Results 1 to 14 of 14

Thread: Теч от цилиндъра на съединителя

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default Теч от цилиндъра на съединителя

    Здравейте колеги,
    Преди малко си отворих гаража и видях една локва под акумулатора. Течността е тънко светло масло. С един приятел се позагледохме и установихме, че когато се натиска съединителя, от цилиндърчето прокапва масло и гумата /или маншона/ е разядена.
    Та въпросите ми са:
    1. Това масло от казанчето за спирачна течност ли идва и ако да, ще мога ли да е закарам до сервиз на собствен ход или има опасност да остана без спирачки.
    2. Трябва ли да сменям цилиндърчето или само гуменото уплътнение. Ако трябва да сменям цилиндър, към коя марка да се насоча и колко евентуално би струвала една такава смяна /труда ме интересува, иначе цените ги видях/.
    3. Някакви предложения или препоръки как да мина по-тънко))
    Благодаря предварително на отзовалите се колеги.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  2. #2
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    Маншона не те грее особено ако не е много скъсан...
    Смени си гумичките... можеш и сам да го направиш на мен всичко ми излезе 15 лева със доливане на спирачна течност иначе нова долна помпа е към 60 лв... които според мен са грешни пари на алфата като го направих и си изкара 4хил.км.без да капне и съединителя си ми беше ок гумичките са 5-7 лв...
    Идеята е да си намериш помощник като обездъздушаваш иначе разглобяването до достигане на помпата не е кой-знае какво... махаш акумулатора и тавата под него и малко кабельоци за разкачане и си стигнал до карантията


    Съвета ми е да го направиш сам като разпиташ къде продават гумички

    И сега погледнах че си от плд...до бриколажа има едни халета и сервизи като влезеш там търсиш шкодрата до него мисля беше сервиза даже ако занесеш буталцето пича ще ти ги сложи и намаже с грес-паста
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Balagan View Post
    Съвета ми е да го направиш сам като разпиташ къде продават гумички
    Това е. Само да допълня, че ако тръгнеш да я водиш на сервиз в това състояние, най-много да останеш без съединител (в смисъл да спре да действа). Спирачки няма да изгубиш, защото маркуча, който захранва съединителя е по-високо в казанчето и ако ти изтече течността през него, пак остава за спирачките. И все пак ако я караш до сервиз, преди тръгване долей догоре.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #4
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    В сервиз ще те изработят поне 1 час труд което е 30 кинта ( да не кажа 2 часа зависи колко дерат кожи) отделно сложи помпата 60 кинта... айде и 10 лева за доливане на спирачна течност ако не те набутат да копуваш нова сам калкулирай
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    ...:
    1. Това масло от казанчето за спирачна течност ли идва и ако да, ще мога ли да е закарам до сервиз на собствен ход или има опасност да остана без спирачки.
    ...
    Спирачна течност е. Но няма голяма опасност да останеш без спирачки, първо ще останеш без съединител Просто за съединителя се взима течност от по-високо. Освен това би трябвало да ти светне лампата на ръчната, когато нивото на течността падне.

    Иначе, както те съветват колегите, по-евтиният вариант е да смениш само гумичките. Продават се ремонтни комплекти.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by Balagan View Post
    Маншона не те грее особено ако не е много скъсан...
    Смени си гумичките... можеш и сам да го направиш на мен всичко ми излезе 15 лева със доливане на спирачна течност иначе нова долна помпа е към 60 лв... които според мен са грешни пари на алфата като го направих и си изкара 4хил.км.без да капне и съединителя си ми беше ок гумичките са 5-7 лв...
    Идеята е да си намериш помощник като обездъздушаваш иначе разглобяването до достигане на помпата не е кой-знае какво... махаш акумулатора и тавата под него и малко кабельоци за разкачане и си стигнал до карантията


    Съвета ми е да го направиш сам като разпиташ къде продават гумички

    И сега погледнах че си от плд...до бриколажа има едни халета и сервизи като влезеш там търсиш шкодрата до него мисля беше сервиза даже ако занесеш буталцето пича ще ти ги сложи и намаже с грес-паста
    Е добре де, а какво се случи след тези 4 000 км? Пак ли прокапа?
    То ако е така, аз към май месец пак трябва да повтарям същото упражнение, така ли?
    Иначе сервизите до Бриколаж ги знам. А това "шкодрата" име на човек ли е? И какъв сервиз точно до него да търся?
    Благодаря предварително за отговора!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  7. #7
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Здравейте и от мен,и за много години и безаварийни километри.Аз лично не съм съгласен с предположенията на цените.Преди около 3 седмици смених въпросната помпа с нова,и всичко ми струваше 60 лв.,в новия център на Фиат,в Плевен.Оставих колата отидох да пия кафе в барчето на сервиза и след час дойдоха да ме извикат ,че е готова,и спирачна течност ми бяха доляли,така че колега иди разпитаи малко по сервизите-все пак Пловдив е голям град.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  8. #8
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Ами ако не се получи с гумички,кой ще яде........онова...,майстора нали?
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами като се разглоби цилиндърчето и се преценява дали да се ремонтира. иначе ново "метели" е 50-60 лева.
    точка

  10. #10
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    Стига глупости...колата я продадох и затова незнам след тези 4000 км кфо се случи ако толкова е важно мога да се обадя да питам До шкодрата търсиш най-хубавия сервиз мисля от ляво се пада там като попиташ ще те опътят...
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Ами колеги, благодаря на всички за съветите. Днес обаче реших да не рискувам и тъй като имам мнооого близки аверчета в магазин за авточасти си купих ново цилиндърче. Цена за клиент - 54 лв., а на мен с 30% отстъпка. Дойде ми към 39 лв. Сега остана да преценя къде да отида да ми го сменят. То не че е философия и сам да се справя /с още един френд/, но нямаме такива ключове. Най-добре ще е, разбира се, за да не рискувам да остана на пътя без съединител ако някой се навие да дойде до гаража да ми го смени, ама едва ли(
    Още веднъж благодаря на всички, колеги и ви желая много безаварийни километри.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    DONE!
    Всичко е сменено, обезвъздушено и с долята течност. Трудът заедно с доливането - 20 лв. Мисля, че 57 лв. всичко е добре.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  13. #13
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    DONE!
    Всичко е сменено, обезвъздушено и с долята течност. Трудът заедно с доливането - 20 лв. Мисля, че 57 лв. всичко е добре.
    Koлега, къде ти го смениха, че и моя май дава фира Взе да ми присветва лампата за ръчната и ме е страх да не остана някъде из пустошта без съединител.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Koлега, къде ти го смениха, че и моя май дава фира Взе да ми присветва лампата за ръчната и ме е страх да не остана някъде из пустошта без съединител.
    Звънни ми на 0886585211 и ще ти обясня къде е.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •