтини...
    А там където ти казвам аз, преди бяха по 200лв , но това беше преди, така че цената сега ще е друга на 100%

  6. #6
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Аз моите ги взех от Ксенон център на кръстовището на МОЛа. По онова време всички комплекти бяха по 99 лева. На тая цена са с монтаж даже.
    Panchev, доволен ли си от товя ксенон? Аз чувам противоречиви мнения за този Ксенон център - някои са доволни, други ги подлагат на съмнение заради ниските цени. Самия монтаж коректно ли е направен (дупчили ли са ти рефлектора или само капачката за фара отзад), фаровете ти регулираха ли ги така, че да не заслепяват другите участници в движението? Тези работи ме интересуват иначе и аз разбрах, че там са най-евтини комплектите и монтажа е безплатен
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  7. #7

    Default

    Аз да питам и аз
    Според Вас има ли смисъл да се слагат ксенони , на фарове без лупа...
    Ако реша да изхвърля ксенона в казана, мога ли както се казва в полеви условия да си сложа старата халогенна крушка ?

    От доста време не мога да взема решение за тоя ксенон...
    Общо взето с който съм говорил, все ми викат - купи си едни високо-качественихалоденни крушки, пред евтин ксенон, ама не знам и аз вече....

  8. #8
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Аз да питам и аз
    Според Вас има ли смисъл да се слагат ксенони , на фарове без лупа...
    Ако реша да изхвърля ксенона в казана, мога ли както се казва в полеви условия да си сложа старата халогенна крушка ?
    Доколкото знам не е особено приятно за останалите участници в движението ако сложиш ксенон на фар без лупа, т.к. светлината се разсейва и заслепяваш. А дали можеш да се върнеш към халогени - това май зависи от това как е извършен монтажа. Доколкото знам ако е коректно направен се дупчи само капачката на фара, която го предпазва от влага и т.н. и не е проблем да си върнеш халогенните крушки. Чувал съм обаче и за случаи, в които ти дупчат рефлектора и други подобни гадости и става грозна картинка
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  9. #9
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Ксенонът съм си го монтирал сам. Регулирането също съм си правил аз. По обясними причини. На баща ми и на брат ми монтажът го правиха там. Не мисля, че може да се даде оценка на работата за такива прости дреболии, освен ако не се сгафи нищо генерално. Рефлекторът няма причина да се дупчи, но капачката със сигурност. А пък това с качеството е друг въпрос. Който си мисли, че за 200 лева ще си купи от другаде нещо коренно различно е в голяма заблуда.
    EDIT: И да, има смисъл от ксенона, достатъчно по-силно от халогенна крушка свети. И винаги можеш да си сложиш обикновена крушка на старото място с едно бръкване под капака. Стига де не си и съвсем схванат, де.
    Last edited by Panchev; 21-01-2010 at 11:05.

  10. #10
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Ксенонът съм си го монтирал сам. Регулирането също съм си правил аз. По обясними причини. На баща ми и на брат ми монтажът го правиха там. Не мисля, че може да се даде оценка на работата за такива прости дреболии, освен ако не се сгафи нищо генерално. Рефлекторът няма причина да се дупчи, но капачката със сигурност. А пък това с качеството е друг въпрос. Който си мисли, че за 200 лева ще си купи от другаде нещо коренно различно е в голяма заблуда.
    EDIT: И да, има смисъл от ксенона, достатъчно по-силно от халогенна крушка свети. И винаги можеш да си сложиш обикновена крушка на старото място с едно бръкване под капака. Стига де не си и съвсем схванат, де.
    Виж какво можеш да си вземеш за 200 лв.

    http://cgi.ebay.co.uk/PHILIPS-Xenon-...item439c45ae13

    А след като монтират там ксеноните регулират ли ти ги?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  11. #11
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    А след като монтират там ксеноните регулират ли ти ги?
    Не знам. Ако поискаш, може би. А може би не!
    А, като писах 200 лева, имах предвид някой друг магазин за подобни боклуци, не ебай! Те в UK и цели Алфи за по 500£ се намират, ама не всеки си купува оттам. Винаги има начини за нещо по-евтино. Колкото до качеството -на картинка добре, ама кво ще ти изпратят не знам. А що се отнася до светенето, не е задължително да има разлика с боклуците. Особено на нашите фарове.
    EDIT: Опа, "боклуците" трябваше да е в кавички, щото всичките неща от едно и също място идват!
    Last edited by Panchev; 21-01-2010 at 11:21.

  12. #12
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Не знам. Ако поискаш, може би. А може би не!
    А, като писах 200 лева, имах предвид някой друг магазин за подобни боклуци, не ебай! Те в UK и цели Алфи за по 500£ се намират, ама не всеки си купува оттам. Винаги има начини за нещо по-евтино. Колкото до качеството -на картинка добре, ама кво ще ти изпратят не знам. А що се отнася до светенето, не е задължително да има разлика с боклуците. Особено на нашите фарове.
    EDIT: Опа, "боклуците" трябваше да е в кавички, щото всичките неща от едно и също място идват!
    Е, ясно... Китайската работна ръка си е най-евтина. Като гледам повечето хора, които са поръчали тоя kit на Philips са доволни, но се опасявам, че ще ми шибнат мито по новите закони и вероятно заради това няма да го поръчам. Но като цяло да разбирам, че си купил 3 ксенон комплекта от въпросния Ксенон център (2 от които монтирани при тях) и си нямал проблеми с ксенон, така ли?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ако имаш интерес мога да те свържа с приятел в Пазарджик, който предлага и монтира Luxima.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14

    Default

    Няма да ти шибнат мито, защото са от UK.

  15. #15
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега panchev, с тънки или дебели баласти ти е ксенона?

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •