Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 54 of 54

Thread: Фарове

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by Venci321 View Post
    Може ли някой да ми помогне , относно свалянето на фаровете за 147 , дали е възможно без бронята да се маха.
    Не може без бронята

  2. #47

    Default

    Може ли да ми обясните как точно се сваля бронята , или да ми дадете някаква схема за това ? МЕРСИ Alfa 147

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by Venci321 View Post
    Може ли да ми обясните как точно се сваля бронята , или да ми дадете някаква схема за това ? МЕРСИ Alfa 147
    http://kgb.clubalfaromeo.com/gotcha/...on%20guide.pdf

    Ето мануал за сваляне на предната броня

  4. #49
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Venci321 View Post
    Може ли да ми обясните как точно се сваля бронята , или да ми дадете някаква схема за това ? МЕРСИ Alfa 147
    махаш гумите, подкалниците, развърташ болтовете отдолу и от горе на бронята, имаш и по 2 болта в ляво и дясно от вътрешната страна, като махнеш подкалниците ще ги видиш...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #50
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    махаш гумите, подкалниците, развърташ болтовете отдолу и от горе на бронята, имаш и по 2 болта в ляво и дясно от вътрешната страна, като махнеш подкалниците ще ги видиш...
    А може и без да маха гумите и подкалниците,поне аз не ги махам.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  6. #51
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ако говорим за 147, то поне аз не се сещам начин да се развъртят тези 2 винта от ляво и дясно от вътрешната страна на бронята, без да се махнат подкалниците. Говоря за тези от 4 страница 1ва картинка
    http://kgb.clubalfaromeo.com/gotcha/...on%20guide.pdf
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #52
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ако говорим за 147, то поне аз не се сещам начин да се развъртят тези 2 винта от ляво и дясно от вътрешната страна на бронята, без да се махнат подкалниците. Говоря за тези от 4 страница 1ва картинка
    http://kgb.clubalfaromeo.com/gotcha/...on%20guide.pdf
    Знам за кои става на въпрос,аз ги махам като дръпна поткалника и мушна отверката през дупката на винта за подкалника,лягам под колата и гледам къде се целя,развивам и готово.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  8. #53
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #54
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    При 156 не е нужно цялостно сваляне на бронята за да се изкарат фаровете. Отваря се частично единия подкалник откъм бронята (разбира се без да се сваля гумата, пълен ляв/десен докато се изкарат 2-та винта) оттам се бърка за 2-та болта на калника и бронята. След това се развиват болтовете под решетките до сърцето. Ако има кора се развиват малко болтовете под бронята. Издърпва се напред бронята, като се внимава да не се счупи или изкриви нещо понеже е откачена само от едната страна. Открива се достатъчно място за да излязат фаровете без проблем. Процедурата отнема около 20-30мин, освен ако някой болт не се закучи...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •