Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: Проблем след XENON

  1. #16
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    А възможно ли е големия пусков ток на ксенона да влияе на имобилайзера? Защото видях няколко италиански коли с отслабнал акумулатор да имат проблеми с разпознаването на ключа понякога.
    И другото - никой не каза дали при превключване на дълги му гасне ксенона. А май има такива случаи.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  2. #17
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    А възможно ли е големия пусков ток на ксенона да влияе на имобилайзера? Защото видях няколко италиански коли с отслабнал акумулатор да имат проблеми с разпознаването на ключа понякога.
    И другото - никой не каза дали при превключване на дълги му гасне ксенона. А май има такива случаи.
    Мдааа, има, но не е гаснене а премигване. Потърси из темите, че не се сещам коя беше.
    Проблема идва от самото свързване на фаровете при 156.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #18
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Премигват при пускане на дългите, някой в някоя тема беше казал как да се оправи това, ама не ми се хваща. Ради сложи баластите над фаровете, закрепи ги там за ден-два и кажи прави ли ти пак проблем. Отгоре си е само пластмаса. При мен повтарям съм ги захванал, единият директно към ламарина, имаше си неква оригинална дупка, а другият към една пластмаса, и част от него опира в метал отново. И такива проблеми, никога не съм имал. Озъдачавате ме с тея коментари. Никога не съм чувал за подобно нещо, то по тая логика и да не ги докосва когато са включени че да не вземат да го треснат

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #19
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Ще пробвам да разместя баластите, колкото до екранирането, не знам какво означава този термин, но доколкото схващам трябва баластите да са хванати към метал, така ли?
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  5. #20
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Баластите към метал, кабелите се увиват с алуминиево домакинско фолио, заголваш около 10см. от кабел и увиваш отгоре, а другият край на кабела на маса. Отгоре увиваш с PVC.

  6. #21
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Колега Ради, аз имах същия проблем с гаснене на новите ксенони. Това е така поради специфичната система за превключване на светлините при нашите Алфички . Проблема се решава с един диод и кондензатор с резистор с което се стабилизира напрежението за късите при превключване. Ако те интересуват подробности за схемата питай.

  7. #22
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    Ще пробвам да разместя баластите, колкото до екранирането, не знам какво означава този термин, но доколкото схващам трябва баластите да са хванати към метал, така ли?

    И да ги размениш няма да има ефект. Не е необходимо и да се екранира нищо. Просто схемата прекъсва захранването на късити за части от секундата и това задейства някаква защита на баластите. Трябва да се направи, така че да не се пръкъсва захранването. А това не е сложно.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  8. #23
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Я споделете за тая схема, че ми стана интересно. Скоро и аз мисля да се обзаведа с ксенонки.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #24
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Ми то май при всеки различни симптоми?
    При мен проблема е следния-при загасени фарове като присветна с дългите ми присвяткат и късите т.е. ако задържа за повече на дълги,светят и късите.
    Вече съм се примирил с факта и я карам така.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  10. #25
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Това е най- елементарната и ефективна схемичка за да няма проблем с ксеноните.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1170790.jpg   P1170791.jpg  

  11. #26
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Ми то май при всеки различни симптоми?
    При мен проблема е следния-при загасени фарове като присветна с дългите ми присвяткат и късите т.е. ако задържа за повече на дълги,светят и късите.
    Вече съм се примирил с факта и я карам така.
    Хаха, вярно на всеки колата си свети по своему! Пичове благодаря за мненията, но днес нямах време да се занимавам, тъй че нямам резултат!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  12. #27
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Някой от Пловдив да препоръча при кой да отида за да направи това по схемата, че това изгасване е много кофти!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #28
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    ...За ксенона не е здравословно да се изключва преди да спреш двигателя.. ..Изключвай го винаги преди да загасиш двг и обратното при запалване...
    Рус, викам ще науча нещо ново, ама в крайна сметка не разбрах кога трябва да се гаси и пали, а имам приятел, който е със скъп ксенон и живо го интересува!?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #29
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Като ще гасиш колата - първо гасиш фаровете и тогава гасиш двигателя. Врътката за светлините остава на 0/off/изключено.

    При палене - първо палиш, и след това на работещ мотор, въртиш врътката на позиция включени къси светлини.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #30
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Като ще гасиш колата - първо гасиш фаровете и тогава гасиш двигателя. Врътката за светлините остава на 0/off/изключено.

    При палене - първо палиш, и след това на работещ мотор, въртиш врътката на позиция включени къси светлини.
    За паленето съм съгласен. За гасенето не. Няма никакво значение дали ще ги изключиш и ще загасиш мотора или обратното. Щото при нас върнеш ли ключа на 0 токовете към фаровете се прекъсват.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •