Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 102

Thread: Приказки за невървяща 147 1,6TS

  1. #16
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    О, вече всичко ми стана кристално ясно
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #17

    Default

    Бахти и циганите... други чараляци слагали....

  3. #18
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Бахти и циганите... други чараляци слагали....
    Целия форум си прави колите при тези цигани.Въздържай се от коментари без да си запознат.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #19
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колега ще ме извиняваш, ама само доброто ми възпитание ме е възпряло до сега да се изразя далеч по-цветущо от колегата, който си цитирал.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #20
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Разбирам те много добре.Не заставам на ничия страна и преди и сега, да не ме разбереш нещо погрешно.И преди и сега съм бил на едно мнение по въпроса, но си мълча, моето мнение не е важно за никой.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Първоначално публикувано от digitalundgrd
    Колата въобще не е 120 коня като цяло голямата мистерия вече ми се разясни . Правил ли си и -дино тест?

  7. #22
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Неприятна работа..
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #23

    Exclamation

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Бахти и циганите... други чараляци слагали....
    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Колега ще ме извиняваш, ама само доброто ми възпитание ме е възпряло до сега да се изразя далеч по-цветущо от колегата, който си цитирал.
    В кой сервиз си правил ремонта на двигателя???
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #24
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Един колега те попита как провери за буталата и биелите,ти не му каза конкретно...маха главата ли ауспуха ли как?
    Нови ли слага или втора употреба части?
    Като слага чипа не тръгна ли по-добре или разликата за надолу вървежа я усети впоследствие?

    Познаваш ме,не искам да се заяждам с теб!Все пак сме 21век и се си мисля,че ако отидеш при сервиза,който ти е правил ремонта може да се разберете като нормални хора.Вместо да стават пак интриги между сервизи във форума.

    Пак ти повтарям не взимам никоя страна,но щом не си доволен от нещо си търсиш правата.Успех за изясняването.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  10. #25
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    В кой сервиз си правил ремонта на двигателя???
    В пост #7 автора е посочил еднозначно. Съвсем друг е въпроса какво са се разбирали, за което нищо не знаем
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #26
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Един колега те попита как провери за буталата и биелите,ти не му каза конкретно...
    Не може да отговори."Диагностиката" сега му казва едно а преди време го е убеждавала в друго."Некоректни данни" просто.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  12. #27
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Аз не знам какви карантии имаш в мотора колега, ама от всичко прочетено до тук и в други теми за твоята кола, излиза че пак си около 120 к.с.(103к.с. + чип и филтър...). Истината е че тоя мотор си е "мъртвец" в това купе и то ЕВРО 3... С каквато и кола 120к.с. и с 7 - 10год. по-стара от твоята(да не говорим за килограмите) да се дърпаш все ще падаш, за съжаление. Карай си колата и не се занимавай ....
    Погледни във Фиат форума едно Браво се продава 2.0 16 Турбо за 3700лв., като ти се наливат пари поне да има смисъл.
    Успех , каквото и да решиш и не се впрягай толкова.
    Last edited by Ilko Ivanov; 12-01-2010 at 22:39.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  13. #28
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Пак ти повтарям не взимам никоя страна,но щом не си доволен от нещо си търсиш правата.Успех за изясняването.
    Познавам те и ти ме познаваш. Даже беше, когато си взех колата от въпросния ремонт.
    Интриги не искам да правя, просто искам да знам реално каква е ситуацията с тоя прословут мотор...Все пак аз съм бил коректен към сервиза...Колкото ми е казано съм си платил и очаквам от другата страна всичко да е точно и прозрачно, а не да разбирам нещата в последствие 1 година след това...

    Не знам до колко си на ясно с нещата около ремонта, но тогава търсех точно едно бутало(другите 3 ми бяха здрави), че в цяла България не можахме да намерим...Та даже с поръчки и прочие и пак нямаше...Както и да е...Завършека на историята не мога да ти кажа, защото просто и аз не разбрах как се сглоби мотора и какви бутала се сложиха в него...(до вчера)

    Да факт е, че колата работи, но дали върви както един 1,6ТС 120 коня трябва да върви е друг въпрос...

    Ако ми беше обяснено така и така сложихме други бутала с тях колата няма да върви толкова, но това е което може да се направи за момента...ОК нямаше да търся 1000 причини аджеба тая кола що няма тяга и не върви... и да сменям дебитомери, свещи и прочие щото разбираш ли съм сигурен и се кълна, че по двигателя всичко е ТОЧНО след ремонта и просто няма как той да е причината за невървежа....

    И ПАК повтарям не искам колата ми да бие коли 150-200 коня...Искам да върви точно колкото трябва да върви за 120 коня това е...А ви гарантирам, че което е зависело от мен съм го направил. Пари за ремонти, за части не са жалени, всичко е сменяно на време и без компромиси!!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #29
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Поне разбра ли какви бутала имаш в мотора?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  15. #30
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Един колега те попита как провери за буталата и биелите,ти не му каза конкретно...маха главата ли ауспуха ли как?
    Нови ли слага или втора употреба части?
    Като слага чипа не тръгна ли по-добре или разликата за надолу вървежа я усети впоследствие?
    Ако искаш ела да надникнеш и ти и да ми кажеш според теб какви са биелите и буталата

    Дали нови или втора употреба части - Сложих такива, каквито от сервиза сметнаха за подходящи.И да съм конкретен...според това което на мен ми се каза в двигателя би трябвало да има нови основни и биелни лагери, нов вариатор, гарнитура, нови сегменти, нови семеринги, нови гумички на клапаните. Втора употреба, но шлайфан от сервиза Колянов вал(увериха ме, че е ОК)...Дано не пропускам нещо...Надявам се съм бил достатъчно изчерпателен

    Като сложих чипа колата тръгна значително по-добре (явно преди чипа е била абсолютно мъртва) и започна да харчи по-малко ФАКТ!

    Разликата надолу във вървежа нямаше как да я усетя, докато просто не се повозих и покарах друга 147-ца 1,6 120 коня СТОК без основни ремонти, без чипове, филтри и прочие...
    Last edited by digitalundgrd; 13-01-2010 at 00:34.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •