Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Защо да не наливаме нафта от туби - нагледен пример

  1. #31
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Не съм съгласен че локомотивната нафта е много чисто и хубаво гориво!Веднага казвам защо!Преди 2-3 години разкравах хляб с един форд транзит 2.5д караше се само с нафта на черно и то предимно локомотивна защото от там изпадаше много често!Е толкова бързо се скапа тоя бус от нафтата че не е истина!Да не говориме колко стотици горивни филтри се смениха защото загасваше и тва беше всичко от него докато не смениме филтъра!
    Аз пък познавам няколко човека, които си карат колите с локомотивна нафта и то карат Комън Рейли от вече 5 години и проблем нямат. На черно може да купиш всякаква нафта, може и "кръщавана" да ти дадат и да те лъжат, че е ОК. Това нищо не доказва. Ако е кофти нафтата, как така локомотивите на по 30 години и повече бяз ремонт и незнайни километри , работят още?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Аз пък познавам няколко човека, които си карат колите с локомотивна нафта и то карат Комън Рейли от вече 5 години и проблем нямат. На черно може да купиш всякаква нафта, може и "кръщавана" да ти дадат и да те лъжат, че е ОК. Това нищо не доказва. Ако е кофти нафтата, как така локомотивите на по 30 години и повече бяз ремонт и незнайни километри , работят още?
    Не знам колега при мен беше факт!И аз съм с комън реил и 90% от изгоряното гориво в нея е на черно но не е локомотивна.Локомотивната нафта за буса беше от локомотивите на мината беше червена и имаше някакви бели ръски абсолютно винаги вътре (като се има впредвид че буса се зареждаше два пъти в седмицата по 80л с такава нафта) и мисля че от това бялото нещо в нея идваха ядовете.А относно това че локомотивите са на 30 години и още си работят за тях не вярвам да е проблем да работят с гадна нафта защото са по-незнам си колко хиляди кубика двигатели.Аз поне веднага си обяснявам защо пушат толкова-гадна нафта!Но все пак това си е мое мнение
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  3. #33
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Преди дестина години подкарах старата си 164 тд с нафтата от парното на едно училище.Нафта с цвят на кока кола и която трудно минава през цедката на фунията.Варви си колата без никаква разликка.Е аз изгорих 4 тона.Колата ми се изби цялата че и горница.А кажете ми кво ме бърка да бутна помпата и да купя някои друг рарпръсквач евентуално.До ден днешен си върви така.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  4. #34
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Не знам колега при мен беше факт!И аз съм с комън реил и 90% от изгоряното гориво в нея е на черно но не е локомотивна.Локомотивната нафта за буса беше от локомотивите на мината беше червена и имаше някакви бели ръски абсолютно винаги вътре (като се има впредвид че буса се зареждаше два пъти в седмицата по 80л с такава нафта) и мисля че от това бялото нещо в нея идваха ядовете.А относно това че локомотивите са на 30 години и още си работят за тях не вярвам да е проблем да работят с гадна нафта защото са по-незнам си колко хиляди кубика двигатели.Аз поне веднага си обяснявам защо пушат толкова-гадна нафта!Но все пак това си е мое мнение
    Сега аз да ти кажа под секрет някои неща виждам че дрънкаш малко глупости.Първо верно е че някои от локомотивите на БДЖ са на 30 и повече години верно е че пушат но там процесите са съвсем други много много много по сложни от например твоя комън реил да речем дълго е за обясняване,и трето преди да се свали горивото от цистерната и да се налее във някои локомотив то се изследва БДЖ поне за това не си позволява да прави грешки въпреки че техниката е много стара но е и много скъпа и последно тази нафта не преминава през прекупвачи така че за мен лично тази е наи добрата нафта,така че на теб и на колегата пуснал темата съм 100% сигурен че са ви продавали долнопробна нафта за която са ви казали че е от локомотив тя може и да е ама друг е въпроса да речем някои си прекупвачите във веригата със какво я е кръщавал
    Last edited by BillyBoy`; 09-01-2010 at 08:55.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #35
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    ...но там процесите са съвсем други много много много по сложни от например твоя комън реил да речем дълго е за обясняване...
    Кое му е толкова различното, че и по-сложното при процесите?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #36

    Default

    Ок!Щом казвате така е!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  7. #37
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    ``[QUOTE=trustworthy;620739]Кое му е толкова различното, че и по-сложното при процесите? ``При дизеловия мотор не, но всичко друго е много по сложно от това да запали ДД до потеглянето на самия локомотив.Но това вече не е за тук а за друг форум
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  8. #38
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Са требе явно да ти с обеснявая щото не си трезвен - та никой не ти говори за това кога се пали дадено гориво а става въпрос за температура в горивната камера! И стига си млял за тоя нагар ами ме светни как така тия дюзи са СТОПЕНИ? Или викаш олигофрените са ги направили от кашкавал и се топът от горяла нафта?
    Е сега те разбрах!
    Пак им се дзверих на дюзите!При тая температура няма как да стане,но явно не са се стопили от нищо!Освен,че нафтата и ги охлажда,пламъка е отдалечен от дюзата,поради налягането.Мисълта ми е,че тая част на пламъка,която има температура ,достатъчна да разтопи дюзите,по някакъв начин се е доближила до тях.Това става,според мене,или от много въздух и горене в излишък от кислород или от някаква добавка в нафтата,която съдържа кислород и нафтата започва да гори и в самата дюза.С една дума -бедна смес.Алюзия с бензиновите мотори!
    Това са си само мои разсъждения!Истината може и да е съвсем прозаична!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Абе аз нагар не виждам единственното което виждам е поизгорял метал което ме води до мисълта че при температура на горене около 400 градуса това няма как да стане следователно някой тарикат е карал не само с крадена нафта ами и е тургал по малко бензин за всеки случей - даже мога да заложа някой лев да му тестват резервоара за бенз
    Просто от любопитство - 400 градуса като средна температура на цикъла ли ги даваш или на такта горене?
    Иначе и аз съм склонен да мисля, че има бензин или подобен въглеводород с ниско цетаново (високо октаново) число.
    Лудия

  10. #40
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Двигателист View Post
    Просто от любопитство - 400 градуса като средна температура на цикъла ли ги даваш или на такта горене?
    Иначе и аз съм склонен да мисля, че има бензин или подобен въглеводород с ниско цетаново (високо октаново) число.
    Средна е не много точно но просто казано ДА мисля че ме разбра

    ---------- Post added at 01:39 ---------- Previous post was at 01:37 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Е сега те разбрах!
    Пак им се дзверих на дюзите!При тая температура няма как да стане,но явно не са се стопили от нищо!Освен,че нафтата и ги охлажда,пламъка е отдалечен от дюзата,поради налягането.Мисълта ми е,че тая част на пламъка,която има температура ,достатъчна да разтопи дюзите,по някакъв начин се е доближила до тях.Това става,според мене,или от много въздух и горене в излишък от кислород или от някаква добавка в нафтата,която съдържа кислород и нафтата започва да гори и в самата дюза.С една дума -бедна смес.Алюзия с бензиновите мотори!
    Това са си само мои разсъждения!Истината може и да е съвсем прозаична!
    Радвам се че си на борда вече Само незнам дали си пробвал да добавяш чист кислород в нафтата ма недей моля те А това за бедната смес просто ще се направя че не съм го прочел Да знаеш че при дизела такова понятие бедна смес няма
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #41
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Средна е не много точно но просто казано ДА мисля че ме разбра

    ---------- Post added at 01:39 ---------- Previous post was at 01:37 ----------



    Радвам се че си на борда вече Само незнам дали си пробвал да добавяш чист кислород в нафтата ма недей моля те А това за бедната смес просто ще се направя че не съм го прочел Да знаеш че при дизела такова понятие бедна смес няма
    Изгърмял съм доста нафта със знаеш какво,за да разчиствам снега по пътя в казармата,ама не за това ми беше идеята.Ще ториме напролет!Знам,че при дизелите изобщо не говориме за смес,защото такава няма или по-точно не би трябвало да има и точно на там ми биеше мисълта!За това и казах:алюзия!
    Хайде ,поблъскай си и ти малко тиквата,щото мойта вече дава заето!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #42
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Хайде ,поблъскай си и ти малко тиквата,щото мойта вече дава заето!
    Ми аз казах квото имах нема кво да се блъскам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    Преди дестина години подкарах старата си 164 тд с нафтата от парното на едно училище.Нафта с цвят на кока кола и която трудно минава през цедката на фунията.Варви си колата без никаква разликка.Е аз изгорих 4 тона.Колата ми се изби цялата че и горница.А кажете ми кво ме бърка да бутна помпата и да купя някои друг рарпръсквач евентуално.До ден днешен си върви така.
    Не ми казвай, че си бил съучастник в кражбата на нафта от УЧИЛИЩЕ за Бога....
    Last edited by Mind_Control; 11-01-2010 at 13:52.
    Lexus IS200

  14. #44
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Не ми казвай, че си бил съучастник в кражбата на нафта от УЧИЛИЩЕ за Бога....
    Не,обърнаха парното на газ и цистерната със се нафтата я дадоха на безценица.Не виждам как може да се открадне 20-тонна цистерна с 4-5 тона нафта вътре.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  15. #45
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Двигателист View Post
    Просто от любопитство - 400 градуса като средна температура на цикъла ли ги даваш или на такта горене?
    Иначе и аз съм склонен да мисля, че има бензин или подобен въглеводород с ниско цетаново (високо октаново) число.
    нафтата в България твоята теория не може да я хване,агрегатното състояние и химическия състав са в обхвата на Теорията за относителността.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •