Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Смяна подгревна свещ?

  1. #16
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Първо на мен ми е интересно как си разбрал че имаш изгоряла свещ без да си ги свалял,защото на мен на 2 места ми казаха че имам изгоряла свещ (след диагностика) също така ми мига лампа на таблото около 30сек след като запаля.От там хукнах да си търся свещи,купих си 4 броя Denso и преминах към смяна,но нямаш ли инструмент,и удобно място изобщо несе захващай трудно е и има голям риск от скъсване на свещ.Та да разкажа по натам моя случей,махнах свещите без проблем,след това ги пробвах една по една и всичките работеха (ужас...) но няма значение сложих си новите свещи и колата си пали пак по същия начин и ми мига лампата след като запаля,проверено е и релето (работи).
    Това е моята история,сега ми кажи как разбра че имаш изгоряла свещ?
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  2. #17
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Твоето е по-скоро изключение, Киро
    На мен и двата пъти, когато ми е мигала лампата за подгрева, са се оказвали свещи. Освен това и двата пъти се случи така, че имах възможността да паля в студа и определено си личи, че има неработещи свещи.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #18
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Твоето е по-скоро изключение, Киро
    На мен и двата пъти, когато ми е мигала лампата за подгрева, са се оказвали свещи. Освен това и двата пъти се случи така, че имах възможността да паля в студа и определено си личи, че има неработещи свещи.
    Аз недооточних че колата пали малко по зле от както когато я купих и след смяната няма подобрение,сега като се постопли ще хващам да я разглобявам и да търся проблема,че от тези сервизи рак на джоба хванах,повечето хора непознават парите...На всичкото отгоре и чисто нов дебитомер в гаранция се скапа,а за да ми го сменят гаранционно в Бош искат да им платя и диагностиката,направо ми е писнало от дебили
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Аз недооточних че колата пали малко по зле от както когато я купих и след смяната няма подобрение,сега като се постопли ще хващам да я разглобявам и да търся проблема,че от тези сервизи рак на джоба хванах,повечето хора непознават парите...На всичкото отгоре и чисто нов дебитомер в гаранция се скапа,а за да ми го сменят гаранционно в Бош искат да им платя и диагностиката,направо ми е писнало от дебили
    Хахаха заиграваш се гледам сериозно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    А в сервиз как ще разберат, че не е изгоряла предишния ден примерно? Казваш вчера светна лампата и днес идвам да я оправа... При положение че в сервиз се извършват ремонтни действия би трябвало майстора ако направи грешка, тя да се отсрани за сметка на сервиза (или майстора) поне така разсъждавам аз, защото иначе няма да има сервизи и секи тъпчо (като мен) ще чете и ще си поправя сам автомобила. Ако ме питате мен по добре аз да си пре*ба нещо отколко някой непознат. Имам повече доверие на себе си отколкото на майстора... Дано да сте ме разбрали, че не съм много по обясненията

    ПС: Това си е мое лично мнение и не искам да засегна никой, но ако съм го сторил, моля да бъда извинен !
    Аз като клиент те подкрепям и бих се радвал да ми поемат евентуалния ремонт,но погледнато от страни виновни ли са майсторите ,че свеща раздува.Има един начин на развиване и тя или ще се скъса или няма да се скъса.Това не е като да зацепиш грешно ремък.
    Отново лично мнение.

    Моята и на -5 не ме е оставяла,но вече смених един акумулатор
    Last edited by AR147; 19-01-2010 at 23:31.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #21
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Аз като клиент те подкрепям и бих се радвал да ми поемат евентуалния ремонт,но погледнато от страни виновни ли са майсторите ,че свеща раздува.Има един начин на развиване и тя или ще се скъса или няма да се скъса.Това не е като да зацепиш грешно ремък.
    Отново лично мнение.

    Моята и на -5 не ме е оставяла,но вече смених един акумулатор
    Така е, прав си колега. При това положение като не може да гарантират успешна операция и има риск би трябвало да ти спестят парите за труд като така или иначе не станало...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Аз като клиент те подкрепям и бих се радвал да ми поемат евентуалния ремонт,но погледнато от страни виновни ли са майсторите ,че свеща раздува.Има един начин на развиване и тя или ще се скъса или няма да се скъса.Това не е като да зацепиш грешно ремък.
    Отново лично мнение.

    Моята и на -5 не ме е оставяла,но вече смених един акумулатор
    Съгласен съм със всичко което си написал само не и със това че начина за сваляне е един Начини много има за да не се скъса свещ и ще ти дам един пример - ползвал съм течен азот дори
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Хахаха заиграваш се гледам сериозно
    Какво да правя,нямам избор,завършил съм монтьор уж хаахах,пари няма,неволята учи
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Съгласен съм със всичко което си написал само не и със това че начина за сваляне е един Начини много има за да не се скъса свещ и ще ти дам един пример - ползвал съм течен азот дори
    Опита си казва думата при теб
    За мен начина е един,както и при повечето "Майстори".
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    28

    Default

    Ами както каза колегата по нагоре нямаш ли инструмент по добре не почвай ,а пък и мястото е доста на лошо за работа(4 часа завиване на гаика на терсене място)наи добре си е на сервиз но пък ако е на лесно място изгорялата свещ може да се пробваш сам(на свой риск) на JTD незнам как са ама на ТД 2 са зад помпата та направо си е ужас.

  11. #26
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Не плашете колегата не винаги е трудно, трябва му само лампа,гедоре и магнит.Аз миналата зима ги сменях и единствения проблем при мен беше,че превърташе едната гайка на кабела, но с малко мъка счупих свещта, и цялата процедура ми отне около час (свещите се отвъртяха много леко)
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  12. #27
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by 455115 View Post
    Не плашете колегата не винаги е трудно, трябва му само лампа,гедоре и магнит.Аз миналата зима ги сменях и единствения проблем при мен беше,че превърташе едната гайка на кабела, но с малко мъка счупих свещта, и цялата процедура ми отне около час (свещите се отвъртяха много леко)
    Твойте свещи са от тези с гайките така ли,мойте бяха без гайки но понеже в магазина ми дадоха такива с гайки ги сложих тях
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  13. #28
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Твойте свещи са от тези с гайките така ли,мойте бяха без гайки но понеже в магазина ми дадоха такива с гайки ги сложих тях
    Да, кабела е с обувка и се затяга с гайка на самата свещ!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  14. #29
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by 455115 View Post
    Да, кабела е с обувка и се затяга с гайка на самата свещ!
    Иначе ми е много интересно как така на едни са сложили с гайки а на другите 2-рия вид свещи,по година ли,деда знам и аз по какъв критерий
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  15. #30
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    И моите са с гайки
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •