Results 1 to 11 of 11

Thread: Въпрос за джанти 16'' Алфа 147

  1. #1
    започва да се пристрастява MindFreak's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    31

    Default Въпрос за джанти 16'' Алфа 147

    Колеги здравейте! решил съм да сложа джанти 16'' на колицата за лятото, харесал съм данти всичко. въпросът ми е дали колата ще стане по-ниска със гуми 205/55/16'' отколкто като е със гуми 195/60/15''?
    Интересува ме, защото ще дам не малко пари за нови джанти и нови гуми ... и да си правя сметка ...
    просто проблемът ми е,че където живея улицата е доста кофти със дупки и неравности и на места понякога задира и ако стане по ниска със 16ки да не стане по-зле !
    предполагам има колеги със 16ки и знаят как стоят нещата ще съм благодарен ако дадете мнение мерси
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v 140кс.

  2. #2

    Default

    http://www.kamortires.com/calculator.php?lang=bg

    Виж тук , ама според това което показват диаметъра на 16' - ката е с 17мм по-голям. Следователно трябва дори да стане една идея по-висока

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  3. #3

    Default

    Колата ще стане по-височка!

    Колега, аз си взех алфата с 16ки, и спортно. Какво стана!
    Ами смених спортното с нормално, че бъбреците ми се раздрънкаха и всеки път като слизах от колата, бях с няколко кг. по-лек, защото с тези наши пътища усещаш как се троши окачването на горката колица. Сега ще продавам и 16ките и си се качавам на 15ки, че тази гъзария при тези коли струва много.
    Просто приятелски съвет!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  4. #4
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    колега но трябва да се съгласиш че с спортното окачване и тези 16-ки колата изглежда досто по добре,нз защо но доста височко седят било то с 15-16 и т.н. мен лично това не ми допада много и бих го променил но сам каза какво се случва с спортното оТкачване

  5. #5

    Default

    За визията две мнения няма, ама за джоба и нервите!
    Още повече, че 95% от времето прекарано с колата, аз съм вътре и това ме радва достатъчно!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  6. #6
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    и аз да кажа макар,че съм със 156 ми тази кола без спортно ми изглежда висока като трактор!аз моето окачване го замених от стандарно със спортно и честно да си кажа не бих върнал старото за нищо на света!зимата карамс 15-ки лятото със 16-ки 205/55!даже сега мисля да слагам 215!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  7. #7
    започва да се пристрастява MindFreak's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    31

    Default

    ясно значи ще е съвсем малко по-висока.аз не съм със спортно окачване,а стандартното.като сложа 16''ки възможно ли е да имам някакви проблеми по ходовата част след време,смисъл да се разтропа нещо... при положение, че досега не съм имал никакви ядове по ходовата част , нито хлопане нито тропане ,нищо . мерси на всички
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v 140кс.

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз карам лятото на 17ки..Друса здраво, ама визията и стабилността са къде къде по-добри от 15ките, с които карам зимата Естествено, че и ходовата част ще ти се натоварва повече и е по-вероятно да почне да хлопа и да тропа нещо...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by MindFreak View Post
    ясно значи ще е съвсем малко по-висока.аз не съм със спортно окачване,а стандартното.като сложа 16''ки възможно ли е да имам някакви проблеми по ходовата част след време,смисъл да се разтропа нещо... при положение, че досега не съм имал никакви ядове по ходовата част , нито хлопане нито тропане ,нищо . мерси на всички
    Не. колега все пак колата ти реално ще се повдигне със 8.5мм и ще си запазиш приблизително същата височина на борда на гумата, което няма да ти влоши комфорта и съответно вибрациите и натоварването в/у окачването! Аз смятам, че 205/55/16 е оптималния размер за 156/147, тъй като това е фабричен, опционален размер на производителя и няма да си извън допустимите граници! Зимата съм със 195/65/15, а лятото 215/45/17 и относно дупките и двата варианта имат своите предимства- 195/65 абсорбира по-меко дупките, но пък 215/45 преминава върху някои дупки, в които 195 влиза, тъй като е по-тясна! Иначе заради нашите брутални пътища имам чувството, че чак и на самолетите във въздуха им се разбива окачването
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  10. #10

    Default

    Колега колата няма да ти стане по ниска,аз карам с 205/55/16 и не мога да се оплача дори с мойте скромни познания ми се струва че не стой никак зле в завойте.
    Nicola Romeo

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Аз карам лятото на 17ки..Друса здраво, ама визията и стабилността са къде къде по-добри от 15ките, с които карам зимата Естествено, че и ходовата част ще ти се натоварва повече и е по-вероятно да почне да хлопа и да тропа нещо...
    Ех ама и ти си тръгнал да влизаш в завойте с 200!!!!!

    Колега след като смених с нормално окачване но покарах с 17ките, визията даже ми се понрави. Можеш да видиш колето в подписа ми! 17ките ми са от класическата шарка за този модел. Това, че е толкова затворена и някак си реже ефекта на 17ката като размер. Виж джантите на колегата digitalundgrd са доста добри. С неговата шарка можеш и с 16ки да изглеждаш перфектно! Аз съм се ориентирал към 15ки с такава шарка!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •