Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Помощ, какъв е този датчик?

  1. #1
    започва да се пристрастява rosboy23's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default Помощ, какъв е този датчик?

    Тъй като търсих и търсих в търсачката не намерих отговор на моя въпрос, който е следния : Днес си взех колата от сервиза (беше и сменяна долна помпа на съединителя) и отварям капака, и гледам един кабел до акумулатора, който преди това го нямаше. Сигурно не си е на мястото и като го гледам завършва с някъкъв датчик. Някой може ли да ми каже къде стои и за какво е ? А колата да не се чудите е Алфа 156 1.8 98 година.
    Ето и снимката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 050120101685.jpg  
    Last edited by rosboy23; 05-01-2010 at 21:49.

  2. #2

    Default

    Не мога да разбера нищо от тая снимка, може би ако не беше ограждал с тоя фон щеше да е по добре, горния край на това напомня на холския датчик, но той няма такава букса накрая......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    започва да се пристрастява rosboy23's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не мога да разбера нищо от тая снимка, може би ако не беше ограждал с тоя фон щеше да е по добре, горния край на това напомня на холския датчик, но той няма такава букса накрая......
    Ето и снимка без зеленичкото
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 050120101685.jpg  

  4. #4

    Default

    По мое скромно мнение това не е част от серииното оборудване на колата, гледам че газ имаш, да не би като са разбичквали над скоростната кутия да са го извадили и да им се е видяло по уместно да не го прибират.....
    Иначе нищо наоколо оригинално няма такава букса....или поне аз не съм срещал....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    започва да се пристрастява rosboy23's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    На газ съм и дано не е нещо важно , че там каквото е тясно как ще се завре не знам

  6. #6
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    на АБС не са ли същте букситекъдето са горе до пантите на предния капак
    156 1,9JTD 2000

  7. #7
    започва да се пристрастява rosboy23's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    на АБС не са ли същте букситекъдето са горе до пантите на предния капак
    Къда са по точно, да ги погледна преди да тръгна, особено в тоя сняг? Но според мен не е нещо свързано с АБС кой ли знае ?
    Last edited by rosboy23; 05-01-2010 at 23:35.

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това прилича на газ сензор анализатор за наличие на изпускане на газ в коша на двигателя. Или на барометричен сензор, което е по-малко вероятно, но е възможно. Не се вижда добре от снимката.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    започва да се пристрастява rosboy23's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    Еми ще го снимам утре по-добре. Но има ли проблем там да си стой ?

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    На мен ми мяза на конектор с резистор в него,ма къв го дърви там,идея си нямам.Най-вероятно е някаква присадка.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Да видим по добра снимка защото и на мен ми прилича на конектор.

    ---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:28 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Това прилича на газ сензор анализатор за наличие на изпускане на газ в коша на двигателя. Или на барометричен сензор, което е по-малко вероятно, но е възможно. Не се вижда добре от снимката.
    А на мен ми прилича че не гледате добре- влизат два кабела и излизат два. Това си е някакъв конектор. Защо решихте че е датчик? И аз не виждах добре но си увеличих снимката.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Да видим по добра снимка защото и на мен ми прилича на конектор.

    ---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:28 ----------



    А на мен ми прилича че не гледате добре- влизат два кабела и излизат два. Това си е някакъв конектор. Защо решихте че е датчик? И аз не виждах добре но си увеличих снимката.
    Конектора големия е ясен. Но по нагоре до плюса на акомулатора какво е?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ми тва до плюсовата клема мяза на транзистор.Доколкото виждам,две от крачетата са вързани през конектора,а третото отива към плюса,ма не мога да съм сегурен от тази снимка.Ако може колегата да го щракне от по-близко и откъм крачетата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Според мен това "нящо" има за цел или да прекъсне захранването до друго "нящо" при определени условия или да убере смущения( т.е. нещо като кондензатор). Не е зле колегата да проследи накъде отиват кабелите след конектора.
    Баси следователите трябва да сме.
    Last edited by fiore; 06-01-2010 at 12:14.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами на някои газови има газ сензор който ако при наличие на газ в купето, в коша на двигателя или в багажника при бутилката задейства клапан и затваря газта директно от бутилката. И това нещо там така на пръв поглед ми прилича точно на такъв. На корсата си имам такъв, но е монтиран на самата бутилка отзад. Представлява едно с 4 краченца и горната му част е мрежовидна. Но от снимката не се вижда почти нищо. Може би ако има снимка в по близък план...

    Подобно на това:

    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •