Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54

Thread: Фарове

  1. #16
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Уффф що не потърсите в темите. сваля се халогена и се бърка през отвора за да се стигне до долните гайки. Аз поне предпочитам да отвия 2х2=4 болта пред това да разкача цялата броня която е хваната сигурно на 20 места( ако имаш и кора под двигателя)
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  2. #17
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега аз търсих в темите, ама досега не съм видял някой да пише че през халогена се бърка, пък и то има 20теми подобни, в крайна сметка трябва да се направи една в технически раздел и да приключим с тоя въпрос. Като правя тая манипулация ако не забравя ще направя една две снимки и ще отворя една такава тема.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #18
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Да не отварям нова тема за "фарове" просто от чисто любопитство .... кое е точно дефектно във фара на 156-цата, та е нужно от време на време регулиране на височината на светлините.Вчера както си карах и единия ми фар се "саморегулира" и започна да свети на 1 метър пред колата.Да отбележа ,че крушките са си поставени правилно,за да няма недоразбирателсва .... Преди 4 години ги регулирах и нямах ядове .....Сега фаровете пак са регулирани, но ако реши фара пак да си клюмва надолу и ако съм стигнал до края на възможностите за регулиране, какво правим ....
    То явно, че основен фактор са и планините и деретата, между които тук таме има малко асфалт - някои го наричат път ....
    Last edited by slav40; 14-01-2010 at 10:32.

  4. #19
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Абе колегата fiore миналата година беше описал в някаква тема как става това с махането на фара без сваляне на бронята. Именно по този въпрос с бъркането през дупката на халогена, един колега беше казал, че са му много големи ръцете и не може да бръкне.
    Та както и да е. Оригинално пласмасата на фаровете е без лак. Лак се слага от автоджамбазите, за да ги гланцират, защото не им се занимава с полиране. Все пак по-лесно е да пръснеш с някакъв спрей, вместо да търкаш като луд - нали колата е за продан и се търси търговски вид, така че за постигането му се избира "пътя на най-малкото съпротивление".
    Моите ги полирах миналата година с паста и парцалена шайба, докато станат като нови. Обаче проблема е, че оригинално като че ли горния слой е някак си по-твърд (закален или нещо такова) и след като направих тази операция , много бързо като че ли пак се матираха. Тоест сега като че ли многомного по-лесно се драскат. Незнам това може и да е субективно, но така ми се вижда при мен положението.
    Last edited by AlfaMan; 14-01-2010 at 13:04.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #20
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    А някой има ли информация колко стува това прословуто полиране на фаровете?
    Мен ми казаха към 30лв, много ли е?
    /в смисъл някой друг с машина, както трябва да ги полира от вън, а не аз като луд да жуля /
    156 TS
    ex. Spider TS

  6. #21
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    А някой има ли информация колко стува това прословуто полиране на фаровете?
    Мен ми казаха към 30лв, много ли е?
    /в смисъл някой друг с машина, както трябва да ги полира от вън, а не аз като луд да жуля /
    А бе не се занимавай да даваш 30 лв .... отдели си по 10 мин. на фар не повече и ще видиш какъв резултат ще има ........ ще потъркаш малко,то неможе пък хептен мързеливата ...... А и за 20 мин. изключително малко хора от форума изкарват по 30 лв да не кажа ,че почти няма такива.
    30лв = 20 мин => 1ч= 90 лв => 1 ден (8ч)= 720 лв. => 1 месец(средно 21 дни)=15120лв на месец ........
    айде пичове идвайте да ви полирам фаровете, за да забогатея

  7. #22
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Aз пък днес си сложих лупи, в момента съхне силикона, утре ще монтирам на колата.Кеф..., ще има и снимки скоро...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #23
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Хайде чакам с нетърпение, че и аз съм се наканил на тази модификация
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #24
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това е засега което имам в телефона, не остана време за снимки. В момента съхне силикона и утре ще монтирам фаровете, брони, мрони... и т.н.
    Абе...., скоро не бих се хванал пак с подобно манипулация, много нерви, 4-5 порязвания, мноооого псувни, ...дано поне се получи желания резултат...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 08012010016.jpg   08012010008.jpg  
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #25
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Вече сме накипрени с лупи...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 15012010020.jpg   15012010021.jpg   15012010023.jpg  
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #26
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Лупите от 145-ца ли са ?
    Дай снимка вечер срещу стена как свети.
    Ако ми хареса да ти дам някой лев и да правим моите
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  12. #27
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Мдаа, добре би било да споделиш малко подробностти по процеса на преработка (осен ако не е тайна), както и какви лупи си ползвал
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #28
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Дано да свети по-добре, че честно изглежда мн грозно така фаровете с тея лупи!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #29
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Лупите са от 145-6, на вид не е кой знае какво, но аз не съм търсил красота, исках да е макс функционално.Ето 2 снимки които цъкнах преди малко, на къси и дълги, ще направя още снимки скоро, просто тук пред блока не е много подходящо и не се вижда ясно линията.Скоро ще бучна един ксенон и мисля че ще е супер.
    Относно процеса на правене, не е кой знае какво, отваря се фара, реже се рефлектора и се напасва лупата, после се настройва да свети там където трябва(щото иначе дългите отиват на майната си), затравя се със силикон и..., май това е.

    Камене, ако искаш ела тази неделя на сбирката (14:00ч на стария Техномаркет дето е срещу пресечката за гробищата) , и ще видиш за какво става дума.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 15012010026.jpg   15012010027.jpg  
    Last edited by mirchozo; 16-01-2010 at 00:37.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Лупите са от 145-6, на вид не е кой знае какво, но аз не съм търсил красота, исках да е макс функционално....
    Колега станало е много добре! Като гледах снимките ми хрумна идеята, че и един пръстен с мощни LED около "лупите" ще прикрие механизма отзад а и може да се използва като DayLight! Е малко ще прилича на БМВ, но... Да не бъдем чак толкова големи сектанти
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •