Results 1 to 5 of 5

Thread: мигащ а външна температуа

  1. #1
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default мигащ а външна температуа

    Здравейте колеги,преди време забелязах нещо-при изкачване на наклон в студено време при 2500-3000 об. започва да ми мига външната температура, като превключа и оборотите паднат - спира да мига и пак си ми показва километрите.Това нещо го прави всеки път независимо от температурата на двигателя-90С ,60С. Става въпрос за 2,4 jtd 98г 136к.с.

  2. #2
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    всичко си е нормално колега, когато външната температура падне под 3 градуса се появява една снежинка и градусите започват да мигат, след няколко секунди отново се изписва на дисплея км
    просто колата те предупреждава, че вънка е студено и може да е опасно заледено на пътя
    мисля че в общи линии това е, дано съм ти бил полезен

  3. #3
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Здравейте колеги,преди време забелязах нещо-при изкачване на наклон в студено време при 2500-3000 об. започва да ми мига външната температура, като превключа и оборотите паднат - спира да мига и пак си ми показва километрите.Това нещо го прави всеки път независимо от температурата на двигателя-90С ,60С. Става въпрос за 2,4 jtd 98г 136к.с.
    И аз съм го забелязал на моята, изглежда просто иска да ти покаже, че вън е студено и да го вземеш под внимание ли незнам... нека някой , който ги разбира повече да сподели защо става така.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #4
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    И аз съм го забелязал на моята, изглежда просто иска да ти покаже, че вън е студено и да го вземеш под внимание ли незнам... нека някой , който ги разбира повече да сподели защо става така.
    Правилни са ви предположенията.Когато градусите паднат термометъра сигнализира опастност от замръзване на пътя.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  5. #5
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Благодаря ви много колеги за бързите отговори.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •