Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблеми с обороти,перката

  1. #1
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Angry Проблеми с обороти,перката

    Колеги помагайте че ми писна всеки ден нещо и хрумва моята колица. Така нека започна с първият проблем, забелязах и то как няма.. колата не дига градуси седи под 40 градуса , след като я спра перката си върти и охлажда.. така ми се налагаше да я спирам от акомулатора.. 1,2 пъти така и една вечер нещо пак и хрумна да спре и я оставих на сутринта цъкам аз нема никои в къщи въртяла си е цяла нощ ток няма в акомулатора.. заредих го и мъката продължава. Друг проблем паля сутрин оставям я да загрее преди да тръгна гасне ми 1 път паля на ново всичко уж добре тръгвам на 1-ят сфетофар , почва да се клати все едно ще излитаме и оборотите падат трябва да и подавам периодична газ за да не ми изгасне.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колега,термостата ти е починал.Ако работеше,колата ще си държи температурата и срещу самолетна перка.
    Не съм запознат с нещата при "боксьорчето",но при нашите на термостата има датчик,който подава сигнал към ЕКУ за температурата.Като сдаде багажа,ЕКУ минава в авариен режим и перката е постоянно включена.Мисля си обаче,че при теб проблема е в реле,тъй като работи и при изключен контакт.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 22:49.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #4
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    Значи при всички полужения сменям термостат.А за тресененето имате ли идея от какво може да е и дали мога да го оправя сам че нямам пари за майстори в този момент точно...

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, ако перката ти не спира да се върти след като изключиш двигателя или въобще не спира, първо смени релетата на 1-ва и 2-ра степен щото най-вероятно някое е залепнало. ползвай търсачката, има теми по въпроса. също ще намериш и как се проверява термостата без да се сваля.
    точка

  6. #6
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    колега, ако перката ти не спира да се върти след като изключиш двигателя или въобще не спира, първо смени релетата на 1-ва и 2-ра степен щото най-вероятно някое е залепнало. ползвай търсачката, има теми по въпроса. също ще намериш и как се проверява термостата без да се сваля.
    Не, че съм много компетентен по въпроса но и на мен ми се струва, че проблемът е свързан с реле Големи мизерии могат да предизвикат тия релета, мойта кола преди време не палеше и сума пари набутах за ремонти и нищо не помагаше и накрая проблема се оказа изгоряло реле за 3 лв. (за което в Динекспрес ми искаха 50 лв. понеже видиш ли това било главното реле и с никакво друго нямало да стане)!
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  7. #7
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    Мерси колеги ще потърсия тема за тези релета,но така или иначе сабирам пари за основни ремонти така , че има ли някъв по практичен вариянт да спра перката без да спирам тока в колта на всяко слизане, един колега от работата ми каза да спра перката от няква букса т.н ако я спра от там да не се случи някоя друга поразия.

  8. #8
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by nikoga View Post
    Мерси колеги ще потърсия тема за тези релета,но така или иначе сабирам пари за основни ремонти така , че има ли някъв по практичен вариянт да спра перката без да спирам тока в колта на всяко слизане, един колега от работата ми каза да спра перката от няква букса т.н ако я спра от там да не се случи някоя друга поразия.
    Колега, автореле в магазин за ел. елементи е 3 лв. - направо си купи едно и го смени. Виж в ръководството за твоя модел къде точно се намира релето за перката. При мен са под едно капаче до акумулатора.
    Last edited by Nyte; 05-01-2010 at 15:09.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Намери шибаното реле и го смени!
    А термостата,както казаха хорово всички,си е за смяна!

    Едит:Като намериш релето,ако не е от него,което е малко вероятно,ще си я изключваш от там перката.Дано Ванката не е зъл пророк и някоя пакостна ръчичка да е бъркала.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    колеги някои снимка да ми даде на това реле ?

  11. #11
    Младши алфист valiogb's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Posts
    18

    Default

    А относно оборотите и аз го имах този проблем на боксерчето , при мен когато почваше да друса и да падат оборотите светваше и лампата на инжекцията на таблото.Проблема го реших с почистване на дебитомера със спреиче от аутоплуса
    Alfa 146 1.7 16v Boxer - for Sound
    Alfa 146 2.0 16v ti - for Speed

  12. #12
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by nikoga View Post
    колеги някои снимка да ми даде на това реле ?
    Отляво на акумулатора има 2 релета - червено и черно реле. Червеното е главното при мен, а черното - това за бензиновата помпа. Пред акумулатора също под капачето има още едно - при мен то е за перката. Същото е като това за бензиновата помпа, само дето не съм го снимал, че тогава ме интересуваше това за бензиновата помпа.

    (Щракваш изображението за по-голяма резолюция)


    Last edited by Nyte; 06-01-2010 at 23:05.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    само че неговата е боксер, то едното реле пак си е под акумулатора ама по-различно. колата има ли климатик.
    точка

  14. #14
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    само че неговата е боксер, то едното реле пак си е под акумулатора ама по-различно. колата има ли климатик.
    Да, ясно. Ама малко от малко да се ориентира колегата какво и къде да търси. Затова и в предния post му бях казал да търси в документацията за неговия двигател къде точно му се намира неговото реле
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  15. #15
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    мерси колега че се опита да ме орентираш.



    Quote Originally Posted by kolev View Post
    само че неговата е боксер, то едното реле пак си е под акумулатора ама по-различно. колата има ли климатик.
    има клматик колега

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •