Results 1 to 9 of 9

Thread: Ламбда сонда-кабели и монтаж

  1. #1
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default Ламбда сонда-кабели и монтаж

    Здравейте,
    сигурно ще сменям скоро сондата. Мисля да купувам универсална на Бош. В комплекта върви с букса за снадаване с кабелите на куплунга на оригиналната. Мисля си, не е ли по-добре вместо нея кабелите да се запоят за по-добра връзка и здравина ?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Абсолютно не!
    Напреженията и токовете,които текат от сондата до компа са много малки и всяко променяне на съпротивлението на кабела,води до грешка!
    Освен това,запомни добре!
    Където е възможна влага,никога не запоявай с калай!
    Образува се галваничен елемент и калая много бързо се окислява,а после буквално разпада.
    Комплекта за свързване са го дали неслучайно и към него има инструкция!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    аз днеска свърших тая работавдигнах си колата отрязах старата сложих новата NJK.по начина,който дават и всичко с клещи запалка и ключ 22,при това за 25 минути,успех и на теб и не се занимавай с калай те хората са го решили
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Абсолютно не!
    Напреженията и токовете,които текат от сондата до компа са много малки и всяко променяне на съпротивлението на кабела,води до грешка!
    Това отнася ли се и за дебитомерните - от буксата на дебитомера до екуто......за 2.5 говоря в случая другите са ми цели.......а и при тях жицата върви по различно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Това отнася ли се и за дебитомерните - от буксата на дебитомера до екуто......за 2.5 говоря в случая другите са ми цели.......а и при тях жицата върви по различно......
    За ламбдата е по-важно понеже там ти варира в мВ. За дебитомера не е чак толкова опасно. Въпреки, че при мен буксата която идва от ЕКУ-то и четирите и кабелчета са запоявани понеже някой умник е рязал там за да мери преид мен и се наложи после и аз да го запоявам на ново и с термошлаух да ги изолирам.

    Между другото никъде не мога да намеря от този изолирбанд с който фабрично са увити кабелите на ЕКУ-то.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Има специални високотемпературни припои за тази цел без олово

    А това за миливолтовете няма да го коментирам
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Здравейте,
    сигурно ще сменям скоро сондата. Мисля да купувам универсална на Бош. В комплекта върви с букса за снадаване с кабелите на куплунга на оригиналната. Мисля си, не е ли по-добре вместо нея кабелите да се запоят за по-добра връзка и здравина ?
    защо не си купиш оригинална с буксата колкото си спомням последно универсалната беше 190лв а оригиналната беше 130-140лв и няма да вързваш нищо просто развиваш едната слагаш другата и нулираш настройките на компа.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    защо не си купиш оригинална с буксата колкото си спомням последно универсалната беше 190лв а оригиналната беше 130-140лв и няма да вързваш нищо просто развиваш едната слагаш другата и нулираш настройките на компа.
    Защото в тази тема се прокрадна твърдението, че "оргиналната" посочена в каталога не се разбира много с моето ЕКУ. Плюс това не ми се дават 50 лв за един куплунг. Не ми е проблем да свържа преходника или да запоя проводниците.

    ---------- Post added at 08:58 ---------- Previous post was at 08:53 ----------

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Има специални високотемпературни припои за тази цел без олово

    А това за миливолтовете няма да го коментирам
    Бе и на мен това с миливолтовете нещо не ми се връзва , та рекох за разбуня малко духовете...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Защото в тази тема се прокрадна твърдението, че "оргиналната" посочена в каталога не се разбира много с моето ЕКУ. Плюс това не ми се дават 50 лв за един куплунг. Не ми е проблем да свържа преходника или да запоя проводниците.

    ---------- Post added at 08:58 ---------- Previous post was at 08:53 ----------


    Бе и на мен това с миливолтовете нещо не ми се връзва , та рекох за разбуня малко духовете...
    Остави тая тема колега. Сондата си работи нормално. Пробвал съм и универсалната. И двете работят добре. И тази от каталога НЕ си взема маса от ауспуха Бъди спокоен.

    Много тестове вече съм правил с нея и тези митове поне при мен са си само митове. Нито това което пишат бош го октрих, нито това което пише в темата която си цитирал. Няма наслагвания на сигнали и смущения, няма и замасяване от ауспуха и сондата си функционира нормално.

    Ако решиш да поиш също не е проблем. И моята букса на ламбдата е поена както казах по-горе и по осцилоскопа си идват съвсем хубави сигнали до ЕКУ-то. Без смущения. Слагай си сондата по каталога, че е и по евтина от универсалната вече и си карай хубавата кола и не го мисли.
    Last edited by oem; 13-01-2010 at 09:47.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •