Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 102

Thread: Приказки за невървяща 147 1,6TS

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    43

    Default Приказки за невървяща 147 1,6TS

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Колата въобще не е 120 коня като цяло голямата мистерия вече ми се разясни ...
    Сподели?

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Общо взето не ми се говори много (по разбираеми причини), но само ще спомена, че карантията, която трябва да е по принцип вътре в мАтора не е за тая кола...От там NO POWER
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Как разбра този факт ? Кое е различното в мотора ? Кой ти прави ремонта ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #4
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не става или по-скоро е мн сложно прехвърлянето на ЦФ2 двигател ;(
    Сменихме свещите с Денсо Иридиум и колата леко живна НО не там са и проблемите Колата въобще не е 120 коня като цяло голямата мистерия вече ми се разясни, но ПИЯ ЕДНА СТУДЕНА ВОДА и парите, които съм налял по "ремонта" на мотора са все едно да ги бях метнал в коша.... Много съм разочарован
    Демек си без вариатор по принцип, или при ремонта ти е "ъпгрейднат" двигателя??
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #5
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за трансплантацията

    Значи колегата нека да ни разкаже какъв е проблема-аз съм сигурен че и други хора от форума може да се припознаят в техните проблеми, алфите като двигатели гледам дават идентични ядове, т.е. да се потърси решение при сходни симптоми (на мен ми бяха сложили 1 разпр.вал от 1.6, например още преди да я купя, и така съм я карал цял месец след покупката)
    Last edited by adv_petrov; 11-01-2010 at 23:52. Reason: добавка
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Демек си без вариатор по принцип, или при ремонта ти е "ъпгрейднат" двигателя??
    Определено има вариатор......

    ---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    (на мен ми бяха сложили 1 разпр.вал от 1.6, например)
    Е пак е нещо - все пак можеше изобщо да не ти сложат.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Как разбра този факт ? Кое е различното в мотора ? Кой ти прави ремонта ?
    1.Как разбрах - Проверих...
    2.Различното е, че буталата и биелите не са за тоя двигател. --> няма мощност
    3. При Лисан
    4. Поне Вариатор слава Богу имам

    Надявам се съм бил достатъчно изчерпателен
    Last edited by digitalundgrd; 29-08-2010 at 19:45.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    И аз така си помислих. Само че не става въпрос за компресия, а за степен на сгъстяване. И все пак за да си 100 % сигурен в това, трябва да се демонтира цилиндровата глава.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  9. #9
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за колата,

    С риск да се повторя пак ще кажа че щом колата си ти върви, даже и на газ, и щом искаш да караш по-мощна, продаваш тая без проблемно и си взимаш нещо акцизно, с рев под капака-в друга тема гледах една новорегистрирана 6цил.156ца...
    Хахаха, Фераристе, аз може хич да не отбирам от коли, но слава богу понаучих покрай наши общи познати със златни ръце доста неща за колите "двувалки", и за магиите на търговците на италианки нов внос, които ловят по автокъщите такива мухи кат мен дето не разбират
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  10. #10
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Значи нямаш коректна степен на сгъстяване и от там идва тази загуба на мощност,не мога да се сетя какво беше станало на първата гонка,нали ми каза че повече от 5000 об.не могла да качи колата.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колата беше студена и не беше отлепила и 50 градуса при първата гонка и във високите започна да придърпва и не щеше да качва обороти и ми изписа грешка на борд компютъра. След като загря колата грешката изчезна и вече си вдигаше до 7000оборота Но както и аз усетих много по-бавно, от колкото реално трябва да се развърта... След 100 км/ч направо все едно дърпам първи зъб на ръчната Та реално гонката от 120кс 147 срещу 155 127кс излезе 100кс 147 срещу 155ците (реално колата ми върви колкото 1,4твин спарк по думите на Бобо)
    Last edited by digitalundgrd; 12-01-2010 at 00:01.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Ясно...
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  13. #13
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не става или по-скоро е мн сложно прехвърлянето на ЦФ2 двигател ;(
    Сменихме свещите с Денсо Иридиум и колата леко живна НО не там са и проблемите Колата въобще не е 120 коня като цяло голямата мистерия вече ми се разясни, но ПИЯ ЕДНА СТУДЕНА ВОДА и парите, които съм налял по "ремонта" на мотора са все едно да ги бях метнал в коша.... Много съм разочарован
    Ем да ме простиш, ама тоя мотор и 220 коня да го напишат с остава 1.6 и си има въртящ момент колкото за 1600сс...какво искаш, да литнеш с него?
    Фактите са, че читавите 1.8ци и 2ки с горе-долу сходни характеристики ще те наказват ако ще не Бобо, ами не знам кой да ти сложи ремапа...
    Мен ако питаш, намери си по-скоро един мотор като твоя и си карай колата...
    Last edited by Satanism; 12-01-2010 at 00:19.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Чакай малко, нещо не си прочел правилно може би....Колата не върви, защото буталата и биелите с които е в момента не са за(от) тоя мотор?! Разбираш ли...? Не ща да лета, искам да върви като 120 коня това е....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Чакай малко, нещо не си прочел правилно може би....Колата не върви, защото буталата и биелите с които е в момента не са за(от) тоя мотор?! Разбираш ли...? Не ща да лета, искам да върви като 120 коня това е....
    Ясно, разбрах те, но исках да ти кажа, да не се чудиш защо 1.8 туинспарка те наказва...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •