Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 91

Thread: 156: 1.8ts VS 2.0ts кой е по-добър според вас?

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    И какъв беше смисъл от поста ти, че не ми стана ясно? Говорим за разход в градски условия и това, че няма как да гори по-малко от фабричните норми. ВИНАГИ може да гори повече, нищо ново не добавяш в случая.

    П.С. Изказванията са от опит.
    Разбира се, че може да има по-нисък разход!!! А ти май не си си превел много казаното от @Fox: " different fuel consumption levels " Какво ти говори? А това и е изпитано на здрав туин спарк с нови консуматви, че при галене може да харчи 10/100 градско през лятото.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  2. #32
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Чакайте и аз да ги изям според мен 2.0 гори повече но и върви повече няма човек който може да ме убеди в обратното говоря за долу горе читави коли без чипове и мисля че е безмислено да се спори когато фактите говорят трябва да си траем .
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    Разбира се, че може да има по-нисък разход!!! А ти май не си си превел много казаното от @Fox: " different fuel consumption levels " Какво ти говори? А това и е изпитано на здрав туин спарк с нови консуматви, че при галене може да харчи 10/100 градско през лятото.
    Кога? Вечер ли както спомена колегата? То когато няма движение вечер на мен пък ми гори, като извън градско но мисля , че когато споменем израза "градски разход" става дума за придвижването ни с автомобила през деня, когато има движение, светофари които да ни бавят и други фактори. По тази логика за вас градско може и да е когато колата стои запалена на място и да ми кажете " Ми то ми гори под литър на час градско "
    Last edited by RoMAN; 11-01-2010 at 14:34.

  4. #34

    Wink

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Кога? Вечер ли както спомена колегата? То когато няма движение вечер на мен пък ми гори, като извън градско но мисля , че когато споменем израза "градски разход" става дума за придвижването ни с автомобила през деня, когато има движение, светофари които да ни бавят и други фактори. По тази логика за вас градско може и да е когато колата стои запалена на място и да ми кажете " Ми то ми гори под литър на час градско "
    Те за това са го упоменали хората в книжката... а В София и 1.8 и 2.0 и 1.6 никога не можеш да хванеш реален разход в тая тиня след 17ч. Да найстина разлика има в разхода на 1.6 1.8 и 2.0 но е минимален за сметка на динамичните характеристики.
    ПП: Да не забравяме темата!
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  5. #35
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Според мен дори и двата двигателя да бяха с еднаква мощност, 2.0 ще е по-приятен за каране.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #36
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    И какъв беше смисъл от поста ти, че не ми стана ясно? Говорим за разход в градски условия и това, че няма как да гори по-малко от фабричните норми. ВИНАГИ може да гори повече, нищо ново не добавяш в случая.

    П.С. Изказванията са от опит.
    Смисъла беше да се въздържаш от крайни изказвания със статут на крайна инстанция щото явно си бос.
    За какъв опит говорим въобще. Колко туинспарка си карал? Като на направиш на 50 двигателя по 100 000км може да говриш за някакъв опит и извадка.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Смисъла беше да се въздържаш от крайни изказвания със статут на крайна инстанция щото явно си бос.
    За какъв опит говорим въобще. Колко туинспарка си карал? Като на направиш на 50 двигателя по 100 000км може да говриш за някакъв опит и извадка.
    И къде е казано, че съм последна инстанция или че съм задължил някой с мнението си? Това е свободен форум и изразявам свободно мнение по темата. Не се чувстай длъжен нито да го четеш, нито да отговаряш ако не си съгласен. И аз не съм съгласен с много твои мнения , ама не ти се нахвърлям.

    Карал съм един ТС ( 156 ) И не ми трябват 100 000 за да разбера какъв му е разхода и какво харчи. За 1-2 месеца ми беше повече от достатъчно да преценя.
    Last edited by RoMAN; 11-01-2010 at 15:34.

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    И къде е казано, че съм последна инстанция или че съм задължил някой с мнението си? Това е свободен форум и изразявам свободно мнение по темата, не си длъжен нито да го четеш, нито да отговаряш ако не си съгласен. И аз не съм съгласен с много твои мнения , ама не ти се нахвърлям.

    Карал съм един ТС ( 156 ) И не ми трябват 100 000 за да разбера какъв му е разхода и какво харчи. За 1-2 месеца ми беше повече от достатъчно да преценя.
    Момчета, не се карайте. Темата е малко излишна. Разликата от 11 коня и 200 кубика не означава нищо. Те в Топ Спийд като тестват бегачките оня пилота прави по 1 секунда разлика с коли с доста по-осезаема разлика в кубици и коне, а тука с някви бараки на по 10 години искате да добиете реална представа - е няма как да стане.

    Ще се съглася, ако извадят 2 чисто нови 156-ци и ги пуснат заедно или един и същ човек ги кара по писта и засича време. Другото са общи приказки... и някое лапе може да каже, че 1.8 < 2.0 и 144 < 155.

    Ако има някой официална информация примерно от Нюрбургринг или друга писта колко дават двата мотора, ще се радвам ако сподели.

  9. #39
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Колега.... 10 градско тая кола няма как да ти гори, понеже на нея фабрично й дават разход 11.7 ( Погледни си инструкцията на колата ).
    Тук примерно си писал като крайна инстанция
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Тук примерно си писал като крайна инстанция
    А според мен пък просто съм подкрепил мнението си с доказателство. Не съм казал "Точка по въпроса, не спорете с мен" Това щеше да е крайна инстанция вече
    Както и да е.

  11. #41
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Та като говорите за разход , нали се сещате че има разлика за коя модификация на мотора говорите 2,0 CF2 в 156 гори по малко от CF3 в 147
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Та като говорите за разход , нали се сещате че има разлика за коя модификация на мотора говорите 2,0 CF2 в 156 гори по малко от CF3 в 147
    Ама темата е за 156.

  13. #43
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Та като говорите за разход , нали се сещате че има разлика за коя модификация на мотора говорите 2,0 CF2 в 156 гори по малко от CF3 в 147
    Хм.. тва е доста интересно, нали уж CF3 е с 5 коня надолу и с по-малко вредни емисии... защо мислиш, че гори повече. За мен логиката е да е обратното, не че имам опит с ЦФ2 ама ква е логитака да е така
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  14. #44

    Default

    Моята кола е 1999г ,но преди 5000км - сменени сегменти,свещи,гарнитури,масло,филтри,шлайфана глава и сменени разпределителни валове и колянов вал взети от двигател на 50 000км. Предполагам че има връзка с разхода от 10-12 който ми дава в София

    П.С. не съм карал 1.8тс ама при 2.0тс наистина в ниските обороти май не достига въртящ момент.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  15. #45
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Моята кола е 1999г ,но преди 5000км - сменени сегменти,свещи,гарнитури,масло,филтри,шлайфана глава и сменени разпределителни валове и колянов вал взети от двигател на 50 000км. Предполагам че има връзка с разхода от 10-12 който ми дава в София

    П.С. не съм карал 1.8тс ама при 2.0тс наистина в ниските обороти май не достига въртящ момент.
    Не стига, то това е най-големият проблем на ТС-а, Незнам как са колегите с 2.4 ЖТД , но предполагам , че не връщат предавка като карат с 90 зад тир, докато на ТСа може и 3та да му ръгнеш.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •