Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Въпрос до robygas

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Въпрос до robygas

    Да те питам кой е най-добрият газов инжекцион за Alfa-156, 2.0 ts като марка? Кой твой клега в района на Монтана или Враца може да я монтира професионално?

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Днес те забравих -извинявай. Нямам колега които да ти препоръчам в района. Тая кола съм я правил и с най-скъпата 1800 и с най евтината 1200лв. Поне с това което аз работя. Оплаквания не знам да има /или не си казват/.Всичко зависи от възможностите ти, и с какво работят хората около теб.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Днес те забравих -извинявай. Нямам колега които да ти препоръчам в района. Тая кола съм я правил и с най-скъпата 1800 и с най евтината 1200лв. Поне с това което аз работя. Оплаквания не знам да има /или не си казват/.Всичко зависи от възможностите ти, и с какво работят хората около теб.

    Щом няма оплаквания, тогава какъв е смисълът от по- скъпата уредба?
    Lexus IS200

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Смисълът е в това, че обикновено хората си търсят определена марка която си харесват или са чули. Второто е, че вече има такава опция на пазара - различни цени, докато преди 5 -6 години - нямаше. Тогава имаше 3 марки на пазара и цената им беше от 1800 до 2000лв. Затова казах, че съм правил и така и така.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Smile

    Решил съм да сменя филтрите си на газ системата, но на две места питам за втория филтър (на втората снимка) и получих отговори, че нямали такъв филтър, като на едното място, даже не са виждали такова чудо. /а уж "газаджий"/

    Роби, усещам, че ти си човека за тази работа!!

    Ето долу 3 снимки от системата при мене. единия филтър ми е ясен /на 3-тата снимка/ , но това на втората снимка, нали има филтър вътре в него? Защото на първа снимка, ако погледнеш, от него маркуча директно отива в шината, и от шината на 4-те инжектора.

    Системата ми е: Фобус.

    Ако имаш такова чудо, драсни ми цена за двата филтъра /може на Л.С/ както и адрес и час да те намеря

    Поздрави.






    Едит: (Само да добавя, веселата сцена при единия сервиз)
    Питам за филтър, вдигам капака да покажа, и почва се следния разговор:

    - пита ме единия: "Абе това чудо колко цилиндъра е? защо има 8 инжектора?
    - Викам му това да не ти е 8 цилиндров двигател? 4 отделни инжектора на газ не си ли виждал? Това е обикновен ТS мотор 2.0-ка.
    - "Обикновенно са на една шина, и от шината излизат маркучета към колекторите".
    След това вика неговия колега ...
    - Ела ела да видиш това ...
    Колегата му гледа гледа и вика: "Ам това явно в Италия са го правили."
    - Викам му: "До моите данни, в Монтана е монтирано това "чудо" ... "
    Затворих капака ... "лек ден" и си тръгнах ...

    Last edited by Tonimir; 08-04-2010 at 11:27.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Eстествено, че е филтър. По-точно това е Фобоска измишльотина- разглобяемо тяло с филтър и МАП сензор в него. Всичко е направено на майстора да му се разгони фамилията /по-меко казано/.
    Може да измислиме нещо. Обади се.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7

    Default До Robygas

    Предлагат ми газов инжекцион-Lovato за 1100 лв. с монтажа. Възможно ли е да е толкова евтино или просто се опитват да ме измамят или да спестят част от работата, или да недоправят нещо както трябва? Искам да си сложа подходящ газов инжекцион -независимо от цената. Така че относно възможностите ми -неограничени като става въпрос за газ на Alfa-ta ми!

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Възможно е да ги монтират и на тази цена. Все пак всеки си прави сметка на стандарта и мястото където работи. Питай и за "Евро-сонда" щото е задължителна вече.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Питай и за "Евро-сонда" щото е задължителна вече.
    Дай малко повече информация за да знаят и останалите решили да слагат ГИ, какво е това и защо се изисква.
    това е един клапан който пуска газ след контакт- точно като този отпред преди изпарителя. НО този предпазва от изтичане на газ при скъсване примерно на тръбата преди клапана отпред и ако се скъса тръбата няма кой да удържа газта да не излиза от бутилката докато се свърши. по принцип си има една съчма в самата сонда на бутилката, но обикновенно не действа, а и като цяло не е хич прецизна техника в сравнение с този клапан накойто се вика евросонда. аз нямам такова нещо, но ми се струва полезно да има. ако си спомняте случая с вектрата наскоро до асеновград, дето уж газовата била гръмнала една от версиите е, че се получило точно това и ако е била с евросонда нямало да гръмне
    www.google.bg - много помага, но нека и Роби да каже.
    Цитата е от народния форум. Пишат, че струва към 100 лв.
    Въпрос имам такъв - Може ли да се сложи на вече поставено АГУ и има ли значение каква е бутилката и т.н.?
    Last edited by georgyg; 16-01-2010 at 12:29.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  10. #10
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    За разлика от обикновената сонда с два крана/вход и изход/, Евро сондите са снабдени и с ел. клапан /като газовия/на изхода. Идеята е да няма приток на гориво по магистралата при изключен двигател. Според изискванията на Държавен Котло надзор от 2 г. всички ГУ трябва да бъдат снабдени с такива и зарядните трябва да бъдат монтирани отвън. Друг е въпроса с цените.
    Сонда BRC нормална - 75лв.
    Сонда BRC евро - 150 лв.
    Сонда турска нормална - 50 лв.
    Сонда турска евро - 85 лв.
    Това са примерните им цени просто да добиете представа. Това автоматично оскъпява уредбите и като цена и като труд. Друг е въпроса ,че вече има доста проблеми и на колеги и собственици на МПС от страна на надзора. Засега нещата са оставени на стадий ново монтирани у-би - Задължително и заварено положение. Предполагам ,че ще ни натиснат да ги подменяме малко по малко когато се извършват прегледите. Другото кофти е ,че има много сонди от старите на пазара и Евро сондите които се внасят не са пълната гама от размери така ,че може и да има дупки.

    Конкретно на въпроса ти, че сега говидях, и едните и другите са с еднакъв размер на фланеца така ,че няма проблем за смяната. Оскъпяването идва от това ,че всеки производител решава технологично по различен начин разполагането на входа. Примерно на сонда Ловато и входа и изхода са от една страна, а при БРЦ са противоположни. Това автоматично води до смяна на тръбата за зареждане защото трябва с 20см. по-дълга. Като сложиш и прекарването на кабели през купето за клапана и монтаж демонтажа на сондата/Стара и нова/ и ето ти една цена за сонда 150 и труд 20 и малко консумативи /Тръба и лещи/-10-15лв.
    Last edited by robygas; 16-01-2010 at 13:37.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Да разбирам ли че може да се минава на преглед и без такава сонда за старите коли или още не се знае, защото ако е така е добре, но ако трябва да се монтира такава ще излезе към 200 лв в най-лошия вариант.
    Ми честито на печелившите, иначе съм на мнение, че е полезна екстра и наистина е добре да я имат колите с алтернативно гориво.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  12. #12
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    И от мен една добавка(въпросче де ). Какви са условията ( марка, модел компютър) много по-скъпи ли са компонентите(дюзи електрониката, която е необходима), и изобщо, много ли е по капризна тази система от обикновената?
    Last edited by Da_Fuse; 20-03-2010 at 19:57.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  13. #13
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    По принцип няма такава система. Всичко е труд и творчество. Правил съм го когато ГИ бяха по 2000лв. Сега при тези цени няма смисъл.

    ---------- Post added at 03:36 ---------- Previous post was at 03:34 ----------

    Quote Originally Posted by krasisashkov View Post
    Сори !Не е визможно ,защото няма как да изчисли вултрометричната енергия на горивото и от тук да направи корекции на времето за отваряне на дюзите подаващи газово гориво,ЕЦУ-то за бензин с своя формуер и софтуер е замислено по съвсен друг начин и затова неможе да се използува за газ.
    Е нищо ,че според теб не -може. Те колите си вървят вече 5-6 годинки...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #14
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default

    Колега Роби, може ли и аз да се възползвам от тази тема да те питам - с ГИ Тартарини съм ( праща ми комплект за редуктора на ГИ) и мисля да си чипосам Алфата, та дали ще трябва да се регулира нещо по газовата?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

  15. #15
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не вярвам, да ти се наложи да правиш промени.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •