Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Възможна ли е трансплантация на 2,0ТС от 156 в 147.

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Възможна ли е трансплантация на 2,0ТС от 156 в 147.

    Колеги,

    от вчера ми се въртят едни мисли в главата и лека по лека нещата се избистрят...

    Въпроса ми е може ли ЦФ2 двигател 2,0тС да се приспособи на 147-ца, която е с ЦФ3 1,6ТС двигател?
    Какво друго освен агрегата и еку-то ми трябва от ЦФ2 мотора за смяната? Скорости? Генерация?

    Предполагам 156-цата не е имала функции като ASR и VDC,EBD, които моята кола има..Ще ми се запазат ли след смяната на ЕКу-то?! КАто цяло ще има ли драми с Електрониката на колата?!

    Благодаря

    п.с. Не знам дали темата е за тук или за Общ технически...моля Модовете да я преместят, ако сметнат за необходимо
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    На мен ми се струва не лоша идеята за друга карантия в твоята 147, НО до колкото знам ти я ползваш за ежедневна кола и е на газ в момента. Казано по-ясно, трябва ти кола за ежедневна употерба с приличен ред екстри и удобства, а такава трансплантация ще ти осигури доста приличен разход на гориво за градско каране из София.
    Според мен си афектиран от представянето на колата ти предната вечер... не ме разбирай погрешно, но ако намерите причината за помотването на твоята кола, ще се върнеш в нормално душевно състояние. Иначе както казват - ако ще се трансплантира нещо - нека е турбо бензин - там кефя явно е огромен от карането.
    Друга алтернатива ми се вижда и jtd мотор, като за целта ще ти трябва май такава 147-ка, не в движение, за донор, за да може да станат нещата с минимално преправяне.
    Абе немога да ви разбера що си мислите че като сложи турбо мотор няма да има Н на брой коли дето пак ше го тупат на всяко кръстовище. Освен това гледам сравнявате кола Евро 3 с катализатори и кво ли не в нея всички екстри на всичкото отгоре и с газова уредба .... ми да ви кажа честно аз ако имам такава кола просто ще си я карам и въобще няма се гоня с никой И според мен ако иска нешо по силно по ефтино ще му е да сложи 2.0ТС и на всичкото отгоре може да си запази газовата и да не храни турбо мотор а да има по-силна кола

    И въобще не си мислете че къвто и мотор да сложите винаги ще има кой да ви отупа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Сега...Да обобщим ситуацията...В момента карам 1,6ТС "уж" 120 коня...след ремонт...Колата останових след онзи ден,че върви като да кажем за 90 коня и гори като за 2,0ТС....13/100

    Та аз лично никога не съм бил на мнение, че тая кола ще я правя да е най-най бързата (на мнение съм,че винаги има по-голяма риба в морето)...Но просто не ми се струва нормално тая кола да върви по този начин...Има нещо гнило в цялата схема...

    Пресметнах, че примерно да дам пари за чистене на дюзи, 3 нови ламбди, свещи, бубини,кабели и евентуално нещо друго по тоя 1,6ТС закръгляме сметката на 1000лв минимум...Ми аз за тия пари си взимам една 2,0ТС не е ли така?

    Не искам турбо мотор, защото там нещата както каза колегата ВАНКАТА са сериозни...и като суми и като части итн...Тепърва пак да купувам окачване, пружини и тн за друг по-тежък от ТС мотор не мерси, Не ми се влиза в тоя филм По-скоро целя нещо като plug and play до 1000-1200лв -> махам 1,6ТС и мушкам 2,0 ТС и приключвам....

    Думата афектиран не е точно описваща моята ментална кондиция в момента...По-скоро съм неприятно изненадан и очуден как след толкова "интервенции" по тоя мАтор, тая кола НЕ върви...Аз ви казах и оназ вечер почвам да се съмнявам, че тоя мотор не е 120к.с а е 105 коньовия ебаси!

    п.с. И по темата никой не се изказа!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Сега...Да обобщим ситуацията...В момента карам 1,6ТС "уж" 120 коня...след ремонт...Колата останових след онзи ден,че върви като да кажем за 90 коня и гори като за 2,0ТС....13/100

    Та аз лично никога не съм бил на мнение, че тая кола ще я правя да е най-най бързата (на мнение съм,че винаги има по-голяма риба в морето)...Но просто не ми се струва нормално тая кола да върви по този начин...Има нещо гнило в цялата схема...

    Пресметнах, че примерно да дам пари за чистене на дюзи, 3 нови ламбди, свещи, бубини,кабели и евентуално нещо друго по тоя 1,6ТС закръгляме сметката на 1000лв минимум...Ми аз за тия пари си взимам една 2,0ТС не е ли така?

    Не искам турбо мотор, защото там нещата както каза колегата ВАНКАТА са сериозни...и като суми и като части итн...Тепърва пак да купувам окачване, пружини и тн за друг по-тежък от ТС мотор не мерси, Не ми се влиза в тоя филм По-скоро целя нещо като plug and play до 1000-1200лв -> махам 1,6ТС и мушкам 2,0 ТС и приключвам....

    Думата афектиран не е точно описваща моята ментална кондиция в момента...По-скоро съм неприятно изненадан и очуден как след толкова "интервенции" по тоя мАтор, тая кола НЕ върви...Аз ви казах и оназ вечер почвам да се съмнявам, че тоя мотор не е 120к.с а е 105 коньовия ебаси!

    п.с. И по темата никой не се изказа!
    Най-просто можеш да провериш това като отвориш капака на ангренажа. Ако няма вариатор там значи е ясна работата. 105 коновия няма такъв. И аз ти казах, че той е с друго ЕКУ. Не е М1.5.5 и Бобо като го е чипвал трябва да го е видял това. ЕКУ-то пак е върху дросела, но само на пръв поглед можеш да разбереш защото на външен вид също име малка разлика от М1.5.5. Ако щеш в буксите дори. Дизайна е малко по-различен.
    Last edited by oem; 10-01-2010 at 14:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами Бобо едва ли си спомня какво е било ЕКУ-то, ама все пак може да каже нещо ако се сети или му се е видяло подозрително

    Сега по темата кажете какво друго освен двигател и ЕКУ ми трябва от 2,0ТС, за да е успешна трансплантацията...( скорости, генерация).И всичко по електрониката ли ще ми бъде същото, както до сега (Абс,АСР,Автопилот,Показанията на дисплея от борд компютъра). С друг ключ ли ще паля колата, имобилайзер, централно заключване?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами Бобо едва ли си спомня какво е било ЕКУ-то, ама все пак може да каже нещо ако се сети или му се е видяло подозрително

    Сега по темата кажете какво друго освен двигател и ЕКУ ми трябва от 2,0ТС, за да е успешна трансплантацията...( скорости, генерация).И всичко по електрониката ли ще ми бъде същото, както до сега (Абс,АСР,Автопилот,Показанията на дисплея от борд компютъра). С друг ключ ли ще паля колата, имобилайзер, централно заключване?
    ABS и ASR ще си работят, но другите неща....
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Мисля , че и скоростите ще трябва да смениш тези на 1.6 доколкото знам са по-къси.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Мисля , че и скоростите ще трябва да смениш тези на 1.6 доколкото знам са по-къси.
    Че какво по-хубаво от това?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами Бобо едва ли си спомня какво е било ЕКУ-то, ама все пак може да каже нещо ако се сети или му се е видяло подозрително

    Сега по темата кажете какво друго освен двигател и ЕКУ ми трябва от 2,0ТС, за да е успешна трансплантацията...( скорости, генерация).И всичко по електрониката ли ще ми бъде същото, както до сега (Абс,АСР,Автопилот,Показанията на дисплея от борд компютъра). С друг ключ ли ще паля колата, имобилайзер, централно заключване?
    Ами за да ти е абсолютно всичко същото е необходимо мотора да EURO3. Тоест ECU-о не е М 1.5.5. Дали си струва цялата тази врътка незнам. Разхода за който казваш, че ти е много, с 2.0ТС ще ти е още по-голям. Разбери, че в София това не е градско и 13/100 просто ти е перфектен разхода. Аз съм на 16/100, защото такъв ми е маршрута. И за да не вземе някой сега да се изцепи и да започне да ми обяснява, че не ми е наред колата пояснявам, че на извънградско падам на 7.4-7,6/100 до 120км/ч и 8.2/100 при 130-140. Тук сам може да си направиш сметката дали те устройва. След това си направи и сметката, че взимаш мотор+скоростти, за който не знаеш нищо и добре би било преди да се сложи, да се отвори и да му се направи една ревизия и което се налага да се смени.
    Сега сам си прецени, дали не е по-добре да идеш при Бобо и да ти видят мотора, защо не върви и къде е причината. При положение, че имаш ремонтиран двигател, не знам за какво ти е тази цялата гимнастика. Ако смяташ да правиш бегачка, за да се дърпаш по светофарите, те разбирам, ама ако смяташ да си я караш нормално това е напълно безсмислено предвид огромната инвестиция която трябва да направиш - по-евтино излиза да продадеш твоята и да доплатиш до едно 147 2.0ТС
    Last edited by AlfaMan; 10-01-2010 at 16:40.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  10. #10

    Default

    Колега,има само едно решение!Търсиш двигател 2.0 от 147!!!При Никола Николов от Перник видях,преди около 2 месеца,една 147,ударена със здрав двиг-по неговите думи перфектен!Мисля,че беше 2.0!Изглеждаше доста добре!Ако се договорите,направо със всичките м електроники и пр.

  11. #11
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Че какво по-хубаво от това?
    Мх, би трябвало по-бързо да се развъртва нали? Но не е ли опасно за скоростната кутия?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  12. #12

    Default

    е тва е истината момци, за 1500лв. всичко необходимо за трансплантацията може да се вземе http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    е тва е истината момци, за 1500лв. всичко необходимо за трансплантацията може да се вземе http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
    Да бе това е наистина оферта , аз като си спомня колко пари пръснах за основен ремонт... ако тогава бях попаднал на тази оферта !!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    е тва е истината момци, за 1500лв. всичко необходимо за трансплантацията може да се вземе http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
    Начи за целата работа ако мотора случайно и турбината са читави ще излезе 3500 с консумативите ... макар че съм убеден че щом го продават начи не е перфектен особенно на тая цена

    ---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами Бобо едва ли си спомня какво е било ЕКУ-то, ама все пак може да каже нещо ако се сети или му се е видяло подозрително

    Сега по темата кажете какво друго освен двигател и ЕКУ ми трябва от 2,0ТС, за да е успешна трансплантацията...( скорости, генерация).И всичко по електрониката ли ще ми бъде същото, както до сега (Абс,АСР,Автопилот,Показанията на дисплея от борд компютъра). С друг ключ ли ще паля колата, имобилайзер, централно заключване?
    Мотора ти е ЕВРО3 и си е 120 коня По-добре ела да видиме дали ти е наред колата вместо да си мислиш как д изхарчиш 2000+ лева и пак да имаш мъртвец на газ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Начи за целата работа ако мотора случайно и турбината са читави ще излезе 3500 с консумативите ... макар че съм убеден че щом го продават начи не е перфектен особенно на тая цена [COLOR="Silver"]
    Ми те хубавите работи са скъпи А като стана въпрос за минаване през теб тия дни аз ще мина.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •