Results 1 to 5 of 5

Thread: нивомера на маслото не ще да гасне

  1. #1
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default нивомера на маслото не ще да гасне

    Лампата на нивомера не гасне,дори след наливане на масло почти до максимум на щеката!!!А и ми светна една червена лампа на таблото,над тази за ръчната.Гасне след 10-15 секунди,когато я оставя на контакт.Другата "беля" е ниското налягане на маслото,което приписах на развален датчик.Ама нивомера защо не гасне?Ха сега де?

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    За тази долу на чек панела работата е ясна. много сме така
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    започва да се пристрастява jandarm's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    plovdiv
    Posts
    43

    Default 155

    Спокойно можеш да го препишеш ПАК на датчика / долу до щеката за маслото / - 99% вероятност. Добре дошъл в групата на светещите .
    PB 4044 ХН

  4. #4
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Лампата на нивомера не гасне,дори след наливане на масло почти до максимум на щеката!!!А и ми светна една червена лампа на таблото,над тази за ръчната.Гасне след 10-15 секунди,когато я оставя на контакт.Другата "беля" е ниското налягане на маслото,което приписах на развален датчик.Ама нивомера защо не гасне?Ха сега де?
    това ми е втори датчик за налягане на маслото за 2 години. заради първия стрелката играеше като махало а с този от скоро ми дава много ниско налягане/този е от 156/. нормално ли е или да се шашкам?
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

  5. #5
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by nikkysix View Post
    това ми е втори датчик за налягане на маслото за 2 години. заради първия стрелката играеше като махало а с този от скоро ми дава много ниско налягане/този е от 156/. нормално ли е или да се шашкам?
    Не се шашкай, ако при запален двигател на празен ход отвориш капачката на маслото и виждаш как малки пръски масло се плискат. За датчик на маслото много е писано в този форум. Препоръчвам ти да си вземеш такъш от лада 2103 и да му нарежеш резба 10х1мм и да си го монтираш. След това няма пошече никога да си стърсиш друг датчик даже и от ферарари 550 маранело
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •