Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 189

Thread: Премахване на катализатор - "ЗА" и "ПРОТИВ"

  1. #106
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Колега аз мога да споделя моето лично мнение за това дали да махнеш катализатора или да си оставиш .Моя катализатор го свалих от системата и с една щанга го натроших на парчета и го извадих .Следствие на това колата стана малко по шумна защото на същото место си сложих корубата от катализатора а не друго гърне или нещо подобно .Колата видимо стана по пъргава и вървенето не е като преди защото газовете излизат свободно и турбината се развърта по бързо и на по големи обороти от преди .Също така затворих егр системата за да не връща газове за доизгаряне защото клапана който отваря и затваря можеш да предположиш в какво състояние е и дори може би не затваря напълно .Това ми го препоръча майстор който се занимава само с коли като нашите и то дизели.

  2. #107
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Да но почти навсякъде вече катализаторите се изкупуват под 50 лева, което прави намирането на размяна танто за танто, по-трудно.
    Last edited by milev86; 14-07-2010 at 11:04.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  3. #108
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    На скоро си махнах катализатор, изкупиха ми го, като на негово място поставиха резонантно гърне "aspo" и доплатих само 5 лева. Преди да махна катализатора се чуваше дрънчащ звук от задното гърне, сега без катализатор звука се усили- чува се когато са отворени прозорците иначе в купето няма проблем. Въпросът ми е заслужава ли си да сменям и задното гърне при условие, че външно е здраво, но от него се чува неприятен тенекиен звук, някой "майстори" казаха, че не след дълго новото гърне отново ще почне да издава дрънчащият тенекиен звук.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #109

    Default

    Аз махнах катализатора. Колата сега върви по същия начин, не дава проблеми компа. Махнах катализатора, защото започна да дрънчи нещо на празни обороти. Сложих тръба и сега се чува леко жужене към 3000 оборота ако даваш пълна газ. Иначе няма разлика в шума. Не мисля да слагам резонаторно гърне.

  5. #110
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    На скоро си махнах катализатор, изкупиха ми го, като на негово място поставиха резонантно гърне "aspo" и доплатих само 5 лева. Преди да махна катализатора се чуваше дрънчащ звук от задното гърне, сега без катализатор звука се усили- чува се когато са отворени прозорците иначе в купето няма проблем. Въпросът ми е заслужава ли си да сменям и задното гърне при условие, че външно е здраво, но от него се чува неприятен тенекиен звук, някой "майстори" казаха, че не след дълго новото гърне отново ще почне да издава дрънчащият тенекиен звук.
    Проблема не е в гърнето а в това което са ти сложили. Ако прочетеш малко по назад в темата ще види какво съм направил и сега съм с катализатор отново. ОПросто 3 години го траях този шум и повече не издържах. Аз съм слизал под колата и съм ослушвал шума (дрънченето се появява около 3000 оборота и започва на входа на катализатора явно когато изгорелите газове срешнат питата на катализатора този резонанс изчезва но ако я няма питата на катализатора шума се разпространява по тръбата и така до задното гърне.
    Съвета ми е ако можеш да се договориш с аспухджиите да ти сменят гърнето но ако шума остане да ти го върнат в оригиналния вид.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #111
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Колата ми загрява, като и давам газ, примерно да изпреваря някой и освен, че загрява - не върви грам....като не я натискам толкова...върви - незагрява....тоест катализатора ми е запушен!
    Въпросът ми е средния. В един сервиз ми предлагат танто за танто...оставян катализатора за тях, за сметка на това - те го свалят, слагат тръба. Оферта ли е? Ако искам резонантно гърне - 40 лв. с катализатора и 80 без него?! Въпросът ми е толкова ли е фатално ако се сложи просто тръба, а не резонантно гърне?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  7. #112

    Default

    Фатални неща тук няма. Прсто 2700-3200 ще "звънтиш" грозно.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  8. #113
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Колата ми загрява, като и давам газ, примерно да изпреваря някой и освен, че загрява - не върви грам....като не я натискам толкова...върви - незагрява....тоест катализатора ми е запушен!
    Въпросът ми е средния. В един сервиз ми предлагат танто за танто...оставян катализатора за тях, за сметка на това - те го свалят, слагат тръба. Оферта ли е? Ако искам резонантно гърне - 40 лв. с катализатора и 80 без него?! Въпросът ми е толкова ли е фатално ако се сложи просто тръба, а не резонантно гърне?!
    Висока ми се вижда тази цена за резонансно гърне а и катализатора струвая повече сега цените може и да са паднали но преди година за 156 масово се изкупуваха по 80лв парчето.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #114
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Вчра ми отрязоха тръбата след сондата - там съдето трябва да е катализатора и отвъртре искараха натрошени парчета и излизаше много пушек. Изтръска тръбата, завари ми я пак и ми каза, че катализатора ми го няма. Взе ми 20 лв. за цялата процедура и колата сякаш се пооправи, но малко пак позапира. Дали пък няма и парчета заседнали назад?! Но от средвана тръба излязоха доста боклуци. Надявам се е по-добре от нищо...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  10. #115

    Default

    Докато катализатора не е запушен аз не бих го махнал, дори и да не си върши работата. Няма проблем да се махне ако колата е с една сонда и тя е преди катализатора. Ако има сонда обаче и след него тогава става малко по сложно.
    Дали е запушен катализатора може да се провери като се мери налягането преди него.

  11. #116

    Default

    аз съм си махнал катализатора от преди година. разлика няма според мен. лошото е само че зимата ауспуха не загрява и на колата и е много трудно да вдигне градуси. освен това ръчната постоянно ми е замръзнала зимата, а преди с катализатор се размразяваше като позагрее колата. обмислям дори да си сложа катализатор от друга алфа.

  12. #117

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    аз съм си махнал катализатора от преди година. разлика няма според мен. лошото е само че зимата ауспуха не загрява и на колата и е много трудно да вдигне градуси. освен това ръчната постоянно ми е замръзнала зимата, а преди с катализатор се размразяваше като позагрее колата. обмислям дори да си сложа катализатор от друга алфа.
    Демек не загрява добре, щото няма катализатор?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #118
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Демек не загрява добре, щото няма катализатор?
    А най вероятно и лоста за скоростите няма да се размрази лесно ако замръзне
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #119

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Демек не загрява добре, щото няма катализатор?
    aми тва е убеждението ми за около година без катализатор и преди това година с катализатор
    1.9JTD 105+

  15. #120

    Default

    интересува ме, понеже ако махнем последното гърне на която и да е кола мощността и пада заради много по лесното излизане на газовете, няма ли да се получи същото и при премахването на катализатора? ясно е че ако е задръстен с него или с резонаторно гърне няма да има голяма разлика в разхода а оттам и отрицателните мнения за премахването му... Дали в това гърне е изчислено нещо повече от това какъв звук да се чува?

Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •