Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Понякога гасне при завой + мигаща лампичка на ръчната

  1. #16
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    колега в връзка с лампичката и на мен така ми светеше от време на време докато един слънчев ден както си влизам аз в едно крастовище и светна завинаги и няма включване на скорост и се оказа долната помпа на съединителя която се намира под поставката на акумулатора хваната е на кожуха на скоростите с 2 болчета 6мм и струва около 50лв.И се сменя сравнително лесно аз си я смених сам.Само като я смениш ти трябва един човек да ти помпи за да я обезваздушиш.Мисля че ще съм ти бил полезен. Успех
    Мерси, колега. И аз имам подозрения, че там е проблема. Събота живот и здраве ако се е постопил снега ше сваля акумулатора и ше погледна каква е ситуацията там долу. А самото обезвъздушаване как става и защо ми трябва друг човек?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    18

    Default

    датчик за оборотите.днес го смених и вече в завоите нямам проблеми.

  3. #18
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by boikashushi View Post
    датчик за оборотите.днес го смених и вече в завоите нямам проблеми.
    И ти ли имаше такъв проблем, колега?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    18

    Default

    Да в завой освободена от скорост с натиснат съединител гаснеше.А аз отидох спецялно за друго,много рядко се случваше да неще да пали но и това се оправи когато ми смениха датчика за оборотите.Цена трябва ли ти и къде ми я поправиха?

    ---------- Post added at 03:24 ---------- Previous post was at 03:15 ----------

    моята е 156 бензин

  5. #20
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by boikashushi View Post
    Да в завой освободена от скорост с натиснат съединител гаснеше.А аз отидох спецялно за друго,много рядко се случваше да неще да пали но и това се оправи когато ми смениха датчика за оборотите.Цена трябва ли ти и къде ми я поправиха?

    ---------- Post added at 03:24 ---------- Previous post was at 03:15 ----------

    моята е 156 бензин
    Ами тя и мойта преди 3 месеца не искаше да пали и си мислеха, че е от тоя датчик и ми го смениха. Като го смениха обаче продължи да не пали и се оказа шибано реленце за 3 лв. Та ако сега се е прецакал тоя чисто нов датчик - ...
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  6. #21
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    колега кое реленце са ти сменяли и къде се намира точно,че моята напоследък взе да ми прави номера и я паля с голям зор /все се дави и въртя по 5-10 минути/Аз съм със 146 1.4 боксер.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    18

    Default

    Незнам при мен може да не е релето аз затова я правих в аутоиталия знам си правата на недоволен клиент,докато в някои други сервизи ме убеждават,че са прави и трябва да давам пари за здрави части докато не напипат болната.но сега се оправи и гасненето в завой едва ли са правили друго без да си вземат ппарите и да ми кажат но засега е това при мен вече го няма този проблем.може по нататък да се пяви никой не е застрахован.
    Last edited by boikashushi; 09-01-2010 at 10:52. Reason: голям интервал

  8. #23
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    колега кое реленце са ти сменяли и къде се намира точно,че моята напоследък взе да ми прави номера и я паля с голям зор /все се дави и въртя по 5-10 минути/Аз съм със 146 1.4 боксер.
    Ами тя мойта на 2 пъти прави такъв номер - веднъж беше заминало релето на бензиновата помпа и веднъж главното реле. Иначе и аз имах доста проблеми с паленето и в началото си мислех, че проблема в алармата ама нейсе... Специално при Боксерите не знам дали като дадеш на контакт и се чува бензиновата помпа да подкачва гориво но при моята е така. Аз като давах на контакт и не я чувах и бях наясно, че по някаква причина или не стига ток до нея (връзката до нея) или самата тя не работи. Оказа се по-малкия кахър - проблем по връзката до нея... Релето за бензиновата помпа беше дало фира. Взех си автореле от магазин за ел. елементи (Викиват) за 3 лв. като същото ми го предлагаха за 50 лв. в Динекспрес След 2 седмици колата пак отказа да пали - тогава пък се оказа главното реле. Прилагам снимка да видиш къде се намират моите релета (червеното е главното, а черното - това за бензиновата помпа):

    (Щракваш изображението за по-голяма резолюция)




    Дано съм ти бил полезен и проблема ти се окаже толкова лесен за оправяне като моя! Иначе наистина друга възможна причина за непалене е импулсния датчик
    Last edited by Nyte; 09-01-2010 at 10:59.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    18

    Default

    причините за непалене може да са много,спасението е диагностика иначе другото е хвърляне на боб.

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    колега кое реленце са ти сменяли и къде се намира точно,че моята напоследък взе да ми прави номера и я паля с голям зор /все се дави и въртя по 5-10 минути/Аз съм със 146 1.4 боксер.
    Провери си първо вакуумите и особено тоя на МАП сензора.
    Другата по-вероятна причина,на която обаче никой не обръща внимание е повишен пад на напрежението до бобините.Това включва точно главните релета.Тоест захранването им и нормалното им износване и нагар на контактните им пластинки.
    Друга причина,но със съвсем същите симптоми е умиращ акумулатор!
    Той си върти горе-долу добре,но кляка напрежението под допустимото,за нашите кочини и трудно палят.
    Започне ли акумулатора под товар да кляка под 10 волта,паленето става доста трудно.Такъв акумулатор може да изкара още година на друга кола,с друго запалване,но за нашите не става!
    Ако е импулсния датчик,няма да пали изобщо.Не се бъркайте с ТС.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Колеги много ви благодаря за съветите ,и на Nyte за снимките,но ще ви кажа къде ми е бил проблема.Преди 10-12 дена един приятел ми втълпи идеята ,че трябва да си сложа свещи БОШ от тези четириполюсните с кристала,и от там ми почнаха мъките по паленето.Та тази сутрин след като ви писах реших да сляза долу и да сменя свещите със старите които си бяха-Valeo,постегнах малко обувките на кабелите-и о-чудо -колата запали от ряз.Реших ,че е било малшанс и преди 2 часа реших да пробвам пак-куклата не ме изчака да дозавъртя ключа и запали.С две думи смених свещите и проблема изчезна.Но немога да си обясня защо новия БОШ не се хареса на колата?А що се однася до акумолатора -той е чисто нов-има няма 2 месеца,и нарочно купих 62Аh,но честно не знаех че като падне малко акумолатора и ще имам проблем-ще го имам навпредвид-отново благодаря
    Last edited by pisa_misho; 09-01-2010 at 22:53.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  12. #27
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Колеги, при мен го имаше същия проблем с гасненето.
    Най-смешна е причината за това гаснене, може и при колегата да е същата като му гледам снимките.
    Оксидирала клема на акумулатора, свалих си клемите и хубаво ги изшлайфах да блесне, яко стягане и няма повече ядове.
    Егати тъпотията, а?
    Успех!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  13. #28
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Колеги, при мен го имаше същия проблем с гасненето.
    Най-смешна е причината за това гаснене, може и при колегата да е същата като му гледам снимките.
    Оксидирала клема на акумулатора, свалих си клемите и хубаво ги изшлайфах да блесне, яко стягане и няма повече ядове.
    Егати тъпотията, а?
    Успех!
    Koлега, ти знаеш ли, че и при мен май това ще се окаже проблема? Миналата седмица нещо бърникахме с колегата по колата и бяхме свалил акумулатора и после закачам колата - няма никой. Позачистихме малко клемите... На другия ден бях при майстор за смяна на цилиндър на съединителя и точно пред сервиза гася колата да се разберем с човека, качвам се да вкарам колата - няма никой. Разръчка нещо клемите и се оказа, че плюса бил доста поокислен. Изчисти ми го и оттогава не съм имал проблема с гаснене при завой!
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    мога само да се радвам ако съм ти помогнал.Като зачистиш моторчето направи пак малко проби,и пиши какво е станало.На място може и да не го прави винаги,защото в движение има още фактори който могат да помагат на колата да угасне-например струята въздух която влиза през маркуча понякога кара степ моторчето да се товари!
    И при мен става така, но стъпковото моторче по други причини смених с ново, не е от него.


    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer, Fiat Uno 1.1 Fire, Fiat Ducato 2.5 D - Camping car

  15. #30
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    При мен днеска пак угасна само, че докато си карах направо този път. Карах с висока скорост и ударих спирачките, изключих от скорост малко преди да спра и оборотите паднаха до 500 и колата угасна. Вече имам сериозни подозрения, че истинския виновник за тия номера е дебитомера, който вече си е и за смяна.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •