Results 1 to 14 of 14

Thread: Алфа 90 - струва ли си тази ?

  1. #1

    Default Алфа 90 - струва ли си тази ?

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...679&f1=details

    Колеги я погледнете тази Алфа. Информацията е оскъда , но като цяло струва ли си да се вкара в час?
    Намират ли се части и т.н. ?

    Благодаря предварително!

  2. #2

    Default

    То така по тия снимки, ако няма пряк допир до колата е трудно да се каже. А за части и слаби места Венци ти е човека с отговорите. Успех със задното.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  3. #3
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...679&f1=details

    Колеги я погледнете тази Алфа. Информацията е оскъда , но като цяло струва ли си да се вкара в час?
    Намират ли се части и т.н. ?

    Благодаря предварително!
    Виж колега,
    относно тая старозагорската Алфа, дето от бая
    време я търкалят по бг мобилето..
    Нямам нито някакво специално мнение, нито някакво добро чувство.. Не че модела и версията са зле, ама по-добре би било да се насочиш към "премиумната" версия сиреч - 2,5 V6 Quadrifoglio Oro(златната детелина), която трудно се намира из Бг, но пък по-си заслужава отколкото 2,0 ката! Тая постнатата пък според обявата е 1989 ти набор - Ялов търговски опит, да се изкара "по-млада" колата хехее ама не е познал..! Няма такава 90 ка!
    Принципно с една дума, ако автомобила те влече или харесва - тогава смело напред! Аз просто изразих мнението си - НЕ задължавам никого с него!
    За Части , чарколъци и т.н. Намират се , ама нито лесно, нито трудно! Тук вече ние с Венци и останалите от форума сме готови да помагаме!
    Виж също и Темата, която съм пуснал за 90 ките, горе при "Важните" е почети и се поинтересувай от техническа гледна точка. Поинтересувай се така и от ситуацията със частите на пазара в Бг
    Успех
    Last edited by Mapтo; 12-01-2010 at 18:33.
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  4. #4
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...679&f1=details

    Колеги я погледнете тази Алфа. Информацията е оскъда , но като цяло струва ли си да се вкара в час?
    Намират ли се части и т.н. ?

    Благодаря предварително!
    Здравей колега Алфата съм я виждал доста пъти в казанлък.Караше я някакъв военен,колата ръмжеше от към гърнетата,няма ръжди по купето,пък и боята не е оригиналната.Според мен иска стягане,иначе е добра
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  5. #5

    Default

    Много ме влече някакси 90-ката.
    Виждам, че други в мобилето освен тази няма.
    Ще поразгледам тук там.
    След като уточним спора с жена ми , колко коли ще поддържам, ще видя дали ще скачам в торбата.

    Благодаря за мненията, ще видя какво ще мисля.


    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=125140495&__lp=1&scopeId=C&sor tOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sort Order=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=900&makeM odelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInF reetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=f alse&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehi cleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageU nrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPOR T&customerIdsAsString=〈=en&pageNumber=1

    Е това е май това кето колегата Марто казва

    BTW... В цялото mobile.de има 2 броя
    BTW2... Production 1984–1987 , според Wiki-то. След тази година йок, нали ?
    Last edited by cyberhill; 12-01-2010 at 20:53.

  6. #6
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Точно тая наточена версия имах предвид, ето сам знаеш
    вече, че 90 ките се продуцират до 87ма, след това става родител на 164 ката
    Иначе, щом те влече 90 ката, то от това никой не може да те разубеди! Сам си знаеш най-добре !
    Виж колегата от Казанлък, по-горе какво казва.. , че е
    пребоядисвана, ръжда нямала уж. и т.н. , и т.н. може да я
    коментираме до утре сабахлен ,та решението е едно- Отиваш на място, гледаш, мислиш и така..
    Пък др. фактор вече -Вътрешно и външно състояние на колата(актуалното) и вървеж и др..
    Ако ти трябват още информации за техн. данни и др. щуротии, пиши тук у раздела или на Лични Съобщения,
    ще ти помогна!
    Поздрави
    - Марто

    П.С. Ако имаш специално желание за 90 ка 2,5 Златната.., питай тук у раздела! Отговори ще има!!
    Last edited by Mapтo; 12-01-2010 at 21:09. Reason: .
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  7. #7

    Exclamation

    Това е колата за теб!!!
    Действай докато е време!!!
    Става точно въпрос за точно този модел който казва колегата и то за около 1300-1400 лв. в много добро състояние!!!


    http://cgi.ebay.co.uk/1987-ALFA-ROME...item439c84fe45
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8

    Default

    ОК. Благодаря колеги, ще мисля по въпроса...
    И ще почета още


    P.S. Тази в ebay-а е страшна...
    Last edited by cyberhill; 13-01-2010 at 08:34.

  9. #9
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Бе тая от Ибей хич не е лоша да кажа честно,
    само дето малко "своеволия", са налице от страна на
    продавача - оригиналния волан е заменен с Момо волан, както и топката на скоростния лос, а и петолъчевите Кромадора джанти не и отиват! Гледам, предната решетка е вапцана в черно .. Пък за
    сметка на тия неща, Тук е ОРИГИНАЛНИЯ фабричен куфар, който се е поставял под жабката в нишата, вгледайте се добре в снимките.. ехее, един доста рядък и търсен от Алфа феновета атрибут. Няма да се учудя, ако тая 90-ка се продаде по-скъпо от очакваното, при наличието му!
    С куфара в комплект(заводски) са - слънчеви очила, чифт кожени ръкавици, химикалка, рекламни брошури и др. екстри , на Алфа Ромео! Навремето от нищо не са били лишавани мафиотските шефове ей
    Само едно не ми хареса..Твърде много и са Километрите, на 222500
    Колега, ако си се спрял твърдо на 2,5 Детелиновата версия, ще ти "подшушна" на ЛС къде в Бг се продава такава! Пиши ми! Оня, може да я е продал, но едва ли...
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  10. #10

    Default

    Още съм в процес на мислене , така че не съм се спрял на нещо конкретно.
    Ще имам в предвид офертата ти, благодаря.

  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Само по тези снимки нищо не може да се каже. Най-важното в тези коли е купето! Само хора, които не са се занимавали с реставрация на тенекии ще кажат друго. Лично мое мнение е, че е по-добре кола с хубаво купе и счупен мотор или скорости, дори и на по-висока цена, отколкото да си имаш работа с кърпене.
    Под секрет ще споделя, че ако имате търпение на пролет първата ми 90-ка (по-лачената) ще я пусна за продан
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12

    Default 90-ка в Пловдов

    Колега ей тая 90-ка е на колегата анастас костов виж питай го него
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение068.jpg   Изображение069.jpg   Изображение070.jpg   Изображение071.jpg   Изображение072.jpg  

    Изображение073.jpg  
    ALFA ROMEO 156 2.0TS '99
    AUDI 80 2.0E '94
    PEUGEOT PARTNER 1.9HDI '03

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Mapтo View Post
    Бе тая от Ибей хич не е лоша да кажа честно,
    само дето малко "своеволия", са налице от страна на
    продавача - оригиналния волан е заменен с Момо волан, както и топката на скоростния лос, а и петолъчевите Кромадора джанти не и отиват! Гледам, предната решетка е вапцана в черно .. Пък за
    сметка на тия неща, Тук е ОРИГИНАЛНИЯ фабричен куфар, който се е поставял под жабката в нишата, вгледайте се добре в снимките.. ехее, един доста рядък и търсен от Алфа феновета атрибут. Няма да се учудя, ако тая 90-ка се продаде по-скъпо от очакваното, при наличието му!
    С куфара в комплект(заводски) са - слънчеви очила, чифт кожени ръкавици, химикалка, рекламни брошури и др. екстри , на Алфа Ромео! Навремето от нищо не са били лишавани мафиотските шефове ей
    .
    Следя обявата и точно търга приключи!
    Цената и се вдигна само с 100 паунда и крайната цена е 695 паунда - http://cgi.ebay.co.uk/1987-ALFA-ROME...torefreshZtrue!!! Аз лично очаквах с доста повече, но...
    И честно да ви кажа леко ме е яд
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14

    Default

    На Въпроса, Алфа 90 - Струва ли си? - ВСЯКА ЕДНА ИСТИНСКА АЛФА РОМЕО СИ СТРУВА!!! Каквато е алфа 90. Стига да имаш желание разбира се
    Конкретно тази ми се вижда малко скрап.....но ако ти харесва взимаи я! Важното е теб да те кефи !

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •